Anální píštěl. Co by pomohlo?

19. bře 2022

V lednu tohoto roku mi byla diagnostikována crohnova choroba.. píštěl mám nad konečníkem na levé půlce zadku.. ústí někde ve svěrači.. dostala jsem čípky pentasa..ale s blíží se menstruaci je to zas živější a cítím, že mi z tama vytéká víc tekutiny.. nemáte některá radu co by pomohlo?

marcicek84
19. bře 2022

Operace?

te_reza
19. bře 2022

Višňák nebo ichtoxil. Se divím že ti to nerozřízli.

autor
19. bře 2022

@marcicek84
@te_reza o operaci ani rozříznutí se se mnou nikdo nebavil..já šla prvně na proktologii, protože už mám za sebou operaci trhliny konečníku..a tam mi doktor řekl, že ke posle na kolonoskopii, aby se vyloučili střevní záněty..že tyto potíže by k tomu mohli být.. po kolonoskopii mi zjistili crohna a na problém s konečníkem jsem dostala čípky..

te_reza
19. bře 2022

Tak pokud to máš v dostupném místě, zkus ten ichtoxil a mazat mazat a mazat. On by z toho fujtajbl týct měl.

marcicek84
19. bře 2022

Pistel se jinak nez operativne resit neda...jinak te to bude otravovat porad....

autor
19. bře 2022

@te_reza jojo já vím, že ten výtok je žádoucí..než aby se udělal absces.. jen dnes je to prostě citlivější na dotek..
@marcicek84 uvidím no.. poradím se s doktorem až půjdu na kontrolu..

veru908
20. bře 2022

Ono to bohužel bude bolestivé dokud se to nezaléčí. Jestli si dostala diagnozu crohn po kolonu, měla bys jít zpět na proktologii, kde ti dají termín zákroku.

autor
20. bře 2022

@veru908
Kolono mi dělal primář gastroenterologie a doktor, který mě tam odeslal byl nakonec přizván na konzultaci..ale nic o tom ať přijdu zpět k němu neříkal.. budu to tedy řešit na další kontrole..

veru908
21. bře 2022

Pokud tě to akutně trápí, tak bych šla i dříve. Já mám taky kontroly po třech měsících, ale vždy říkají: "při potížích dříve" 🤷

autor
21. bře 2022

@veru908 no navýšila jsem čípky a zas už je to relativně v klidu..menstruace ještě nepřišla..tak nevím čím to bylo.. a uvidím kdyby to zas zlobilo tak čekat nebudu

hasara33
24. bře 2022

Prozatímní řešení je udělat zábal z višňáku (koupíš v každé lékárně - Višněvského mast) a často omývat - ideálně po každém kadění. 😉 To místo kudy teče tekutina musí být v čistotě a suchu. No a pak se domluvit s lékařem objednat se na zákrok, protože jinak se ti to bude stále vracet.