Prodloužení rodičovské dovolené. Dokdy nejpozději můžu prodloužit?

soptinda
23. bře 2024

Holky, rodicak mám na tři roky a letos v říjnu konci..přemýšlím o prodloužení...dokdy nejpozději můžu požádat o prodlouženi?
Dekuji

hasara33
23. bře 2024

@soptinda mě končil rodičák také v říjnu a žádala jsem o prodloužení někdy v červnu 🤔

ele_nka
23. bře 2024

@soptinda rodičovská dovolená je omluvení z práce. Zaměstnavatel je povinen ti držet místo ty 3 roky. Pak můžeš zažádat o neplacené volno (ideálně písemně), tomu zaměstnavatel může, ale také nemusí vyhovět.

eviicka
23. bře 2024

Musí to na prodloužení zbýt peníze, abys probírala každý měsíc minimální částku. Pokud tam máš ještě dost peněz tak klidně stačí zažádat na poslední chvíli. Pak stačí snížit splátku a prodloužit by se to mělo automaticky.

blondynka400
23. bře 2024

@eviicka to ale mluvíš o rodičovském příspěvku, ne dovolené. A to jsou dvě odlišné věci

blondynka400
23. bře 2024

@soptinda jak už bylo výše uvedeno, je potřeba si zažádat o neplacené volno. Za mne čím dřív, tím lépe, aby s tím mohl zaměstnavatel počítat.

soptinda
autor
23. bře 2024

@eviicka a nevíte kolik musí zbýt?

ajja87
23. bře 2024

@soptinda a myslíš jako rodičovskou dovolenou a nebi rodicovsky příspěvek? Jestli příspěvek,tak v tom případě pak záleží kolik bys chtěla pobírat,pokud nějakou,, rozumnou,, částku tak by bylo možná vhodné zažádat již teď a rodicak snížit...ale musíš si to propočítat,kolik ti zbývá a jak dlouho ho poté chceš ještě pobírat....a pak nezapomeň zažádat zaměstnavatele o neplacené volno...

eviicka
23. bře 2024

@blondynka400 jasný, na nadpis jsem nekoukala a přímo v dotazu to nepsala, takže jsem brala automaticky, že myslí příspěvek. Jinak častý omyl většiny populace (záměna rd a rp).

eviicka
23. bře 2024

@soptinda to teď z hlavy nevím, času máš dost, tak si to vygoogli nebo zajdi přímo na pracák. Já natahovala rp přes bankovní identitu, ale tam si musíš částku vypočítávat sama, takže je to složitější.

hasara33
23. bře 2024

@soptinda nemusí ti zbýt nic, na tom nezáleží 😉 akorát musíš, kromě zažádání o neplacené volno u zaměstnavatele, nahlásit sebe na pojišťovně jako osobu pečující o dítě....ale to jen za předpokladu, že RP ti nevystačí na ten další rok

andelka
23. bře 2024

@soptinda bývalo,že nejnižší měsíční částka musí být 50 Kč. Taky jsem prodlužovala. Původně jsem měla do srpna ( že v září půjde do školky), na ÚP jsem šla v březnu, a prodloužila do 4 let ( do února).

eviicka
23. bře 2024

@hasara33 v tom případě ale pak nesmí být dítě ve školce déle než 4 hodiny. Při pobírání rp je to jedno.

hasara33
23. bře 2024

@eviicka ano to je pravda

fyii
24. bře 2024

@soptinda pokud uz nebudes mit dost penez na prodlouzeni ( staci ti 50 kc mesicne), ale nebudou ti chodit zadny dalsi penize, pac budes mit vycerpano, muzes se nahlasit na pojistovne jako osoba pecujici o dite do 7 mi let a neplatis nic. Zdravku ti zaplati pojistovna. Samozrejme jsi doma zadarmo. O praci nic nepises takze neresim, ale jasny pokud jsi zamestnana drzi ti flek do 3 let a pak je to na domluve do 4 let.