Migrény v těhotenství - co na ně zabírá?

barunnka3
21. kvě 2019

Ahoj holky.. Už asi 14 let trpím na migrény s aurou.. Když jsem nebyla těhotná, nacpala jsem se léky a většinou se po tom vyzvracela, usnula a bylo po problému.. Ale teď jsem ve 22tt. A migrény mám tak jednou týdně. Den proležím. Na záchod se plazím. Neudržím v sobě ani piškoty nebo čaj.. Dočetla jsem se, že pomáhá hořčík - ale ani ten v sobě neudržím.. Nemáte nějaké jiné zkušenosti? Babské rady? .. Bojím se, abych neublížila miminku už jen tím, že do sebe za ten den nedostnu ani sousto jídla nebo lok pití.. Děkuji.

jankol
21. kvě 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

Ahojky to asi není moc dobré doktora ses neptala na rady? Mi v těhotenství na migrény zabral právě ten hořčík, ale jinak na migrény jsou dobré bylinkové čaje ale bych řekla pravdu už jsem ztratila přehled co s v těhu může a co ne třeba kopřiva, máta, meduňka a nebo je dobré každý den trochu kysaného zelí nejlépe domácí nebo nepasterované, poradila mi to kamarádka a jsem ji vdečná

barunnka3
autor
21. kvě 2019

Obvodní i na gyndě mi řekli, že triptany bych mohla, ale že taky přesně neví - ale já četla opak. Každopádně mi řekli, že musím vydržet a zkusit spát. Ale ono to jde taky těžko.. Tak mám strach.. Zkusím čaje, jak píšeš a nebo i to zelí.. Snad to pomůže. Děkuji🙂

ilonne
21. kvě 2019

@barunnka3 já brala algifen v kombinaci s horcikem. Předepsali mi ho, když jsem skončila v nemocnici na kapackach.

barunnka3
autor
21. kvě 2019

@ilonne Já mám alergii na kyselinu acetylsalicylovou a ta je i v algifenu.. :/

alcar
21. kvě 2019

1x tydne Ibalgin ve druhem trimestru muzes.

bh8
21. kvě 2019

Me neurolozka rekla, ze triptany ne, ze na to nejsou studie, nebrala jsem ani kdyz jsem kojila, snazim se v aure hodne napit co to jde, dat si male silne kafe a kolu, nekdy to pomuze, nekdy ne...

priefi
21. kvě 2019

@barunnka3 to by chtelo najit pricinu. Kdyby to byla krcni pater, tak pravidelne se protahovat, aspon ja to tak mam a pomaha to.

priefi
21. kvě 2019

@barunnka3 jinsk ve 22tt muzes brufen, behem 2.trim neni problem si ho obcas vzit, ve 3.uz ne.

ivannka92
21. kvě 2019

Me vylecilo migreny cviceni. Ludmila Mojzisova - na zada. Kazdy den stacilo tak 10 min a po case uplne ustaly. Nebo nekomu pomuze joga, ale s tim nemam zkusenost. Ale tak hrozny jsem to teda nemela.

vasinka88
21. kvě 2019

taky mám migreny s aurou, když to podchytnu analgetikem zavčas tak je to v pohodě, nezvracím, vyležím, co jsem těhotná zdají se mi častější.. Místo Ibalginu si beru Paralen čípky..Paralen v těhotenství můžeš a čípky jsem začla používat potom co jsem měla dva měsíce nevolnosti a bála jsem se, že prášek v sobě neudržím.. 😉

zavodnice
21. kvě 2019

Mě kvůli silné migreně v 16tt odvezla i rychlá, rozehnali to paracetamolovou infuzi. Neurolog mi říkal, že si mám dat dva paraleny, když to nepřeje za dvě hodiny, vzít sumatriptan a za dvě hodiny případně další.
Silná migrena mě vzala i v porodnici. Ale v pribalaku psali nebrat při kojení. Na to mi pak neurolog řekl totéž, zkusit dva paraleny, když nezaberou, vzít sumatriptan, že zrovna ten při kojení nevadí. Ale třeba že ledování nepomáhá, radši ticho (s dítětem super rada), tmu, dá se zkusit ještě kafe.
Migrena je fakt svinstvo 😟.

