Opoždená žádost o rodičovský příspěvek

elaniee
29. lis 2017

Zdravím maminky,
bohužel sem ted ve viru udalosti uplne pozapomnela odevzdat žádost o rodičák.(podano cca 14 dni pozdeji). Vím, že jde žádat zpětne až 3 měsice, spíš mě zajímá kdy příspěvek dorazí.
Do 15.11 jsem měla mateřskou a ta by mi mela ted v prosinci teda prijit za tech 15 dni. Tech dalsich 15 dnu do konce mesice uz je rodicak. Nevite, prosím, nektera kdy mi teda prijde kvuli te zpozdene zadosti- jeste v prosinci nebo spise az v lednovem vyplatnim terminu? Penize nastesti nejak nutne nepotrebuju, spise si je odkladam do budoucna, ale spise kdy s penezi pocitat. Předem děkuji.

caseopea
29. lis 2017

@elaniee No ono záleží jak vysokou jsi měla mateřskou a jak vysoký máš rodičovský příspěvek, protože pokud by jsi za těch 15 dní mateřské dostala více než rodičák, tak nedostaneš v tom měsíci nic.

78marcela
29. lis 2017

Ja to mam uplne stejne..PPM mi skoncila 16.11, pozadat o RP jsem byla dneska.
A jak pise @caseopea , aby ti to navazovalo, musis mit RP vyssi nez jsi mela PPM. Jinak budes mit narok az od 1.12.

elaniee
autor
30. lis 2017

@caseopea
@78marcela děkuju moc za reakce. Kdyz nad tim tak ale premyslim tak snad ani nejde skoro mit vyssi RP nez PPM 🙂

78marcela
30. lis 2017

@elaniee ale jde..treba pokud jsi osvc a z prijmu 18tis cistyho muzes platit dobrovolne nemocenske jen v takove vysi, ze ti to materskou hodi cca 4500..

elaniee
autor
30. lis 2017

@78marcela jo to je pravda vlastne 🙂

luciapaja
30. lis 2017

@caseopea Dobry den,chapu tedy dobre,ze pokud mi materska konci 27.11 a je vyssi ja rodicak tak dostanu prvni penizky v lednu? Nejak v tom plavu a myslela jsem,ze se vyplaci zpetne.Diky.

caseopea
5. pro 2017

@luciapaja Jo vyplácí se to zpětně, takže když končí 27.11, tak peníze za ten měsíc přijdou v prosinci a první rodičovský příspěvek přijde v lednu.

caseopea
5. pro 2017

@elaniee Ale jde to 🙂, záleží hlavně na tom kdy končí. Já jsem ho třeba měla 🙂. Mateřská mi totiž končila myslím 6-tý den v měsíci, takže zbytek mi byl doplacen z rodičovského příspěvku. Takže to jde 🙂.