Môžem k zubárovi na operáciu počas šestonedelia?

anamorma
13. črc 2015

Ahoj 🙂
1,5 roka ma trapi rastuci zub mudrosti,trapil ma aj v tehu,celych 9mesiacov som to musela vydrzat,bojim sa operacie,inak by to bolo uz za mnou. Tych 9 mesiacov bolo krutych,velmi to bolelo ale k dr.zubarovi som nesla ani raz (viem co by mi povedali). No teraz po porode ked som v tom 6sto nedeli ,mozem ist k zubarovi na tu operaciu,ci az po? Lieky.inj atd no neviem,kojim tak aby to malej neublizilo...krv a bolest je furt uz sa toho chcem zbavit. Dakujem

amazonka.k
13. črc 2015

Velice záleží na tom, zda by šlo o chirurgické vybavení osmičky, což je dokonce možné udělat i v celkové anestezii, nebo jen ambulantně prostou extrakcí kleštěmi, tedy - je-li zub plně prořezaný, nebo jen z části, nebo ještě vůbec. Pokud by šlo o prostou extrakci, tak se anestetik bát nemusíte, když kojíte, není to nic co by Vaší dceři mělo ublížit. Při chirurgické extrakci bez celkové anestezie se často podávají antibiotika, ale to vše byste si domluvila se zubařem, Osobně bych si zavolala k Vašemu lékaři a budete mít jasno. Hlavně moc neotálejte, čím déle budete čekat, tím horší to bude...