Zápal stredného ucha a nepočujem na jedno ucho

ala871
4. jan 2019

Dobrý deň prosím o radu. Včera som bola u krčnej doktorky kôli zalahnutemu uchu a ta pri vyšetrení zistila že mám zápal stredného ucha. Za bubienkom som mala veľa hnisu tak mi to musela prepichovat. Nasadila mi atb Axetine a tiež si mám kvapkat do ucha uniflox kvapky. Skúšala mi aj sluch a zistila že na ľavé ucho nepočujem. Dufam že je to s toho zápalu a postupne to prejde. V tomto uchu mi len strašne sumi. Máte niekto podobnú skusenost? Nech viem čo asi môžem čakať. Za akú dobu by sa ten sluch mohol upraviť. Ďakujem za každú radu.

doty1
4. jan 2019

Ja mám prasknutý bubienok na 2x. To šumenie a počutie ako cez odkvapovú rúru sa stratí keď sa zahojí ucho. U mňa to bolo cca 2 týždne. Počujem horšie a myslím si, že sa to už nezlepší. Ale skôr je to v situáciách, keď niekto hovorí veľmi potichu, veľmi rýchlo, má zlú výslovnosť, a pod.

conspi
11. jan 2019

@ala871 sluch pri zápale sa upraví hneď po vyliečení. Trpela som zápalmi ucha veľmi často s veľmi silnými a počujem dobre

gabika9878778
5. nov 2022

@conspi sorry že obnovujem konverzáciu po 3 rokoch ale to je pekná blbosť čo hovoríš… mala som zápal stredného ucha presne 20x od bábätka až presne do dnešného dňa kedy ho mám znova. Sluch sa mi vracia aj týždeň dva … momentálne mám jemne pískanie, šumenie. Lekár mi povedal že aj mesiac kým sa to upraví uplne.. len toľko 😇

marshmellow356
12. dec 2022

@ala871 Ahoj. Mám presne to isté až na to že ja to mám na oboch ušiach tak. Neviem už vážne čo mám robiť dnes ráno idem k doktorke uvidíme čo mi povie ale je to strašná bolesť, budím sa na to že ma bolí ušný bubienok a do toho sa pripojí vždy aj hlava a teploty

lilke
12. dec 2022

@marshmellow356 syn máva zápaly stredného ucha. Lekárka ti dá lieky. Ale ak máš doma propolis, daj si na vatu a do ucha. Aj to pomôže na utlmenie bolesti, aj lieči, je to prírodné antibiotikum.

wilagrande
23. dec 2022

@gabika9878778 ja som mala trhanie v uchu mierne (ale mam vysoky prah bolesti) cca tri tyzdne a kaslala som na to chodila som do roboty… potom mi akosi zalahlo a isla som na orl a uz idem na 4tu kontrolu uz vyse mesiaca to liecim a na prave stale dobre nepocujem teda skoro vobec mala som aj zuzene zvukovody a katar a nieco s bubienkami preklopene ci take nejake…pocujem len pistanie a sum

radhikaoswaldova
11. nov 2023

@lilke môžem sa spýtať, ako liečite tie zápaly stredného ucha u malého? Ci dá Dr len atb do ucha, ci aj atb peroralne? Poprípade dačo iné? Ci vždy to isté?

floren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilke
11. nov 2023

@radhikaoswaldova čo si pamätám, vždy dostával perorálne antibiotiká + kvapky do uší. No vybehla mu alergia na dané antibiotiká a nevedeli, čo s ním. Vtedy som objavila propolis. Odvtedy sme liečili len ním - na vatu do ucha.

radhikaoswaldova
12. nov 2023

@lilke ešte som to nerobila, ale dá sa Vam tu poslať súkromná správa.? Ďakujem.

lilke
12. nov 2023

@radhikaoswaldova napíšte