Jakou panenku pro tříletou dcerku?

elielizabeth
18. dub 2015

Krásný večer,
dcerka bude mít brzy narozeniny a chceme jí koupit kočárek pro panenky. Doma má jednu panenku, se kterou by si moc ráda často hrála, ale bohužel to sama moc nezvládá. Panenka je celovinylová, takže se jí s ní špatně manipuluje. Chtěli bychom jí tedy ke kočárku pořídit ještě jednu panenku. Chceme určitě nějakou s měkkým tělíčkem a gumovou hlavou a končetinami, ale teď váhám, jestli zainvestovat a pořídit takové ty, co umějí plakat, pít z lahvičky... Myslíte, že by taková panenka už byla pro 3 letou vhodná? Nebo tuto interaktivní pořídit až někdy později?
Napište mi, prosím, i osobní zkušenosti s těmi plakajícími panenkami... Kterou by jste mi případně doporučili, kterou ne...
Moc děkuji 🙂

myskin
19. dub 2015

My máme mimino co umí cucat dudlík, pít z lahvičky, brečet, smát se,...dcera ho občas obslouží, ale extra zájem o něj nemá. Co mi vadí nejvíc je, že tím jak má v sobě strojek tak je dost težké. Když si dcera hraje na maminku, tak si vezme golfky pro panenky a tam si posadí klasickou vlasatou panenku ještě po mě. Takže jsem se rozhodla zainvestovat a k narozeninám jí objednala panenku od firmy Schildkrot s měkkým tělem. Vzala jsem velkou 45cm s dlouhými vlásky, ale pro menší děti mají úžasné 32 nebo 37cm. Panenka má krásně přizpůsobivé tělo, jde dobře oblékat, má úžasné vlásky a mrkací očka. Je drahá, ale nádherná. Mám ji schovanou a chodím se kochat. Přijde mi, že panenka nemusí mít žádné funkce, děti mají dost fantazie.

myskin
19. dub 2015

a někde jsem četla, že děti si často oblíbí panenku, která jim je podobná. Takže my máme hnědovlásku 😀 .

lindaaax
19. dub 2015

Určitě české panenky hamiro. Jsou nádherné. Mají jak s měkkým tělem, tak klasické. Jsou lehké, kvalitní. Můžete si vybrat s vlásky i miminka. Objednávali jsme u nich na eshopu a naprostá spokojenost, rychlé dodání. Fakt boží, cenově super 😉

kj
19. dub 2015

Doporucuji znacku Corolle, Kathe Kruse nebo Berenguer - jsou to velmi kvalitni panenky.
Panenku se zvuky spis nedoporucuji - dite to bavi chvili a pak je to spis na obtiz... Navic je panenka "znetvorena" otvorem na baterii

elielizabeth
autor
21. dub 2015

@myskin
@lindaaax
@kj
Moc děkuji, rozhodli jsme se pro "normální" panenku s měkkým tělíčkem, bez zvuků a všeho toho ostatního.
Podmínkou je akorát, že musí mít dudlík 😀 Tak snad vybereme nějakou, která se bude líbit a bude se s ní dcerce lépe zacházet 🙂

sheila86
24. zář 2016

Ahoj holky, obnovuji diskuzi 🙂
Jak velkou panenku byste koupily pro v prosinci 3,5r slečnu? Máme doma 36 cm, chci koupit k Vánocům větší a nevím, jestli 40 a nebo už 50 cm? (hlavně nepiště 45, to by byl ideál, ale tu velikost značka co jsem zatím vybrala nemá 😀)
Dík za postřehy!

petanevesta
24. zář 2016

@sheila86 pro 3,5letou slecnu klidne 50cm,ta uz si s ni poradi😉 moje stejne stara dcera ma dve panenky 46cm a v pohode 🙂 jinak ja mam cele album realistickych panenek,kdybys chtela mrknout pro inspiraci😉