Rodičovský příspěvek. Jak zařídit?

theuska29
18. led 2020

Ahoj 🙂
Prosím o radu zkušené maminky, jak zařídit rodičovský příspěvek.
1. Kde: musím v místě trvalého bydliště nebo kdekoliv?
2. Kde seženu doklad o výši a délce pobírání mateřské? Formulář se schválením už asi nenajdu 👎

S maličkým čas tak utíká, že jsem na to zapomněla 🙏

alilali
18. led 2020

Taky mě zajímá. Na netu je toho tolik a vše jinak.

123snazivka
18. led 2020

@theuska29 add 2 : zavolej si na ČSSZ a oni ti to zaslou opetovne.
add 1: mela bys jit na UP spravujici tvoje trvale bydliste. Ale da se i jinak s tim, ze vyplneny formular (zadost) pak nasledne posles na svuj UP. Ja takhle resila rodicak v Pardubicich, ale trvale mam v HK. Byla jsem ale upozornena, ze bych si mela vsechno resit na svem UP v HK.

theuska29
autor
18. led 2020

@123snazivka Moc děkuji za pomoc 🙏😉

sister05
18. led 2020

no, po pravdě holky - já si ze serveru úřadu práce stáhla formulář žádosti o rodičovský příspěvek, vyplnila, došla na pracák, s paní dovyplnila zbytek. Výši mateřské si tam přetáhnou ze systému. Deset minut u ní v kanclu a hotovo celé.

theuska29
autor
18. led 2020

@sister05 Ještě jsem si k tomu snažila něco najít po internetu a někde i píšou, že ten papír z PPM nepotřebuji a jen stačí vyplnit formulář pro ÚP 🙂 Tak uvidím 🙂 Děkuji

eithelwing
18. led 2020

@theuska29 Jak bylo řečeno, ÚP tam, kam spadá tvé trvalé bydliště.
Zařizovala jsem před dvema roky, pro potvrzení mateřské jsem musela na ČSSZ. Prý už jsou ty systémy spojené, ale nevím, tehdy jsem si to musela obejít.

xcassiopea
18. led 2020

Ahoj, je to úřad práce sociální odbor kam spadáš podle trvalého bydliště, po mně chtěli krom OP i rodný list dítěte a kopii OP otce. Od června 2019 už potvrzení od sociálky nechtějí, už to mají propojeno.
Jestli máš datovou schránku, ani tam nemusíš. Posílám odkaz - v pravo se proklikneš na formulář žádosti.

https://www.mpsv.cz/-/zadost-o-rodicovsky-prisp...

jjasmina
19. led 2020

A nestačí si dojít jen na pracák třeba s najemni smlouvou, do místě bydliště bych musela cestovat víc jak 100 Km, neví někdo?

123snazivka
19. led 2020

@jjasmina neboj, oni te nevykopnou.. up jako up.. normalka se s nima domluv, vypln a pak posli na svuj up. Ja se jim tam pitvorila, jak jsou skveli a uzasni, ze mi pomuzou a komunikace byla v pohode..