Trampolína - tipy a typy 🙂

jujatko
11. čer 2016

Prosím o radu ohledně koupě trampolíny. Chtěla bych nějakou menší průměr cca 1,5 m s nosností cca 150 kg - pro dvouletou dcerku (aby se tam vešly dvě děti). Na co si dát prosím pozor při koupi? Jsou nějaké podstatné rozdíly u jednotlivých výrobců (značek)? Je lepší ochranná síť zvenku a nebu uvnitř, kdy dítě nemůže skočit na ty pružiny? Je ten průměr 1,5 či 1,6 m dostatečný pro dvě dítka? A ten průměr se prosím bere včetně pružin a nebo je to průměr té samotné skákací plochy? Nemáme tak velký prostor, tak nechci zbytečně kupovat nějakou velkou. Děkuji za všechny tipy a rady a případně i typy vhodných trampolín

mysicka2008
13. čer 2016
Uživatel mysicka2008 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mysicka2008.

Na co si dát pozor při koupi si přečti článek http://homezin.cz/media/jak-vybrat-trampolinu. Píšou zde, že je třeba dávat pozor na levnější modely. Jsou prý z nekvalitních materiálů, tak aby se něco nemilého nestalo.

verusky
13. čer 2016

ja kupovala trampolínu ke dni deti, tak jsem to nedavno studovala. precti si clanky na megatrampoliny.cz. je tam dost o kvalitach.
prumer je primo od do, tudíž skakaci plocha je o dost mensi (40cm?). pro dve deti bych radsi vzala vetsi, ani se nenadejes a deti vyrostou... je to skvela investice, sice to zabere místo, ale az do puberty skvele na vybiti energie, na procviceni, vyradeni... precti si to a zkus vzit vetsi...

alcar
13. čer 2016

Urcite bych brala vetsi, 1,5m je dost malo. Rozhodne pruziny zvenci a znacku bych doporucila Exit. To je TOP. 😉

alcar
13. čer 2016

@jujatko a rozhodne aby mela moznost ukotveni proti vetru poradnymi srouby do zeme. Trampoliny dost casto unasi vitr.

jujatko
autor
14. čer 2016

Pro vetsi uz jsem rozhodnuta, ale bohužel o moc větší mít nemůžeme. Uz jsem si nejake tipy a rady prosla. Tak jsem zvedava, co vybereme. Ja jsem trampolinu nechtela, ale vsichni kolem ji maji a mala stoji u plotu a pohupuje se v kolenou, tak je mi to lito. Mam ale strach, ze u toho plotu bude stat stejne, protoze uslysi deti 🙂

eficenka
14. čer 2016

@jujatko
určite bych koupila se sítí uvnitř. byli jsme u známých, kteří mají sít zvenku a dcerka odsud vypadla. máme marimex, sít se dává zevnitř - dítě nemůže skočit na pružinky, už slouží 3 rok a naprostá spokojenost!

kocicinka
14. čer 2016

Také budeme kupovat trampolínu, co říkáte na tuhle?

http://www.zbozi.cz/vyrobek/trampolina-180-cm-s...

Zahradu máme velkou, potřebujeme, aby se tam vešli 3 děti , ale zase si nemůžeme dovolit moc drahou...
Poraďte prosím, kluci mají za pár dní narozeniny a ještě nemáme nic vybráno 😅

maxinkaa
14. čer 2016

Máme Marimex a je úžasná, dokonce ji ukazovali i v telce- Rady ptáka Loskutáka. Je super v tom, že uvnitř jsou ty boční pružiny schované, takže tam nemůže dítěti zapadnout nožka nebo na ně spadnout.
http://www.marimex.cz/trampoliny-marimex/

verusky
14. čer 2016

@kocicinka velka zahrada? urcite vetsi trampolína!! 180 je nic, apon3metry... nasetrete, vyplati se! deti za dva roky vyrostu a pobiji se tam... byl by tam jen jeden...skoda...

jujatko
autor
14. čer 2016

@kocicinka Pokud mate velkou zahradu, tak bych urcite koupila velkou. Sousedi maji 4,5 m a pro 3-4 vetsi deti tak akorat 🙂. My bychom neumistili ani trimetrovou ☹

jujatko
autor
14. čer 2016

@maxinkaa Rady ptaky loskutaka - je jen reklamni porad. Takze rozodne bych vec nepovazovala za kavlitni jen proto, ze je v Loskutakovi 😉

jujatko
autor
14. čer 2016

@eficenka Hodne ctu, ze ve finale je bezpecnejsi ta se siti zvenku - tak nevim ☹

maxinkaa
14. čer 2016

@jujatko My už ji měli dávno doma, říkala mi to tchýně. 😉 Někdo na to kouká, tak proč jim to brát.

