Ach ty karpály...Kam se obrátit, když stále bolí?

4. říj 2023

Ahoj děvčata,
prosím,nemáte s tímto zkušenosti?Jsem po operaci karpálu asi 10let a teď mě to bolí znovu,ještě tedy víc,jak před tím.Brní a bolí prsty i v klidu i při práci.Byla jsem na vyšetření a řekli,že je to v pořádku a na operaci že to není.A teď nevím,kam se mám obrátit,když mě to tak bolí.Děkuji za odpovědi

ninanela
4. říj 2023

Udělat aktuální EMG,pokud není a když bude v pořádku tak s nálezem na ortopedii.

autor
4. říj 2023

@ninanela právě mi udělali EMG a tam řekli,že je to v pořádku,ale mě bolí brní prsty a celá dlaň .Tak myslíte,zajít na Ortopedii?Já už fakt nevím co dál

dandaa
4. říj 2023

Krční páteř máš v pořádku? Zkus navštívit dobrou fyzioterapii.

autor
4. říj 2023

@dandaa no ani krční ani bederní úplně v pořádku nemam.Ale já měla za to,že když uz jednou mám operovanou ruku,tak to musí být těma karpálama🤷🏻‍♀️.U mě stejně brní,bolí jak před deseti lety právě.Stejný bolesti.A přehazujou si mě jak horkej brambor.Jenže mě to to fakt hodně bolí...

ninanela
4. říj 2023

Možná se mohlo EMG rozšířit o část vyš.zda se nejedná o postižení některých kořenů C páteře...nevim kdo vas poslal na EMG,viděl vás neurolog?

autor
4. říj 2023

@ninanela na EMG mě poslal chirurg.A neurologii jsem objednaná v lednu.No doktor říkal,že mám ty stejný výsledky na karpály jako před deseti lety.A to mi operoal karpaly.Tak nevím už

dandaa
4. říj 2023

Co hořčík užíváš nějaký? Já mám vyšší dávku a je znát zlepšení.

autor
5. říj 2023

@dandaa jo jo,ten užívám

22hanah
5. říj 2023

Na ortopedii nikdy!!!!! Na ortopedii můžou operaci i léčbu udělat špatně, povídal mi o tom u mojí operace pan neurochirurg, s tímto jedině na neurochirurgii - operuje se to kolem nervu v ruce a nesmí se to pokazit, respektive ten nerv porušit, jinak budete mrzák na ruku, kde Vám dělali původní operaci?

22hanah
5. říj 2023

A víte proč máte stejné výsledky emg jako před operací? Troufnu si říct, že to vím... jen tedy potřebuji vědět, na kterém oddělení Vás před deseti lety operovali?

22hanah
5. říj 2023

@ninanela na ortopedii s karpálem nikdy!!!! Nemyslím to zle, ale píšete hrozné blbosti.

22hanah
5. říj 2023

Ano a v tom to může být - jste operovaná, ale možná nejste.

vanea
5. říj 2023

za mě 100% sem https://www.ruka-kosmetika.cz/ , maminka tam jezdí už leta přes celou čr, jsou nejlepší u nás

ninanela
5. říj 2023

@22hanah zkuste si prosím přečíst první můj příspěvek, doporučuji ortopedii jen když bude EMG v pořádku,tedy ne na operaci Karpálních tunelů🙂

22hanah
5. říj 2023

@ninanela ortopedie je u karpálních tunelů úplně obor mimo, to je jakobyste šla se zlomenou nohou na kardiologii - asi by Vám to nějak zasádrovali. Ortopedi totiž umí odoperovat karpální tunel ve smyslu odstranit vazivo, které v zápěstí utlačuje nerv v ruce, ale to nestačí, neurochirurg kolem toho utlačeného nervu, kde vznikají ty bolesti, ještě odstraní svalovou povázku - tenká průhledná blána, kterou vidíte třeba na králičím mase, pokud ho kupujete, tím se teprve ten nerv obnaží, přestane být utlačovaný a přestane ta ruka bolet a tohle Ti ortopedi nedělají, proto je člověk po operaci, ale vlastně není a potže má dál, to je jako kdyby Vám u slepého střeva odstranili jen půlku. Proto by se tam ortoped vůbec neměl hrabat, neurochirurg by to měl odoperovat a taky teď posoudit, jestli zakladatelce toto odstranili nebo ne, kdyby ne, je na místě reoperace, a já se podle těch potíží domnívám, že tohle je přesně její případ, proto i to stejné emg po operaci - nebyla dokončená. Vůbec to, prosím, neberte ode mě zle, jen mě rozčiluje, že toto nikdo neví, nikde se to nedozví a nechají si to udělat špatně a spousta lidí po operaci trpí dál nebo ji mají úplně zmršenou, v tom zápěstí vede důležitý nerv, který se nesmí poškodit, protože se již nezhojí, a proto se v tom místě má pohybovat jen neurochirurg, nikoliv ortoped - nejde o kosti, ale o nerv.

