Poporodní deprese. Může to být? Nebo je to jen vyčerpanost?

nikitka2323
24. říj 2020

Mam syna 2,5 let a druheho 10mesicu. Nejak si zacinam uvedomovat ze se detem jakoby vyhybam. Nemam naladu si s nimk moc hrat...pokud si hraje.e tak jem par minut. Mladsi syn se mi budi co hodinu v noci...pres den spi jen dopoledne treba 2 hodky potom uz ne. Jsem z toho hrozne unavena. Nema mi kdo pohlidat deti takze nemam cas vydechnout. Jsem stale hrozne nastvana a nervozni. Uz jsem hnusna i na deti...kricim po starsim nejak s nim uz moc neumim mluvit vklidu..radeji ho servu a zavru v pokoji. Sice za chvili za nim jdu a omlouvam se ale v afektu jakoby vidim rude. Jsem z toho zoufala..neni se mnou zabava ani se nesmeju. Mame i psa a toho k smrti nesnasim vadi mi na nem vse...jal steka jal se olizuje jak se drve. Uplne mam na nej averzi protoze mi treba budi deti. Citim se celkove strasne spatne taky to odnasi muj partner. Vidim na nej jen jak ke neschopny a nic nedela. Myslite ze to muze byt deprese? Nebo jen vycerpanost? Zacinam sama o sobe pochybovat...jsem z toho hrozne spatna vnimam se jako zruda

gracinka7
24. říj 2020

Je úplně jedno, jak to chceš pojmenovat, v pohodě nejsi. Navrhuji návštěvu prychologa.

barussska1
24. říj 2020

@nikitka2323 ahoj, ja mela uplne stejny problem. Jednou jsem i zmlatila strasne psa protoze si nechtel umyvat packy a zaspinil mi uplne koupelnu jak se vztekal. Na malyho jsem kolikrat rvala a nechala ho rvat v pokojiku a to mam jedno dite. Uvedomila jsem si to a postupne na sobe pracuji. Svadela jsem svoje problemy na psa, na dite, na chlapa ze mi nepomaha... jsem ale nervni a magor ja a prenasim to na ostatni. Kdyby si to chtelanprobrat tak si muzeme napsat.

calvac
24. říj 2020

@nikitka2323 nejen vycerpani, deprese, ale I problemy se stitnou zlazou to mohou byt. Nez mi kdysi zjistili hyperfunkci stitne, tak jsem byla tez nesnesitelna, neustale nastvana I sama na sebe, nervozni, porad jsem rvala, hadala se, bylo to fakt hrozne a navic neovladatelne. Po nasazeni leku se to do ctrnacti dnu zmenilo a ja jsem temer nepoznavala sebe samu. Stitna ti dokaze rozhodit vse vcetne psychiky. Zjistuje se jednoduse z krve, vysledek mam vzdy v ten den. Chodim stale na kontroly. Ja jsem mela I typicke priznaky hyperfunkce - vypadavani vlasu, tres rukou, buseni srdce, sucha kuze a ta psychika byla nejhorsi. Priznaky se postupem casu zhorsuji. Drzim palce.

pavlinar
25. říj 2020

Za me to muze byt jen vycerpani a ze nemas cas na sebe. Resp. Jak casto jsi jen sama? Chtelo by to vic..

lolam10
25. říj 2020

A nemuze partner vic pomahat?vzit deti treba na 2 hod ven?nebo co nejaka studentka na hlidani?zkuste zaradit odpocinek,to je klicove...a zkuste terapii, treba online ted...a nebojte bude lip!!!

nikitka2323
autor
25. říj 2020

A jak je to kdybych se teda rozhodla pro psychologa? Mam si zajit k obvodacce nebo sama si nejakeho najit? Je to celkem draha zalezitost a jelikoz mam 2 male deti obavam se ze si to budu moct dovolit

nikitka2323
autor
25. říj 2020

@pavlinar nikdy za cele skoro 3 roky jsem nemela chvili pro sebe....

pabka
25. říj 2020

@nikitka2323 proč manžel nepomáhá? Začala bych u toho, jelikož nikdo nemůže vše zvládnout dlouhodobě sám a je potřeba mít i chvilku pro sebe..

lv
25. říj 2020

Napiš si na svoji zdrav. pojišťovnu, poskytnou ti seznam psychologů, u kterých terapii hradí.

pavlinar
25. říj 2020

@nikitka2323 ja mam jedno dite 2,5 roku. Kdyby mi manzel nedaval prostor jen pro me, nepomohlo by mi 10 psychologu. Ale doporucuju ti ho, aspon pri terapii by jsi byla bez deti 👍

lolam10
25. říj 2020

Nemusite pres obvodaka.mam skvelou terapeutku v praze,ted to jde stejne jen online,muzu vam dat kontakt.da vam slevu jako matce na materske...urcite nekoho zkuste

helcakab
27. říj 2020

Bude to vyhoreni, deprese. Zažila jsem. První bych šla cestou praktika, zkontrolovat odběry, železo, štítna, vitamíny...A pak psychiatrie. Nic na tom není. Ono starat se celé dny o děti je prostě na palici co si budeme povídat. Držte se, ať je brzy lépe.