Diastáza + asi pupeční kýla. Co vám pomohlo?

optimistic
14. led 2023

Zdravím, co vám pomohlo se zbavit diastázy? Mám tedy podezření i na pupeční kýlu po porodu - vyklenutá horní část pupíku, jde zatlačit dovnitř, ale ještě jsem nebyla na vyšetření...

jezinkyy
14. led 2023

@optimistic na diastazu fyzioterapeutka a krom poctivého cvičení i změna špatných stereotypů (řešila jsem to také s ni),

olga_
14. led 2023

@optimistic Řešit s fyzio a nechat si vyšetřit tu kýlu, protože stahování diastázy se rve s tou kýlou. Na kýlu pak asi jedině operace.

optimistic
autor
15. led 2023

A program Mamacore někomu pomohl?

shirilka
15. led 2023

@optimistic Pomohl, bez něj by mi nakonec asi upadly i záda, ale já měla po poroz jen diastazu, kýlu jsem neřešila.

dashyyy
16. led 2023

@olga_ i kýla se dá řešit jen s fyzio podle stavu a po předchozím vyšetření na chíře
@optimistic bez prohlídky od fyzio a správně nastaveného cvičení bych do mamacore nešla, na to podle mě, musí mít člověk alespoň nějaké zkušenosti.. umíš si správně aktivovat břicho, udržet ho aktivní, dostat se do správného postavení.. mně tyhle základní věci trvaly týdny pod dohledem fyzio, pak už bych si na mamacore troufla, i tak jsem ale raději pod dohledem, vždycky si mě zkontroluje a vždycky najde něco, co si upravím k obrazu svému 🙈 kýlu mám třetí rok a na operaci se s ní nechystám po domluvě s doktorem a fyzio není třeba, nijak mě neohrožuje, nebolí a cvičením se stahuje společně s celým břichem