lindikova
21. kvě 2019

Potvrdim výše napsane. Cvičit Mojzisovou, ale radši to s někým probrat, některý cviky nejsou pro tehotny. Horcik, citrat, pro tehotny je citrat komplex od ona pharm, vyrábí i chytré miminko. Moc mi pomaha roll on migrenol, snad jediný, co fakt zabere, bacha, je to tak silný, ze to až muže popalit, když to člověk maže na spanky každý den. Pokud je to od krku, tak nahrat pytlik, třeba s pohankou a dat za krk, v tehu jen ns chvilku. Brufen jsem si dala jednou tydne, to byla záchrana. Apo ibuprofen se dobre s rychle vstřebá. Medunkovy caj me ještě napadá a kafe, jak jsem si ráno dala jedno slabší, migrény se mi o dost zkepsily. Jo a nadeje: první dva trimestry děsný, poslední jsem neměla ani jednu. Jo a vynechat cukr, myslím, ze mi hodně pomohla na migrény dieta, co jsem držela na tehu cukrovku. Good luck!!!❤️

lindikova
21. kvě 2019

@zavodnice my jsme si v tom notovaly, co:( jinak hned po porodu jsem si nechala srovnat kostr a teď znova. První migrénu jsem měla hned na porodnim boxu po porodu, jak mi tlačili hlavu na prsa.

lindikova
21. kvě 2019

@ivannka92 muzu se prosím zeptat, podle ceho Mojzu cvicis? 🙂

elinka555
21. kvě 2019

Holky ja teď objevila, že na migrenu pomáhá dieta s nízkou hladinou histaminu. Chystám se na ni. Zkuste kouknout na internet

zavodnice
21. kvě 2019

@lindikova No, my jsme dvojka. Já mám nejčastěji migrény ze slunečného pocasi (i když jsem doma) a z nevyspani, což je u mimina rizikový faktor. Preventivně se snažím fakt hodně pít. Jo a někdy mi pomáhá cucat krystalku soli.

lachtanice86
21. kvě 2019

Migrény včetně zvracení jsem mel celé těhotenství hodně časté. Dle dr se to stává. Byla jsem na paralenech

lindikova
22. kvě 2019

@zavodnice ty jo, mne zase vadí, když má pršet:D

aimininka
22. kvě 2019

@barunnka3 ahoj,také jsem migrénik. V těhotenství jsem brala denně magnosolv-předepsaný neurolozkou a při záchvatu dva paraleny naráz. Jednou jsem skončila na kapackach,ale nechali mi vykapat opět jen infuzne dva paraleny a ráno znovu dva. Asi tak 11 paraleny za dva dny. V těhotenství to je na nic ☹ po domluvě s dr jsem v 2.trim mohla výjimečně i ibalgin.

aimininka
22. kvě 2019

Na Fb je skupina migrény,migrenici...diskuze,výměna... tam je podpora od těch,co trpí taky,novinky na trhu,Banské rady...

zavodnice
22. kvě 2019

@lindikova Jestli bude léto jako loni, už teď se děsím. Vadí mi i jen to ostré světlo v bytě a dýchat ten divny vzduch. Je to asi tyden, co jsem měla záchvat, neschopna existovat, zvracela jsem. Máma mi naštěstí pohlidala malou asi 4 hodiny, i vyvencila psa, to nejhorší mezitím odeznělo.

alcar
22. kvě 2019

Ja mivam pravidelne migreny pred ms. V tehu to bylo bez zjevne priciny. Proste nekdy prisla z niceho nic.

ivannka92
22. kvě 2019

@lindikova promin, to ti takhke na dalku neukazu, mam serii cviku, ktery me naucila mamka (fyzioterapeutka). Navic me to chytlo az po porodu, v tehotenstvi je pravda, ze se vsechno cvicit nemuze. Chtelo by to se poradit s nejakym dobrym fyzioterapeutem. Jinak se da najit neco na netu a youtube.

lindikova
22. kvě 2019

@ivannka92 jasan, i tak díky, já myslela konkrétně. Mám fyzio žačku Mojzisove, cvicim podle její knizky Zada, která cvičí, neboli a cviky, co me naučila.