Hledám knížku z dětství

kamilka007
15. únor 2015

Dcerka bude mít brzy 4. narozeniny a já bych jí chtěla dát knížku, kterou jsem jako malá milovala. Jenže si samozřejmě nevzpomenu ani na název, ani na autora. Třeba budete vědět vy - byly to pohádky z pyžámka / noční košilky, které mělo dítko na sobě a dědeček (myslím) každý večer o jednom z pyžamových obrázků (většinou to byla myslím zvířátka) vyprávěl příběh. Doteď si pamatuju, jak jsem to kouzlo prožívala a pak si sama ze svojí košilky "četla". Moc bych chtěla bych, aby dcerka mohla takovou věc taky zažít. Předem díky! 🙂

kamilka007
autor
15. únor 2015

@hancazivocich To by mohlo být ono, ale zatím pátrám po obsahu a hlavně klasické knížce - všude jen chválí, jak to je prima namluvené na mp3.. 😒

marecekavendulka
15. únor 2015

já tu knihu mám doma,je fakt hezká.

marecekavendulka
15. únor 2015

kdybys chtěla,tak ti ji mužu prodat za symbolickou cenu

prcek21
15. únor 2015

Jé skvělé téms... Přítel měl v dětství oblíbenou knihu básniček, kde byl mimo jiné i Pán z liliové ulice!! Prý nějaký ruský autor.... Děkuji za všechny nápady !!!

mytuska
15. únor 2015

jo, super téma...já měla knížku Pohádky víly Sázavěnky...jenže pak jsem ji půjčila.....a dodnes ji všude sháním....ale asi by byla pouze v antikvariátě...kdyby jste někdo nějakou viděl ... 🙂 ony některé knížky jsoou fakt nezapomenutelné 🙂

mytuska
15. únor 2015

tak jsem opět hledala a něco o Sázavěnce jeden antikvariát nabízí...tak to zkusím ... 🙂 🙂

kamilka007
autor
15. únor 2015

@marecekavendulka Moc děkuju za nabídku, ještě jsem zaúkolovala naše, aby pořádně propátrali knihovnu na chalupě, jestli knížku neobjeví, a jestli nebudou úspěšní, ráda ji koupím. 🙂

marecekavendulka
15. únor 2015

@kamilka007 tak se kdyztak ozvi pres ip. 🙂

tlustik
16. říj 2015

@prcek21: Samuil Jakovlevič Maršak, název knížky nevím přesně, snad Mister Twistr. Také jsme měli ale nemůžeme najít. Zkus antikvariáty nebo knihovny.