jujatko
autor
14. čer 2016

@maxinkaa Ano, já pochopila, ze uz ji mate doma. Ja to jen myslela tak, ze bych urcite vec nevybirala podle toho, ze ji zminili v Loskutakovi 🙂. Bohuzel vetsi nez 2,2 metry koupit stejne nemuzeme ☹, tak uvidime, kterou vybereme

eficenka
14. čer 2016

@jujatko
a za jakého důvodu? sít uvnitř - dítě se nedostane k pružinám, vydrží dobře napnutá v místě okolo pruižiny.
sít zvenk use vytahuje, nechrání pružiny a při posunutí prstence tam hrozí, že si tam dítě dá nohu...
tot naše 3 letí zkušenosti se sítí u nás uvnitř a na hřišti sít zvenku - osobně bych d ní nešla..

kocicinka
14. čer 2016

No jo, ale zase nejsme tak při penězích, abychom mohli dát tolik... Tak nevím, s tou značkou. Zatím se mi pozdává tato
http://www.marimex.cz/trampolina-marimex-305-cm...

anebo ta menší 244 cm a tu mají i skladem
Kluci mají narozeniny koncem června, má to být jejich společný dárek
@jujatko kterou nakonec vyberete?

kocicinka
14. čer 2016

@eficenka asi i pro roční holčičku bude ta se sítí uvnitř lepší, že? Nemusím se strachovat, že jí tam někde uvízne ruka či noha... a jak máte velkou?

zmrzlinka
14. čer 2016

My mame Marimex a sme spokojený.Vyradi se tam i manzel 🙂

jujatko
autor
14. čer 2016

@eficenka Hodne jsem to cetla na netu v radach pro vyber trampolin ... nemam s tim osobni zkusenost. Ja si prave myslela, ze sit vunitr je bezpecnejsi. A hodne psali, ze je to mylka - tak nevim

kocicinka
14. čer 2016

@jujatko a mohla bys sem hodit odkaz?

jujatko
autor
14. čer 2016

@kocicinka zvazovala jsem tuto - ale ta uz je na nas velka http://www.fastjump.cz/trampoliny-s-ochranou-si...

a nebo http://www.svet-trampolin.cz/aga-sport-pro-tram...

Mrknete, maji tam i jine rozmery

japona
14. čer 2016

Tohle by mohl byt ten problém, proc nebrat trampolínu s vnitřní sítí. Detail uchycení ochranne dítě a trampolíny. Mohla by zapadnout noha? Ale osobni zkusenost s touto trampolinou nemám..

jujatko
autor
14. čer 2016

@japona Ano, to je presne ono. Nevedela jsem, jak to popsat slovy ☹. A pry pri prudkem doskoko do site, se ty skviry jeste zvetsi a noha tam propadne raz dva

kocicinka
14. čer 2016

@japona třeba je tam ta síť jen špatně uchycená.... každý výrobce asi bude mít to uchycení řešené jinak
No asi se pojedeme podívat osobně

jujatko
autor
14. čer 2016

@kocicinka ja o tomto prave cetla hodne - ze diky uchyceni site kolem te skakaci plochy vznika prostor pro propadnuti nohy nebo ruky atd. Ze z toho duvodu je lepsi se siti zvenku, ale musi to byt kvalitni trampolina s kvalitnim limcem pres pruziny. U obycejnych trampolin s nekvalitnim uzkym limcem je to taky o zlomeni nohy.

eficenka
14. čer 2016

@jujatko
@kocicinka
máme marimex s vnitřní sítí a opravdu se tam noha nevydá, mám problém nam nacpat ruku. trampolína stojí od března do října a sít nedotahujeme a drží.
naopak venkovní sít - tam jsou otevřené pružiny, ten prstenec se posouvá a to riziko tam hrozí...

alcar
14. čer 2016

Ale vzdyt prave s tema pruzinama uvnitr je to jeste horsi. Ten limec je tam jen polozeny a casem jak se na nej stoupa, tak se vychechla a obnazi se pruziny. Uz dle selskeho rozumu jsou lepsi pruziny zvenku, protoze se o ne dite pri spatnem doskoku neporani. A kdyz jsou pruziny zvenku, tak tam je tak minimalni sance, ze by tam zapadla noha... Je to dobre chranene. Ja mam co delat, abych tu sit od tech pruzin takhle jak to je vyfocene tady na obrazku vubec oddalila.

kocicinka
14. čer 2016

@jujatko No teď jsem mluvila s manželem, že stojí před tou marimexovou v kiku a nedá se tam prostrčit ani ruka( tak, jak píše eficenka). Takže asi berem tu 305 cm. Jen škoda, že ji nedělají v zelené...

kocicinka
14. čer 2016

@eficenka jak máte velkou?

eficenka
14. čer 2016

@kocicinka
305cm a je tak akorát pro 2 děti a 1 dospělého ( tedy manžela, který má 2 emtry, lehne si ,roztáhne končetiny a děti běhají dokola a přeskakují je 😀 )