Nemám diastázu a mám velké brucho

zoobaby
4. máj 2022

Ahojte. Som rok po porode a stale mam velke vypukle brucho. Myslim ze diastazu nemam lebo citim prstami ze tam nemam medzeru medzi svalmi. Maximalne pri pupku mi tam vojde 1 prst. Cim to moze byt a co s tym? Cvicila som doteraz brusne cviky na diastazu. Teraz uz posilnujem normalne brucho. Nepijem perlive napoje, nejem cukor a jem vela zeleniny a stale nevidim vysledky Vyzeram jak v 5-6 mesiaci

marcellka32
4. máj 2022

Cvičiť s fyzioterapeutom, ktorý je zameraný na diastazu

nevenka
4. máj 2022

@zoobaby myslis si, ze ju nemas, ale mas. A nie kazdy fyzio s tym vie robit. Vela z nich kaze dychat do brucha, co je cele ZLE!
Okrem toho, diastazu nemam ani ja, ale po 3 detoch mam oslabenu brusnu stenu celkovo a to brucho bez spravneho cvicenia proste nedrzi, ako ma.

lasoli
4. máj 2022

@zoobaby tak skus schudnut,ked si chuda aj diadtaza je mensia,mozes ju mat aj 3cm ale ked tm nieje tuk,tak nema co ovisat.Potom cvicit sle spravne no.

bashee
4. máj 2022

A kto mi vie zistit ci mam diastazu pls? Ci sama musim vyhladat fyzioterapeuta? Ked si totiz dam prst do pupku a napnem svalstvo brucha citim tam taku medzeru, ale viem ja ci je to diastaza? Nikto mi po porode nic nepovedal o tomto 🤷‍♀️ Dik za info

lasoli
5. máj 2022

@bashee poporode ti nik ,nic nepovie na to prides sama,ak mas medzeru ako je pupok das tam orsty tak to je diastaza,pozri na prvej foto alebo este ja ked sa ta orehnem sa mi urobi taka vyditina ale to len ked tak brucho napnem,inak nie

snezienkaaa82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snezienkaaa82
5. máj 2022

No ak máte diastazu, radšej po dohľadom odborníka, segra si tak poškodila viac...

snezienkaaa82
5. máj 2022

Mne lekár povedal, že 2-3cm je normál, že to ani nie he diastaza, že to môžu mat aj ženy, ktoré nerobili, keď necvičia brucho, sedavé zamestnanie, nadváha, extrémne chudnutie...
Ja nám cca 2 cm, segra 10 cm, keď bola tehotná, normálne cítila dieťa, ku ed si tam priložila ruku, aj v nrmocke koli tomu bola, strašne sa bála vtedy

kittykat22
5. máj 2022

pozri si na FB skupinu mamacore. To su 2 fyzioterapeuti, ktori robia cvicenia na brucho a vysvetluju preco po porode potrebujes cvicit inak ako normalne abs - co je take popularne. 5 dni cvikov mas zdarma - su velmi dobre, ja som sa ich ucila od fyzioterapeuta - lebo mam ten isty problem. Je to na spevnenie "hlbsich" (neviem ako sa to spravne povie) brusnych svalov. Mne to velmi pomohlo. Cely ich program som si nekupila - ale zvazujem to.