Zhoubný nádor na kmeni mozku. Někdo se šťastným koncem?

lidasyny
21. čer 2022

Prosím má někdo zkušenosti které skončili šťastně. Děkuji?

kkonvalinka
21. čer 2022

@lidasyny mám zkušenosti s glioblastomem

drep
21. čer 2022

@lidasyny nepíšeš detaily - jedná se o dítě či dospělého? Ví se přesně jaký nádor (histologicky)? A jaký přesně je vztah ke kmeni? Začínala jsem jako neurochirurg, ale teď se už poměrně dlouho věnuju neurointenzivní péči, takže lidi po operacích tumoru mozku často léčím.

lidasyny
autor
21. čer 2022

@drep jedná se o dítě.... difúzní stredočárový gliom na kmeni mozku

lidasyny
autor
21. čer 2022

@lidasyny teda přímo v kmeni mozku

patapuf
22. čer 2022

@kkonvalinka Se šťastným koncem? To je úžasné. Tam je šance na vyléčení tak 1-2%.

kkonvalinka
22. čer 2022

@patapuf no mám dva a ten druhy nevím jake měl pokračování. Ale znám ženu které byl diagnostikován v těhotenství po císaři odstraněn a poslední zprávy o relativně běžném životě když bylo dítěti 6 let,což už je pět let zpátky. A pak první mého tatínka kdy tu byl s touto diagnózou 4 roky. I to je podle mne u této diagnózy šťastný, a konec taky..
Zajímá vás něco k léčbě?

patapuf
23. čer 2022

@kkonvalinka Moc děkuji za odpověď. Jen mne to zaujalo, protože vím, že glioblastom je hodně vážná diagnóza. Mě zemřela sestřenice ve 47 letech na údajně nezhoubný nádor na mozku po asi 2 letech od diagnózy. Známá i tatínek byli (jsou) opravdu bojovníci. 👍

dipg
23. srp 2023

@lidasyny aj mojmu syncekovi zistili nador na mozgovom kmeni..ideme do Brna ..lekar vraj to vie vyoperovat..u nas na slovensku to nieje mozne

lidasyny
autor
25. srp 2023

@dipg přeji hodně štěstí a hodně síly ✊

dipg
30. srp 2023

@lidasyny A vam sa ako dari?