Můžete poradit? Mam se bat jestli to neni treba melanom?

25. bře 2024

Dobre rano,

mam malickaty drobny neco jako skrabanec na zadech ale uz dyl, mozna mi to ted prijde i mensi ja nevim…🙈Strasne jsem se vypsychla, ze to urcite neco je kdyz to nemizi…

Ma to par milimetriku na kontrolu pih chodim pravidelne, nejsem si vedoma ze tam bych mela pihu, ale proc to jako skrabanec teda nemizi, to nechapu. Doktorka me vezme v kvetnu, a ja jsem ted u pracovně na 3 tydny v zahranici.
Mam velky strach z melanomu.

helen_h
25. bře 2024

No a jak dlouho to tam tedy asi tak máte??

autor
25. bře 2024

@helen_h ja si myslim, ze vic jak mesic urcite…😓mozna dva….

marge_s
25. bře 2024

Jestli jsi v zahranici tak bych zkusila “u lekare”. Poradi aspon jak moc je to akutni a tak.

autor
25. bře 2024

@marge_s ja zkousela rano k nejakymu koznimu ale bez sance😓jsem z toho na mrtvice

autor
25. bře 2024

@marge_s to jsem zkusila, a odpovedeli, ze to na melanom nevypada…ale pokud nezmizí po navratu dl CR mam jit na kozni.

marge_s
25. bře 2024

No tak ony jsou i jine problemy nez melanoˇ 😉 ale naprosto te chapu

autor
25. bře 2024

@marge_s ono ti fakt vypada jak stroupek no ale bojim se…to budou krusny tri tydny

marge_s
25. bře 2024

Tri tydny ubehnou 👍 kdyz to mas tak dlouho a zatim se to nemeni 👍

autor
25. bře 2024

@marge_s no ja uplne nevim, vim ze jsem si rikala ze to je nejaky skrabnuti a dneska koukam a rikam ty brdo ja to tam furt mam, a zacala jsem panikarit🙈Mamzel tvrdi ze to piha vubec neni ze to je jak nejakej pupinek…a to sem koncem ledna byla na koznim odstraňovala mi dve pihy co jsem mela na zadech…

marge_s
25. bře 2024

Hele ted to ber s rezervou jako pokec u kafe, pac nejsem doktor, ale pokud vim, tak nektere “nadory” se mohou jevit jako nehojici se ranky. Tudiz - asi bych nepanikarila, snazila bych se presvedcit sama sebe ze nemam lepru ale nechala si to poctive zkontrolovat. (Ja jsem super hypochondr) I bych do toho zakalkulovala, ze kdyby to byl fakt problem, tak by te popohnali i z toho webu. (Mne hned psali at mazu na pohotovost a jeste me pak kontrolovali telefonicky 😱, tak k tomu pristupují docela zodpovedne si myslim, prestoze samozrejme porad je to online konzultace a brala bych to s opatrnosti)

autor
25. bře 2024

@marge_s jo jako ja stady nebrecim zhroucena, necham to zkouknout doktorku…pno to nevypada jako klasicka piha spis jak kdyz jsem neco strhla ale nevim o tom…Ted vic nezmuzu nez to nechat pak v CR zkouknout☺️ale dekuju za podporu!❤️

marge_s
25. bře 2024

Moc ti drzim palce!

terulin
25. bře 2024

Pro útěchu mám něco podobného na rameni už roky, na kožním jsem byla a prý je to reakce na štípnutí, nebo oděrku (často se to prý udělá po beďáku zvlášť, když ho vymáčkneš) a může se to i zvětšovat. Je to sice zhluk buněk, ale z lékařského hlediska nezajímavý... Tak třeba to bude něco podobného.

autor
25. bře 2024

@terulin dekuju! Ja doufám, ze to mam proste taky neco rozrejpaneho…uklidnuju se ze jsem byla koncem ledna na koznim a odstraňovalami laserem dvě pihy a zada projizdela, a nic nerikala….a prijde minto i mensi nez pred nejakou dobou. Tak snad🙏dekuju❤️

autor
26. bře 2024

Holky tak jsem to sla ukazat aspon tady praktikovi co me ochotne vzal a prohledl a dle nej je to klidne a nic s cim bych mela plasit, mam to sledovat a ze to ty tri tydny vydrzi….tak snad😓

autor
27. bře 2024

Tak jsem si zaplatila jeste nejakou doporucovanou aplikaci skinvision a ta mi po vyfoceni znaminka napsala, ze to je nizko rizikove znaminko a ze si hi mam zkouknout za tri mesice….jako nechci se k tomu upinat ale trosku me to uklidnilo, mate nekdo s tou appkou zkusenosti?