Utrogestan - gynekoložka mi ho předepsala před ovulací. Poradíte, prosím?

nedockavec21
17. dub 2024

Ahoj holky,
prosím, poraďte mi.

Delší dobu beru na úpravu cyklu Utrogestan (17.den po dobu 10 dní). Cyklus mám většinou 30-31 dní. Snažím se otěhotnět a od března mám brát Utrogestan od 15.dne na 10 dní.

Dělám si ovulační testy 3 měsíce. První 2 cykly jsem měla ovulaci 18.den, poslední měsíc 14.den. Čtu si diskuze a ptala jsem se i v lékárně, všichni říkají, že se Utrogestan dává až po proběhlé ovulaci, ať to gynekoložce zavolám. Volala jsem jí a tvrdí, že za 20 let její pacientky normálně těhotní i tak, ať si nečtu žádné diskuze a neptám se všude možně. Připadám si jako idiot, že ji obtěžuju a otravuju. Nakonec mi řekla, že když by měla ovulace být takhle později, tak se vajíčko neuvolní a ovulace neproběhne. Mám pro můj klid brát zase Utrogestan od 17.dne, ale jenom 7 dní. Já už teď fakt nevím, jak to brát, aby se mi nezkrátila luteální fáze, ale aby proběhla ovulace. 😢

hana_trublik
17. dub 2024

Ahoj 🙂 teda, musím říct, že jsem řešila něco dost podobného.

U mě tomu teda lékařka neříkala "úprava cyklu", ale po odběru krve v 17. den cyklu jsem měla málo progesteronu, což může zapříčinit špatné uhnízdění vajíčka...protože ten 17. den ale sedí na standardní 28 dní dlouhý cyklus a já je mám dlouhé 36 dní, zašla jsem si jako samoplátce na odběr ještě 23 den kdy to vychází po ovulaci v mém 36 dní dlouhém cyklu a hladina progesteronu vyšla naprosto v pořádku, spíš vyšší...

Jako je to těžký, ale jako lajk si říkám, že 30 dní dlouhý cyklus nepotřebuje nijak upravovat? Sama ta lékařka mi pak řekla, že je dobře, že jsem si ten test nechala ještě sama udělat :'D že si za zdraví každý zodpovídá sám...a když jsem se pak ptala pro kontrolu ještě jinde na gyndě, tak mi paní doktorka řekla, že by ho radši nenasazovala, že to akorát rozhodí cyklus...což mi taky dává smysl... jako nevím no, nejsem lékař a vždycky pro mě bylo zásadní co řekne lékařka, ale po týhle zkušenosti už si všechno radši ověřuju.

Jen jsem chtěla nastínit svojí zkušenost, ale určitě se ještě zeptejte jinde pokud si nejste jistá, ikdyž bude sestra/ lékařka nepříjemná a bude jim to připadat banální, je to vaše zdraví ... 🙂 to dobře dopadne ! 🙂

Mějte se krásně ;) H.

j.a.n.i
17. dub 2024

@nedockavec21 Taky nějak nevím, co je potřeba na cyklu 30 - 31 dnů upravovat... takže bych se na celý utrogestan vybodla a není co řešit.

nedockavec21
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz