Nárok na mateřskou. Měla bych i teď?

jironymou
7. led 2020

Ahoj, vubec tehle vecem nerozumim, tak snad muj dotaz nekdo pochopi: rodicak mam do 25.7.2020.Kdyz bych ted byla tehotna, mimi by se narodilo v srpnu/zari 2020.U prvniho ditete jsem pobirala materskou.Vznikl by mi i ted narok na materskou?Ci nikoliv?Kdyz bych vlastne rodila o mesic pozdeji, po tom co uz nebudu na rodicovske dovolene?A ani uz nebudu mit rodicovsky prispevek?Snad me tady nekdo pochopi, ja jsem na tyhle veci uplne blba 🙄😓

nolies
7. led 2020

@jironymou Jsi stále zaměstnaná?

jironymou
autor
7. led 2020

@nolies ano jsem

jironymou
autor
7. led 2020

@nolies nebo pred odchodem jsem mela smlouvu na dobu neurcitou...takze podle toho usuzuji, ze jsem 🙏

nolies
7. led 2020

@jironymou Nárok má mateřskou máš a bude stejně vysoká jak u prvního dítěte. Kdyby si nastoupila 8 týdnů před TP, tak bys žádnou prodlevu neřešila.

jironymou
autor
7. led 2020

@nolies ja myslela, ze bych kdyz tak nastoupila na materskou v srpnu... a ze v cervenci bych dobrala posledni rodicak s vyplatou v srpnu.Nebo tak mi to nastavovali na urade.Posledni rosicak v cervenci.A kvuli materske musim zase na socialku a pak na pracak?Nebo si to vyplaci zamestnavatel a nic nemusim a pletu si to s zadosti o rodicak?Kazdopadne Vam moc dekuji za odpoved 🙏⚘

bizunk
Autor odpověď smazal
Zobraz
jironymou
autor
7. led 2020

@bizunk Moc ti dekuji za odpoved.A to nejde nastoupit treba 3 tydny pred porodem?Prave v tom srpnu?Ze bych v cervenci docerpala posledni rodicak a v srpnu bych nastoupila na materskou?

bizunk
Autor odpověď smazal
Zobraz
leniczka23
7. led 2020

@jironymou ano jde nastoupit 3 tydny pred porodem, ALE o ty 3 tydny PPM prijdes..tudiz nebudes materskou pobirat 28 tydnu ale jen 25 tydnu.

jironymou
autor
7. led 2020

@leniczka23 joo tak...tak to moc dekuji.A ja myslela, ze se mi to posune a ono mi to naopak o 3 tydny pokrati.Tak dekuji vsem ⚘😘

leniczka23
7. led 2020

@jironymou neposune noo..aby se to neposouvalo musis nastoupit nejdyl tech 6 tydnu. Neni zac