autor
5. říj 2023

@22hanah na chirurgii

autor
5. říj 2023

@22hanah na chirurgii

22hanah
5. říj 2023

ortopedie je u karpálních tunelů úplně obor mimo, to je jakobyste šla se zlomenou nohou na kardiologii - asi by Vám to nějak zasádrovali. Ortopedi totiž umí odoperovat karpální tunel ve smyslu odstranit vazivo, které v zápěstí utlačuje nerv v ruce, ale to nestačí, neurochirurg kolem toho utlačeného nervu, kde vznikají ty bolesti, ještě odstraní svalovou povázku - tenká průhledná blána, kterou vidíte třeba na králičím mase, pokud ho kupujete, tím se teprve ten nerv obnaží, přestane být utlačovaný a přestane ta ruka bolet a tohle Ti ortopedi nedělají, proto je člověk po operaci, ale vlastně není a potže má dál, to je jako kdyby Vám u slepého střeva odstranili jen půlku. Proto by se tam ortoped vůbec neměl hrabat, neurochirurg by to měl odoperovat a taky teď posoudit, jestli zakladatelce toto odstranili nebo ne, kdyby ne, je na místě reoperace, a já se podle těch potíží domnívám, že tohle je přesně její případ, proto i to stejné emg po operaci - nebyla dokončená. Vůbec to, prosím, neberte ode mě zle, jen mě rozčiluje, že toto nikdo neví, nikde se to nedozví a nechají si to udělat špatně a spousta lidí po operaci trpí dál nebo ji mají úplně zmršenou, v tom zápěstí vede důležitý nerv, který se nesmí poškodit, protože se již nezhojí, a proto se v tom místě má pohybovat jen neurochirurg, nikoliv ortoped - nejde o kosti, ale o nerv. - zkopírovala jsem svůj předchozí příspěvek, odpovídala jsem jiné paní, ale odpověď bych směřovala hlavně i na Vás, chirurgie je stejný problém jsko ortopedie, toto má dělat neurochirurg a nikdo jiný, jde tam o to uvolnit, ale nepoškodit nerv, ne jen vazivo v zápěstí, pokud nemáte, vyžádejte si operační zprávu a s tou bych se obrátila na dobrého neurochirurga, který rozhodne, jestli Vám operaci udělali správně, tedy kompletně nebo ne, tím bych já osobně začala.

ninanela
5. říj 2023

@22hanah takže znovu,pracuju na EMG amb.mam doškolovak na vykonávání této práce a dokonce vím co operují při Sy Kt,zkuste si prosím přečíst co jsem napsala v prvním příspěvku, znovu už se mi to psát opravdu nechce🙂

klovalka
5. říj 2023

Pokud je stejný nález, může budˇ být operace udělaná špatně - nedostatečně nebo může být problém o etáž výš. I některý ortoped nebo chirurg může tuto operaci provést správně, ale je jich málo. Obecně umí dobře karpály plastičtí chirurgové se specializací na ruku nebo i neurochirurgové.
Jinak určitě doporučuji Vysoké nad Jizerou, chirurgii ruky. Stojí to za to si tam udělat "výlet".

22hanah
6. říj 2023

@ninanela píšete pořád stejný nesmysl, navíc autorka napsala, že emg má stejné jako před operací, druhá věc je ta, že bolesti jsou od nervu a ty se neléčí na ortopedii, také už to nebudu psát znova, jako sestra byste to měla vědět, ale tohle snad ano a víc se, prosím, svou profesí neohánějte, emg sestra umí hlavně lepit elektrody s vodou a vyndavat metr, to pro mě kvalifikace k léčení blbě zoperovaných karpálů fakt není, dokonce mám vyšší vzdělání než Vy a zdravotnické také i s praxí, takže klid tady s tím vytahováním, já jsem chtěla pomoct a dobře poradit zakladatelce, nikoliv tady poměřovat vzdělání a bludy. Je to bezpředmětné, emg má stejné jako před operací před deseti lety píše!!!!! Jasný signál, že se blbě udělanou operací nic nezměnilo, ale stále tady budete neústupně uplatňovat svůj pracovní obor, jistě, proč začít u jasných jednoduchých věcí, když jí můžete rovnou rozpytvat mozek, aby se teda vyšetřilo radši úplně všechno a zbytečně😂👏🏻

22hanah
6. říj 2023

@klovalka ano, konečně tady inteligentní znalá ženská, naprosto souhlasím, ještě by to mohlo být v lokti k operaci, ale já se opravdu kloním k tomu nevybavenému nervu z první operace.

ninanela
7. říj 2023

@22hanah uff,elektrody se nelepi vodou,ale nebudu dál,prilevat vodu do ohně,u zakladatelky správný postup nebyl,ale vám to psát nebudu, o hádky taty nestojí ,Nechce se mi plytvat energií a vysvětlovat vše znovu.