Štítná žláza - zvýšené hodnoty TSH

bridget1963
10. říj 2018

Dobrý den,

u praktického lékaři mi byly zjištěny zvýšené hodnoty štítné žlázy, a to konkrétně: TSH větší než 75, fT4 nízké pod 3,86. Máte někdo nějaké zkušenosti s takovými hodnotami? V poslední době jsem hodně spavá, neustále unavená a depresivní. Máte to někdo podobně? Dá se s tím něco dělat preventivně? Jsem z toho vyplašená a mám strach z operace. Na endokrinologii jsem objednaná bohužel až za týden. Děkuji za reakce.

werumka
10. říj 2018

@bridget1963 Máš velmi nízkou funkci štítné žlázy - hypotyreozu. Dostaneš léky (hormon T4), který dostaneš do normálu a tím i TSH. Nijak se to neoperuje, pouze sleduje 😉

werumka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bridget1963
autor
10. říj 2018

Děkuji za reakci. Léky už mám a to Letrox 75. Chodím stále do práce a jsem uplně vyčerpaná. Nevíš dává se na to neschopenka. Než se to trochu poladí.

werumka
10. říj 2018

@bridget1963 Určitě se můžeš na neschopenku zeptat. Já jsem jí kdysi dostala, protože jsem tu hypofunkci měla taky parádně rozjetou a únavou jsem sotva chodila. Záleží na dr. Ale ta únava k tomu bohužel patří, než si to sedne ☹

hanulkaha
10. říj 2018

Ja mam taky hypofunkci, posledni hodnota tsh byla 65... Beru jiz nekolik let Euthyrox 125, zacinala jsem na 75 ob den, ted beru tu 125ku ob den 1 a 1,5. Lekarka me strasila, ze budu mit velike problemy otehotnet! No, prvni ditko na prvni pokus, ted druhe tehu taky na poprve 😊
Jinak i pres leky byvam unavena, bez nalady, spala bych, padaji mi vlasy, mam strasne suchou kuzi.
St.zlazu mi dr.pravidelne kontroluje ultrazvukem, mam ji hodne "hrbolatou" a kdyby se zacaly tvorit uzliky, čekala by me asi i operace 😕
Uz jsem se s tim szila, smirila se ze budu do konce zivota brat leky a rikam si, ze to jeste neni nejhorsi nemoc, co clovek muze mit...muj manzel je na tom mnohem hur, v 28 letech mu diagnostikovali rozteousenou sklerozu, proti tomu je moje hypotyreoza uplny 💩😢

bridget1963
autor
10. říj 2018

Takže i přes prášky. Všechny nepříjemné příznaky přetrvávají. Tak co to je za léčba.,?

klea81
Autor odpověď smazal
Zobraz
werumka
10. říj 2018

@klea81 Vždyť jsem to psala 😉

klea81
10. říj 2018

@werumka smazáno, četla jsem hyper ☺️

werumka
10. říj 2018

@klea81 V pohodě, to jsou ty večery 😀

mates133
10. říj 2018

Ahoj,ja nevim,beru Euthyrox 80,Letrox jsem mela.predtim,na pravidelne kontroly chodim,zjistili mi to pri tehotenskem scereenenigu.Jo,byvam unavena,mivam suchou kuzi,byva mi porad zima.Kdyby ale na hypofunkci behem screeningu neprisli,neprislo by mi to divne.Mam dve male deti,chodim do prace,staram se o domacnost a chalupu,sportuju,moc se nevyspim, myslim,ze mam duvod byt unavena 🙂

mates133
10. říj 2018

Manzel byva kolikrat mnohem vic hotovy nez ja 🙂)

aktakd
10. říj 2018

@bridget1963 Ja se s hypofunkci potykam asi od 12 let, ted aktualne beru Letrox 250. Myslim, ze pokud je lecba nastavena spravne, zadne velke problemy by mit clovek nemel (muj laicky nazor). Od jakziva mam tedy problem s mens.cykly (nepravidelne, dlouhe), ale udajne to se stitnou nesouvisi - vsechny hodnoty pri lecbe v norme. Nicmene jsem I tak 2x otehotnela (z toho 1 SP). Myslim, ze se neni ceho bat, pokud clovek dodrzuje lecbu.

bridget1963
autor
12. říj 2018

Všechny ty příznaky mě přesně zapadaly do začínajícího přechodu. Všechno jsem si zdůvodnila. Návaly, zima, depky, křeče, nesoustředěnost , zapadlé oči. Prostě na všecko sem si dokázala odpovědět. Tedˇ sem zaskocˇená. Musím to všecko strávit. Jinak děti mám už dospělé. Hlavně se nějak nastartovat.Doufám že za týden se to zase pohne někam dál. Děkuju všem za reakce. Pomohly mi všechny.