Helma na odrážedlo. Jakou kvalitní byste doporučili?

majena39
8. pro 2022

Zdravím, dovedl by mi někdo, prosím, poradit kvalitní dětskou helmu pro ježdění na odrážedle?
Vůbec nevím po jaké značce koukat aby byla kvalitní a bezpečná 😔 🍀

nita1984
8. pro 2022

Záleží jak velkou má dítě hlavu. V těch úplně malých velikostech je to bída. Úplně malé jsem sehnala jen v Decathlonu
Nicméně my začali s helmou až ve třech letech na kole. Na odrazedlo ani koloodrazedlo ji nenosil.

pe_tu_ss_ka
8. pro 2022

@majena39 syn nosí už od odrazedla a má značku abus. Kupovali jsme spolu s firstbike odrážedlem na jejich stránkách.

fyii
8. pro 2022

@majena39 cesky vyroce helem R2...maji i blikacku🙂 a sedi perfektne, ale jsou drazsi..

veronikacv
8. pro 2022

@majena39 davala jsem od roka a pul na odrazedlo, mame z decathlonu. A jsem rada, uz nekolikrat bychom asi jeli s rozbitou hlavou...

journals
8. pro 2022

Spíš to chce vyzkoušet co mu sedne, ne každá helma je na každou hlavu. Takže neporadím, ideálně zajít do nějakého cykloshopu a tam zkusit. Ale přilbu i na odrážedlo určitě ano

cuuza
8. pro 2022

Zkoušet a zkoušet, u nás jedeme v Giro

versatilka
8. pro 2022

moje děti měly kiddimoto a byly super 🙂

ada22
8. pro 2022

Chce to vyzkoušet, každé dítě má jinou hlavu. Od roka, kdy sedly na motorku měly Giro již tu s páskem na utahování. Dělá ještě jednu menší velikost. Pak má super uzavřené helmy Abus. Máme ji teď jako druhou helmu od 5 let, ale je to už větší velikost.

tereza0111
8. pro 2022

Me vyhovuji Alpiny. Maji dobre zapinani, ze do toho ditku neskripnete bradu

takyjedna
8. pro 2022

Chce to vyzkoušet, na každou hlavu sedí něco jiného...

jaja01k
8. pro 2022

Chce to vyzkoušet. První helmy jsme měli Kellys, byly super s vydržely klukům od roka a půl do nějakých pěti, šesti let.

majena39
autor
8. pro 2022

@majena39 děkuji za tipy, tak asi uděláme výlet do nějakého kramku na módní přehlídku, syn má hlavu po mě jak pytel od banánů 🙈😂

konidana
8. pro 2022

@majena39 větší hlava je ok, ale sehnat helmičku na obvod hlavy 42 cm (roční dítě), se mi před 12 lety fakt nepodařilo😅

95newmommy2020
8. pro 2022

Já teda koupila helmu až po druhým roce na firstbike při obvodu 53 Cm. A v decathlonu maj velkej vyber.

dixi86
8. pro 2022

Helmu měly obě děti od roka a kousek, co na něčem jezdily. Nejezdily fakt pomalu a riskovat je blbost. Několikrát jim zachránila minimálně rozmlácenej obličej... každopádně první měly Uvex a teď už jako větší mají Abus.

rejalin
8. pro 2022

Kupovala jsem v decathlonu s nastavitelnou velikostí (což se hodí třeba teď v zimě s kuklou). Určitě helmu i na odrazedlo, minimálně dvakrát se už vyplatila. Ale zase pokud nebude sjíždět nějaké smrťáky, tak stačí nějaká klasika, řekla bych 😀

konidana
8. pro 2022

@95newmommy2020 tak 53 nemam ani ja🤣. Je fakt ze nejvetsi detska velikost mi je v pohode 😂

95newmommy2020
8. pro 2022

@konidana On má obří hlavu, ani vytlačit nesla, pomohli kleště. 😵‍💫 Já mám obvod asi 55 Cm, šle manžel 63 😂

muhehehe
8. pro 2022

Já bych to tady u tohoto použití tak nedramatizovala a klidně vzala nějakou bazarovou za čokoládu... spíš aby na tu danou hlavu seděla.

Jinak třeba na lyže jsme pro naše hlavy v často zmiňovaném Decathlonu fakt nebyli schopni vybrat, nesedělo nic, levnější, dražší, mladšímu dítěti, staršímu dítěti... opravdu to bylo hrozné (což není chyba těch helem, ale prostě se to nesešlo s hlavama našich dětí), s helmama na kolo tam zkušenost nemám. Nám na kolo (dříve odrážedlo) vyhovuje třeba Uvex, ale fakt záleží. Dokud nezkusíš na konkrétní hlavě, jsou tyhle rady k prdu 🙂

muhehehe
8. pro 2022

@konidana nemáš 53? To snad musí mít skoro každý dospělý, ne? Taková nejběžnější dámská hlava má 56...

blondynka400
8. pro 2022

@majena39 já být tebou bych vynechala helmy typu Decathlon a pod. Jinak chybu neuděláš celkem u žádné "normální" značky. Zajdi do nějaké speciálky a vyzkoušej, každé hlavičce sedí něco jiného. Když byly holky hodně malé, tak jsem měla ráda Abus, teď mají Alpina.

konidana
9. pro 2022

@muhehehe mám asi 52 maximálně 😂 chlap to vyvažuje, ten má balón asi podobný jako ten od @95newmommy2020 Děti maj hlavičky naštěstí po mě. Akorát do dvou let jim fakt nešlo na tu hlavu nic dát😅

kulisek_28
9. pro 2022

My jsme měly taky z Decathlonu a sedla super. Teď máme větší a taky spokojenost. No je pravda že ne každému sedne. Možno ještě sportissimo by mohlo mít dobrý výběr.