Nárok na PPM. Poradíte, prosím?

sabinkanix
30. lis 2020

Krásný večer všem

prosím o radu, zda mám nárok na PPM, v podmínkách pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství se bohužel ztrácím a třeba se tu najde někdo zkušený. Dnes jsem byla i na ČSSZ, ale paní mi řekla, že řeší jen důchody a toto pod ní nespadá a že musím přejet na jinou pobočku. To jsem vzdala, břicho mi zase pěkně tvrdlo. A teď k mému dotazu. Po ukončení VŠ v 06/2018 jsem nastoupila do práce, kde jsem byla v prac. poměru do 05/2019, poté jsem plynule přešla do nové práce, kde jsem byla v prac.poměru od 06/2019 do 02/2020 - k poslednímu únoru jsem zde na mou žádost ukončila pracovní poměr i přes trvající neschopnost od začátku února (z práce mě neustále bombardovali, nebyla za mě náhrada, ale měla jsem nález na játrech a potřebovala jsem se soustředit na léčbu a ne řešit práci), neschopnost bez pracovního poměru trvala tedy od 01/03/2020 do 05/2020, poté jsem po úspěšné operaci plynule po ukončení neschopenky nastoupila 06/2020 do nové práce, ve které mi trvá pracovní poměr i nyní, ale jsem od konce října na rizikovém těhotenství a v neschopnosti budu až do nástupu na mateřskou (leden/únor 2021). Nevím, zda mi celou situaci nekomplikuje zmíněná pauza na nemocenské bez trvajícího pracovního poměru a zda tak splňuji všechny podmínky pro nárok PPM.

Předem všem děkuji 🙂

misak48
30. lis 2020

Bez problémů bys měla nárok mit, "odpracováno" potřebuješ mít 270 dní za posl dní dva roky. Takže 3 měsíce pauza je úplně v pohodě 🙂 druhou podmínkou je být zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě při nástupu a to píšeš že jsi...

sabinkanix
autor
30. lis 2020

@misak48 moc ti děkuji za odpověď 😊