Skúsenosti s vyberaním krčných madnlí.

vikcura9
30. sep 2019

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať ohladom vyberaním mandli. Neustále mávam angínu a zápal mandli a doktorka mi už aj krv vyberala čiže už len čakám na výsledky či mi ich budu vyberať alebo nie. Ak áno tak som sa chcela opýtať či už mal niekto skúsenosti s tou operáciou. Aká je bolesť ataď. Lebo neustále na to myslím a mam strach tej bolesti... Je to až moc bolestive v 14tich?

alzbedka
30. sep 2019

Nedala by som si ich zobrať keď to neni až tak vážne ...potom už nebudeš mať choré mandle ale rovno priedušky a to je ovela horšie👍

kamilkak
30. sep 2019

@alzbedka presne tak

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbedka
30. sep 2019

@veronika4495 aj ja mam zapachajuce gulôčky ale nič si stoho nerobim buď ich vyberem alebo vypadnú samé

benit
30. sep 2019

@alzbedka no mne ich vybrali pred 6 rokmi a odvtedy som chora nebola. Pred tym mk to vzdy sadlo na hlasivky.

paulinkaa2
30. sep 2019

@vikcura9 mne vyberali keď som mala 22. Odvtedy ma len trochu sem tam hrdlo boli.

jarhal
30. sep 2019

dcere vberali v 18 r a odvtedy chora vobec nie je ...a to ze to sadne rovno na priedusky je uz len taka klasicka vyhvorka ..ma sa ovela lepsie ako predtym a to mala velky strach ..bolest sa da tisit flektorom ..syn nema mandle od 7 rokov a priedusky chore nemal je dospely 😉 ja nemam mandle tak isto od 6 rokov a nevime co je nadcha chripka zapal hrdla a pridusiek..ak s ati tvoria hnisave pluzgiere najvyssi cas dat prec ..kyms a ten zapal neroznesie do celeho tela ..dcera mala casto zapal mocovych ciest odvtedy pokoj

diaalex
30. sep 2019

@vikcura9 mne mandle vyberali v 21 tesne pred Vianocami 🙂 od septembra som bola na atb, kedze som ráno skončila a vecer už buď zápal hrdla, zápal mandlí, hnisavá angína ... a tieto veci dosť zaťažujú srdce, tak to nebolo otázne 🙂 no robili mi to v celkovej anestéze, po zobudení nič som necítila, ani neskôr, šla som domov s atb, algifen kvapkami a flector.om na bolesť. Dala som si ich piatok vecer, v sobotu vecer už som bola vyhádzaná na celej tvári .. v pondelok u obvodnej na injekcii proti alergií, v utorok na kontrole na orl, kde mi pichli silnú dávku lieku na alergiu (do 10min som z nej spala) a nesmela som užívať atb ani lieky na bolesť 😕 takze to dosť bolelo, hlavne uši, keď som prehĺtala aj hlava, hrdlo ... po necelých 2 týždňoch od operácie prišli horúčky, trvali tyzden (pod 38 ani nešli), na nový rok som naklúsala na pohotovosť (kedze primár, ktorý ma operoval povedal že mám viac tekutín piť a to prejde, ani ma nepozrel a keby som mala problém nech idem na pohotovosť), mladá lekárka take niečo videla 1.x (este že tam bol starší lekár), hneď si ma tam nechali, brali krv, napichali atb do žili, infúzie... (mala som zrazeninu v krku, pri hlavnej tepne a jedine šťastie som mala, že sa to nespustilo a nedostala som trombózu), na další deň ultrazvuk či sa gulička hýbe alebo zmenšuje... po 5 dňoch v nemocnici ma pustili domov s tým, že do 3 dní prejde bolesť a fakt to tak aj bolo 🙂 ale odvtedy som nemala žiadnu bolesť v krku a tomu je už 6 rokov 🙂

zuzinapipina
30. sep 2019

@vikcura9 ja som mavala od malička anginy, strašne bolesti hrdla, aj kvoli chrbtici mi to odporučili, ked som mala 20 rokov mi ich brali. Bola som v celkovej narkóze, operacia v pohode, ale kedze som mala redsiu krv vtedy slabšie sa mi hojili rany, nakoniec som bola 3 tyzdne v nemocnci, co mi tam stale nieco praskalo a moc krvacalo, a bolest bola hrozna, aj ten zapach ked sa to hojilo, ale presli 3 tyzdne, a vôbec neľutujem, prrstali anginy, bolesť hrdla maximálne raz za rok, ale to len slabucko, nevybam uz ani chora... A to preslo uzb10brokov. Bolo to sice nepríjemné ale velmi mi to pomohlo. Tak drzim palce

lenkaza
30. sep 2019

Mne ich vybrali v 20 rokoch a teraz mám 40, ja som spokojná... Nebolo to nič strašné, lokálne umrtvili, jasne že bolelo do zahojenia, ale dalo sa to vydržať ... Držím palce 😁

kitty88
30. sep 2019

Vyberali mi ich pred 12 rokmi, pichli mi len lokalnu anestezu, zakrok bol bezbolestny, bolest prisla az po vyprchani anestezy, ale nebolo to nic neznesitelne, nepotrebovala som ani lieky proti bolesti, dalo sa to vydrzat. Tyzden som jedla kasovitu stravu, potom uz normalnu. Co sa tyka chorobnosti, vobec to neplati, ze po vybrati mandli ide vsetko na priedusky, ja s tym nemavam problemy. Alergologicka mi pred vyberanim mandli hovorila, ze v dospelosti uz mandle stracaju tu obrannu funkciu, aku maju v detstve a ak robia problemy, je lepsie ich dat von.

janinah
30. sep 2019

Treba dať na radu lekára a nie tu laikov na nete.Zlé mandle ti môžu v tele narobiť riadnu šarapatu,môže na nich sídliť bacil a ten sa krvnou cestou môže preniesť na klby,srdce,obličky....zápal priedušiek a zápal mandlí sú dve rozdilene choroby,povedačky o tom,že potom infekcia sadá už rovno na priedušky nie je správny názor.ja laik nie som,bola som sestra na orl odd.Operácia nie je príjemná,ale zvládneš,bolesť po sa zvláda liekmi,Ak máš 14 rokov,tak rozhodujú rodičia a onis a isto poradia s lekárom a vedia čo a prečo robia.

belinad
1. okt 2019

Jednoznačne dať na radu lekára , ja som mala opakované bolesti hrdla ,často chorá a mala som už chronický zápal mandlí. Tiež som sa toho obávala, robili mi to v celkovej anestéze. Zo začiatku polievočky,krupičky,kaše...zo začiatku bola bolesť veľká ale tak u každého to je inak.. minimálne 2 týždne rekonvalescencia...a určite neľutujem 🙂 ak je problém tak odstrániť a hotovo

sara9567
23. mar 2021

@alzbedka dobrý večer aké sa vám robily guličky na mandlach

chrumka120
23. mar 2021

@vikcura9 ja by som si nedala, kedysi tiež všeličo na orl robili čo sa už teraz nerobí a toto si myslím za pár rokov bude tiež jedna z tých veci