Jak naučit dítě plavat?

6. čer 2023

Zdravím, asi mám trošku zvláštní dotaz, ale mám dceru 9 let. Od února navštěvuje kurz plavání. Je fakt, že ještě v únoru nevlezla pomalu ani do bazénu. Teď už sama plave pod vodou a snaží se opravdu hodně plavat prsa. Učí je to i na kurzu. Často ji beru na bazén, kde zkouší i semnou, ale prostě nevím jak ji naučit/ vysvětlit jak pohybovat nohama. Kousek většinou svým způsobem nějak doplave.Nevím jak to více specifikovat, ale nohy ji jakoby pořád padají dolů. Máte nějakou radu? Z kurzu má už jen dvě lekce a opravdu bychom to plavání rádi nějak vypilovaly. Předem díky zs tipy a rady

galatea_a
6. čer 2023

Zkouší to i s destičkou? Rukama drží destičku a hýbají se jen nohy. Každopádně nejlíp by ji to měli naučit na kurzu, no.

autor
6. čer 2023

@galatea_a s destičkou na kurzu nezkouší a my teda také ne

journals
6. čer 2023

Určitě destičku do ruky, ať se může soustředit jen na nohy a naopak. Trénovat ruce - destičku mezi kolena a soustředit se na ruce.

konidana
6. čer 2023

určitě učit ze začátku nohy a ruce odděleně. Buď do rukou destičku, nebo se třeba držet žlábku v bazénu a trénovat jen nohy. Ta koordinace obojího je hodně těžká, to se může zkoušet až když umí obojí samostatně. A ze začátku klidně i u prsou nohama jen kopat. Prsa je zrovna hodně těžký styl na koordinaci. Většinou se nejdříve učí jen splývat, pak znak a kraul, a pak teprve prsa

konidana
6. čer 2023

Proti padání nohou dát buď destičku nebo žížalu pod břicho anebo destičku mezi kolena

sikkacirek
6. čer 2023

učila jsem plavání....pokud jí pořád padají nohy (ale vypadá to jako znakové nohy), tak má špatně střed těla a těžiště, prostě to jakoby neutáhne břichem...dobré je jí pomáhat s pánví, jakoby jí naštelovat...určíte je super ta destička do rukou a plavat jen nohama, ale hlava musí být prostě pod vodou a nádechy nad vodou, aby se neprohýbala...jinak na znak bych se vykašlala, jak už to zaznělo prsa pokud jsou dělána správně jsou nejtěžší plavecký styl a navíc dost nezdravý, pokud se nedělá správně..takže trénujte kraulové nohy hlavně s destičkou v rukách a znak, klidně znak s kraulovýma nohama 🙂 a odpočívat při splývání - na tom poznáte, zda drží dobře tělo (pokud se třeba propadá zadkem hodně tak ne)...ale ona na to přijde...důležité je aby měla správný návyk držení těla....žížala pod břicho je sice super pomůcka, ale jen chvilkově, protože nezapojuje ty svaly, ale jen se jakoby válí...jinak je dobré si najít soukromého istr. plavání, třeba na dvě, tři lekce, ten je schopný to vše vychytat...hromadná plavání jsou sice super, ale není tam čas.

janule0123
6. čer 2023

Malá má teda tři roky 🙂ale s nohama se naučila cca až teď jak trosku kopat… a úči se to ze první destičku pod hlavu a jen kopat nohama… a pak bez destičky jen polstarek z rukou a jen kopat nohama … zapojovat ruce dělají až větší děti .. tak bych postupně zkusila takto … uci se to teda zatím vše na zádech na preplavani bazenu …

autor
6. čer 2023

@sikkacirek chtěla jsem pro ni individuální lekce, ale bohužel je u nás a v nejbližších městech nikdo neposkytuje, tak jsem ji přihlásila do skupinového plavání pro neplavce. Zbytek prostě asi budeme muset vychytat sami. Akorát jsem se s ní vrátila z bazénu, pořád má prostě tendenci mít nohy a zadek dole, sice jako plave, ale není to tak jak by to mělo být

teryem
6. čer 2023

My trénujeme splývání..to je na začátek důležité, si myslím .. jak natrenoval splývání, tudíž jakž takž ví, co s ním voda dělá, jak má dýchat aby se udržel, hodně se zlepšil i v plavání .. musí se naučit, jak se její tělo chová ve vodě, co se děje, když je hodně nadechla, co se děje když vydechuje... Tam bych začala..ale to snad na plavání učí, je to jedna z prvních věcí

autor
6. čer 2023

@teryem ano to vše už má vcelku natrénované

sikkacirek
7. čer 2023

tam bude určitě špatně to těžiště, spíš s tím mají problém chlapi..nemá třeba trochu lordozu, nebo tak? nebo se může prohýbat zbytečně hodně, takový ten reflex dát hlavu nad vodu nehledě na zbytek těla, pak má tendenci ten spodek spadnout...dělá to i u kraulu? nebo jen prsa?....zkoušejte jí když plave dát ruku pod spodní břicho mezi stydké kosti a jakoby ho vytočením směrem k nohám nadzvedávat, aby jí to docvaklo....ale ono to fakt půjde 🙂, hlavní je, že umí ležet na vodě v nějaké pozici 🙂