Farebné kontaktné šošovky - vaše skúsenosti

myskacici
3. apr 2013

Ahojte 🙂
Chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s farebnými konktakt. šošovkami. Už dlhšie si ich chcem zaobstarať, ale keďže na internete je strašne veľa stránok kde ich môžem kúpiť, rada by som počula názor na nejaké konkrétne, prípadne konkrétnu stránku. Ďakujem za názory 😉

beethoven
3. apr 2013

Ahoj, sam som rozmyslal o farebnych kontaktnych sosovkach, ale ocny lekar mi ich neodporucil. Jednak, ludske oko ma roznu velkost zrenicky pri svetle alebo tme, a kedze tieto sosovky maju fixne danu velkost zrenicky a farebneho okolia, moze nastat pripad, ze v tmavom prostredi budu sosovky prekryvat tvoje zrenicky. Tym padom sa tvoje oko viac namaha. V svetlejsom prostredi zas opacne, zrenicka je mensia a preto ti je vidiet kus pravej farby, sosovky prekryvaju nedostatocne. Dalsou nevyhodou je, ze farebne sosovky obsahuju chemikaliu, ktora sa moze postupne uvolnovat a sposobovat zacervenanie oka alebo alergicke reakcie, alebo tiez prepustaju menej kyslika a tym sa nedostatocne vyzivuje rohovka. Nieco o farebnych sosovkach si mozes precitat aj tu http://www.infoweby.sk/zdravie-a-krasa/kontaktn... , vyber ostava, samozrejme, len na tebe.

petlangerova
19. dec 2013

Ja nosím farebné kontaktné šošovky vždy niekoľkokrát do roka, veľa na rôzne akce, na fotenie alebo niekedy len tak pre zábavu. Nerobia mi vôbec žiadne problémy, sú skoro rovnako ako tie normálne, môže mať dioptrické aj nedioptrické. Ja si kupujem dioptrické, vyskúšala som už niekoľko značiek a najlepšie sa mi zdá Color VUE. Nikdy ma nedráždili, dobre vypdají a cena je prijateľná. Ja kupujem treba tady: http://www.vasesosovky.sk/colourvue-glamour.html , ale môžeš sa porozhliadnuť aj inde. 😀 😉

lunkaa
31. dec 2013

@petlangerova ja by som tiez chcela vyskusat farebne sosovky, mam hnede oci, sosovky by som chcela modre -nedioptricke, len kratkodobe. Zaujima ma ci ale vyzeraju ako skutocne, ci to neposobi neak umelo? Vdaka

stanulienkat
31. dec 2013

@petlangerova Ja by som volila radsej drahsie a kvalitnejsie sosovky. Tieto som videla na kamoske a vyzerala ako z hororu. Uplne neprirodzene oci mala..

bastika
31. dec 2013

@lunkaa ahoj ja som si kúpila zelene colorvue na stuzkovu no drazdili ma nevypadalo to dobre a hned mi aj povedali ze to nie som ja no teda uz si ich neobjednam. Neposobilo to prirodzene bolo to proste divne. Ale aspon uz po nich netuzim takze vyskúšať a uvidis 😀

saurian
31. dec 2013

@myskacici
ahoj ja som pouzivala niekolko, skor prilezitostne, uz si nespomeniem na to ktore, s niektorymi som bola viac, s niektorymi menej spokojna. zalezi od toho aku mas duhovku, ak tmavsiu, tak nie kazda znacky, typ svetlejsej to prekryje, a nevyzera to potom dobre najma okolo zrenicky ked je "najmensia" lebo v okoli je povodna farba. takze ked som objednavala cez net, tak bud tmavsie odtiene od mojej, alebo podobne na zvyraznenie, alebo tie co mali napisane ze prekryju aj tmavu duhovku. potom som chodila objednavat do jednej optiky, kde mavali "skusobne" - to som si normalne tam priamo v optike tieto skusobne vyskusala a videla ako to vyzera.

lunkaa
31. dec 2013

@bastika ahoj, dakujem za odpoved! Nuz ja mam dost cokoladove tie moje oci, pravdepodobne to nebude take, ako si to predstavujem. Som z maleho mesta a neviem ci tu najdem taku optiku kde by som si to vyskusala. Ide viac-menej o zvedavost, ako by som vyzerala, aj vlasy mam tmavohnede a ten sen mat modre oci mi ostal z detstva🙂

bastika
1. jan 2014

@lunkaa vyskusaj stoja asi 16 EUR. Aj ja som na Ne stále myslela teraz uz viem ake sú a som pokojná. 😀

petlangerova
21. feb 2014

@lunkaa no úplne prirodzene to nevyzerá nikdy, vždy je trochu vidieť okolo panenky oka tvoja prirodzená farba, ale napríklad na väčšiu vzdialenosť nie je nič poznať. Akurát si budeš musieť trochua si zvyknúť, niekedy robia tie nedoptrické silnejší

petlangerova
21. feb 2014

@stanulienkat ja mám s nimi teda najlepšou skúsenosť, mala som aj drahšie a nevidela som rozdiel, ale je jasné, že každému bude vyhovovať niečo iné

claudinka2008
16. máj 2016

Ahojte a mate skusenosti s farebnymi dioptrickymi sosovkami? Este som nemala a chcem to skusit.. A na okuliare akosi kaslem, a v papieroch o dioptriach mam napisane cylindre.. Ma to nieco spolocne aj so sosovkami?? Dakujem

sovienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sovienka
24. mar 2017

@claudinka2008, pardon, teraz pozeram na Desio stranke - oni maju aj toricke sosovky, cize take, ako ty potrebujes (len su dost drahe). desiolens .com

alexa87
28. jan 2021
alexa87
28. jan 2021

@sovienka ahoj🙂viem,ze uz je to dost stara tema🙂ale mozem sa popytat na tie farebne sosovky Solotica?velka vdaka😀