Lupy po porodu. Co by zabralo? Antikoncepce?

15. únor 2022

Ahoj holky. Už od prvního ukončeného kojení a prvním dítětem bojuju s lupy. Respektive asi dermatitida, seborea...už nemůžu, vyzkoušela jsem snad všechno 🤦‍♀️ čpavkový šampon, nějaká mastička od dermatoložky, lékárenský šampony, krémy, zábaly, šampony od kadeřnic, dokonce kortikoidy.... JÁ UŽ NEMŮŽU prostě.. Vypadá to hnusně a sere mě to! Mezitím jsem porodila druhé miminko a čekala, jestli se to nespraví... V těhotenství víceméně ano a po porodu opět! Padají mi teď ve velkým vlasy, ale to vim, že přejde. To už jsem taky zažila, ale lupy jsou zpět. Mám je víceméně převážně okolo čela, do pěšinky a k uším (pejzy) Jako kdybych měla vysušenou hlavu, nebo já nevim jak to říct... A nemůžu se ani normálně učesat, logicky, protože je to jen vic a víc vidět... Holky prosím vás, myslíte, že by zabrala antikoncepce? Já už prostě nevim co jinyho dělat..

treasurka
15. únor 2022

Nemám osobní zkušenost, ale znáná si vydržela nemýt hlavu asi dva měsíce, jakoby to přemastit, a dost to pomohlo.

veunka17
15. únor 2022

Mám to samé a k tomu se.mi udělal ekzém na ruce a kozarka mi řekla, že to patří k ekzému a doporučila mi pantenol šampon který nefunguje a nefunguje mi taky vůbec nic 😏 teď se snažím vynechat jednoduché cukry, snad to pomůže

autor
15. únor 2022

@veunka17 To bych nedokázala 😏 vim, že s cukrem mám problém... Vynechat ho myslim, ale snažím se nesežrat celou čokoládu na posezení teda jako 😁 to zas ne

autor
15. únor 2022

@treasurka Ježíši, na to musí mít člověk asi pevný nervy a koule. To si neumim vůbec představit. Já si myji vkasy 2x týdně a to už ten třetí den mám lupy příšerný, vlasy brutálně padají a ještě mě to svědí.. Ježíši já už to nechci 🤦‍♀️

luhana
16. únor 2022

Mě pomohl z lékárny šampon od Vichy-dercos. Měla jsem ve vlasech takové krusty, lupy a svědila mě hlava. První odeznělo to svědění a cca po měsíci zmizely i ty krusty a teď už je to úplně dobrý. Nic jiného mi nepomohlo a to jsem toho zkoušela hodně.

limali
16. únor 2022

To poznám, mala som to po prvom pôrode a keď som druhýkrát otehotnela. Žiaľ, keď je príčina hormonálna tak veľa vecí ani z lekárne proste nepomôže 😕 len treba vydržať. Občas vezmem mandľový olej a urobím si masáž pokožky hlavy, používam lopúchovú vodu. Sú to veci za pár korún. Držím palce, je to na zbláznenie.

levandule_k
16. únor 2022

Já bych si zkusila přidat do šampónu pár kapek propolisu. (Manželovi to zabralo.) A zkusila bych si pohrát se stravou, proti kvasinková dieta, nebo vyřadit mléčné výrobky.

stenlunka11
17. únor 2022

Taky na lupy trpím. Loni to bylo sileny . Hlava me svedila ... A normálně jal kdyby z moji kebule snezilo. Zkousela jsem ruzne sampony... Zadny nepomohl. Tak jsem pak zkousela obyc sampony. A jediný co sedl byl od garnieru s ricinovym olejem. Jak zkusim jiny,tak lupy mam hned zpatky. 🤨

arko
17. únor 2022

Jedine Nizoral-staci parkrat umyt a pokozku zbavi lupu, strupu i svedeni

hasara33
17. únor 2022

Způsobují to kvasinky a pomůže cokoliv, co je proti kvasinkám, měl by pomoci např. obyčejný canesten 😉 a pak samozřejmě dělat vše proto, aby ses kvásek zbavila - omezit cukr třeba, nedovolit, aby se ti vlasy zapařovaly, zkrátka dělat všechno proto, aby kvasinky neměly šanci se množit 😉 mému muži velmi pomáhá i šampon nizoral