Opakující se polyp v děloze, máte zkušenost?

bubuskubus
29. led 2017

Ahoj, již 3x jsem byla na odstranění děložního polypu-ambulantní hysteroskopií. Dr. říkal, že se polypu rády vracejí, že je to jako plevel. Vzhledem k tomu, že jsem ho měla už 3x, navrhuje mi léčbu Mirenou. Jenže já jaksi žádnou hormonální ant nechci, byť jen "lokální". Mám za sebou náročnou léčbu neplodnosti opravdu vysokými dávkami hormonů/úspěšně -1.dítko/, ale s následky - mám prsa plná bolestivých cyst a mám strach z dalších vedlejších účinků, které by mi mohla ant způsobit. Už jsem zoufalá, chodím na kontroly cca co 3 měsíce a naposledy byl v děloze zase malý flíček...má někdo podobnou zkušenost? Jak jste ji řešily?

cecetka
30. led 2017

Nepises, kolik mas roku a zda planujete dalsi IVF. Pokud ne, zvazovala bych hysterektomii. Podle meho gynDr., dokud se nezjisti pricina vzniku, tak neni mozne vynalezt lek. Takze jakakoliv lecba v soucasne dobe probiha ve stylu pokus - omyl ☹

bubuskubus
autor
30. led 2017

@cecetka je mi 40 let a další dítě neplánuji. Tu hysterektomii zvážím..stejně mi asi nic jiného nezbyde, když nechci hormony. A ty máš taky polypy?

cecetka
30. led 2017

Jsem 3 roky po LAVH. Bylo mi cerstve 41. Zpetne to hodnotim jako dobre rozhodnuti.

janyshka
30. led 2017

Máte nějaké zprávy zda polyp roste stále ze stejného místa? Pokud se odstraňovalo abtorzí - tzn. hysteroskopem se prostrčí kleštičky a polyp se ukroutí, tak může zůstat zbytek stopky a z té pak opět vyroste...tady bych doporučila zkusit pokud polyp opět vyroste odstranění elektrickou kličkou (tzv. resektoskopem)....každopádně je vícemožností než jen tělísko a hysterektomie....pokud chcete, tak napište zprávu, řekla bych Vám toho víc.... Hezký den J