Jak na vyváženou stravu v těhotenství a během kojení?

vikinkav
18. lis 2018

Ahoj vsem, jsem v 15tt a zaroven kojim rocniho chlapecka (asi 5x denne). Rada bych se zamerila na vyvazenou stravu a doplneni vitaminu prirozenou cestou, jenze nevim presne jak na to. Jim docela slusne, ale porad tocim to same, s malym neni taky moc casu. Navic miluju sladke. Zadny alkohol, cigarety, slazene napoje, uzeniny fakt vyjimecne 1x za mesic, klasickou ceskou kuchyni taky nejim, obcas smazak kdyz jsem na vylete 🙂 nemate nejaky tip na knihu/ web/ kurz/ poradkyni v Praze? Zadne nahrazky, proteiny, extrudovane pokrmy nechci, chtela bych jist lepe ale nevim kde zacit. Moc dekuju

jenny91
18. lis 2018

Ahojky, doporučila bych Hurá, miminko! od Jillian Michaels (kniha). Já si ji tedy pořizovala kvůli cvičení, ale i jídelníčky, dostatek živin atd. tam má úžasně popsané. (Jak konkrétní recepty, tak prostě obecně co nevynechávat, čemu se naopak vyhnout...)

vikinkav
autor
18. lis 2018

@jenny91 diky moc, zkusim se po ni podivat 🙂 trochu v tom tapu, tech rad ohledne vyzivy je tolik, ze nejak nevim kde zacit a ceho se drzet.

anaon
18. lis 2018

Když jsem byla těhotná a do toho kojila, tak jsem to jídlo nakonec vyřešila krabičkovou dietou (ze zdravestravovani.cz, mají právě i program pro kojící maminky a děti). Bylo to dost drahý, ale těch peněz nelituju, ušetřilo mi to spoustu času, energie, starostí... a donutilo mě to jíst pravidelně. Syn byl totiž tou dobou ještě hodně náročné dítě, byla jsem ráda, když jsem si stihla dát oběd a měla jsem strach, že mi bude něco chybět. Ke konci těhotenství už to bylo s časem lepší a zase jsem začala vařit, to jsem pak občas mrkla na to, jak mají sestavené jídelníčky (zveřejňují je na webu) a uvařila si to sama 🙂