Vysoký krevní tlak. Léčí se někdo?

nikis97
13. únor 2024

Maminky léčí se tu někdo z vysokým tlakem a kolik vám naměřili?

zlataberta
13. únor 2024

Ano, nejvíc naměřený u dr. 150/90. Léčím se cca 15 let.

sinorina
13. únor 2024

Já mám nejvíce naměřeno 160/100, léčím se od listopadu. Beru jednou denně tabletu a je mi lépe, teď mám tlak tak kolem 130/80

tojada
13. únor 2024

Je možné vysoký tlak vyléčit?

1pomnenka
13. únor 2024

@tojada Vysoký tlak může být i bez příčiny, někdy se nepodaří zjistit proč. Dědičnost, obezita, špatné stravovací návyky, málo pohybu, špatná funkce ledvin, kombinace všeho, on se neléčí, ale dostane se prášky do normálu. Někdy dá lékař šanci, např. zhubněte 20 kg a přijďte, uvidíme, zda tlak klesne.

natysnovec
13. únor 2024

Já hodně vysoký....

kakba
13. únor 2024

Muj muz mel v klidu 170, pres den i 200. Bere prasek rano a vecer. Ma to dedicne. Stres u neho opravdu neni. Tyden s nim nebyla rec kdyz najel na prasky. 😀

palja
13. únor 2024

@tojada asi záleží, z čeho ho máš. Já jsem měla vysoký tlak i 220/110, omdlevala jsem z toho a zvracela. Měla jsem to ze stresu. Nasadili mi léky, běžná vyšetření na interně a pak za rok se dr rozhodla postupně léky vysazovat. To vysazování trvalo asi rok, pak jsem měla EKG holter, tk holter. Tlak se mi snížil na normální hodnoty, takže teď mám normu, kolem 130/80 víc ne. Byla jsem 2x těhotná a tlak pořád v normě. Jen sledování, domácí měření tlaku. Takže u mně se zjistila příčina a dá se říct, že jsem vyléčená.

exbordelar
13. únor 2024

@tojada Da se vylecit. Vysoky krevni tlak je z drtive vetsiny civilizacni choroba - jinymi slovy nemoc zpusobena blahobytem. Pokud pacient opravdu chce, tak se hypertenze zbavi. Musi ale komplet zmenit svuj zivotni styl - dostatek pohybu, nekourit, nepit alkohol, zdrava a vyvazena strava, byt co nejmene ve stresovem prostredi, udrzovani primerene hmotnosti,... Bohuzel pro vetsinu lidi je tohle nadlidsky vykon, a proto radeji sahnou po prasku, aby mohli dal zit tak jako doposud. Hypertenze jde tudiz i ruku v ruce s dalsimi onemocnenimi (taktez civilizacnimi chorobami), jako je vysoky cholesterol, obezita, diabetes, srdecni potize, atd atd.
To mensi procento zpusobuje hypertenzi onemocneni jinych organu - napr. nadledvin.
Takze vzdy se musi resit pricina, pokud se toho clovek opravdu zbavit.

nikis97
autor
14. únor 2024

@tojada Ano je to možný