Vibrační nebo houpací lehátko?

lluucciinnddaa
1. lis 2016

Ahojte, jdu si pro radu. Chci malemu koupit lehatko, konkretne mě zaujalo tohle http://www.detska-lehatka.cz/lehatka-sedatka-br...
Líbí se mi, ze ma obe funkce, jak vibrace, tak i houpacka. Malému se libi, kdyz ho houpu v náručí a hezky usina, ale potrebuju taky trochu fungovat v domacnosti, tak premyslim, jestli by to vyresilo muj problem. A ty vibrace pry pomahaji deten, co trpi na boleni bříška jsem slysela. Mate nekdo zkusenost s takovym lehatkem? 🙂

dc2015
1. lis 2016

Měli jsme houpací. Za mě super. Nicméně dítě by v tom nemělo být dlouho - kvůli zádíčkům. Takže za mě uhoupat a přendat.

lajla
1. lis 2016

@lluucciinnddaa 2v 1 super😉

scruffy
1. lis 2016

Někdo si tuhle vychytávku nemůže vynachválit, za mě to byly vyhozené peníze, malá mi v tom sedět nechtěla a ty vibrace přímo nesnášela. Takže já jí prostě dávala na deku na zem a lehátko jsem využila až při prvních příkrmech, když ještě neseděla.

majkoz
1. lis 2016

Obyčejné lehátko- klidně, občas, dobré na krmení, hodí se....
Vibrační, klepací, houpací, zpívající, zamneudělací zařízení- já říkám ne. Drncat má mamka 🙂

ehd
1. lis 2016

Lehatko urcite, clovek ma jen dve ruce a jedny zada! My meli pujcene vibracni, nic moc, vyzkouseli jsme houpaci (pozor, vetsinou jsou jen do 9kg), bylo lepsi, ale hodne drahe, takze doporucuju odzkouset, no nakonec prezili jsme i s normalnim 😉

soconusco
2. lis 2016

Na domaci praci se podle me da lepe vyuzit nositko nebo satek. Miminka se chteji primo ucastnit vseho, co dela mama 🙂

andysek2512
2. lis 2016

@lluucciinnddaa já být tebou mrknu po nějakém co je do více kg. Ja mám od Fisher price a nemuzu si ho vynachválit, malému se v něm líbí moc 🙂 ma vibrace a můžu ho i houpat...... Ale jinak určitě na domácí práce je lepší šátek nebo ergonomické nositko. Pak mas obe ruce volné a miminko je v klidu u tebe 🙂

andysek2512
2. lis 2016

@lluucciinnddaa jo ted koukam že tohle samo houpe, myslím že je to zbytečný kor za ty peníze. Ja mam Fisher price za 1200.... A pak na krmeni je supr, jinak za ty peníze si kup šátek nebo to nositko. Dyztak nápis zprávu a můžu ti poradit 🙂 případně mrkni na fcb na skupinku Nosime děti🙂

lluucciinnddaa
autor
2. lis 2016

Ja jsem si prave rikala, ze bych ho v tom uhoupala a pak prendala do postylky, aby tam nebyl dlouho... potřebuju nejen fungovat doma, ale taky se jeste ucit, psat seminarky atd. A to se s prckem v naruci moc neda. Myslite, ze je teda lepsi to nositko? Muze v nem byt dyl? A poradite jaky? Koukala jsem na manduca nositko. Malemu jsou teprve 3 tydny.

jaresska
2. lis 2016

Nedoporučuji kvůli zádům a hlavně naučit dítě usínat samo už od začátku, jinak budeš pořád houpat, pomalu dítě uložíš a za minutu bééé a nanovo...nejlepší je na houpání nezvykat, přez den mazlit a chovat a k večeru klid a položit, zavinout....

andysek2512
2. lis 2016

@lluucciinnddaa napíšu zprávu😉

verena
2. lis 2016

My měli na obě deti pujcene od Fisher price houpaci aquarium, a nemůžu si to vynaxhvalit! Decka v tom skvěle usinala, zvlast prdikovy mladší mel tu polohu rad. Je v tom třeba jako v autosedačce, samo že tam nemůže byt dlouho (a tady by me reálně zajimal rozdíl mezi skrcencem v satku a v sedačce). Když byl malinký a nehrozilo, že vyleze, tak jsem ho nepoutala, podlozila dekou, utesnila pultikem, a když usnul, přenesla do postylky. Ušetřilo to hodně nervů, když v noci brečel, vzala jsem ho do obýváku do houpačky a lehla si k němu. Myslím, že reálně ani nepozná, jestli ho houpa moje tlapa nebo ne, když jsem u něj. A to jsem na některé věci šílenec, syna třeba kvůli kontaktu kojím ještě v jeho 2.5 letech. Bála jsem se, jaký bude přechod, ale když jsme zrušili, oba úplně v pohodě usinali sami. Za mě rozhodně ano a je to jedna z investic, která se vyplatí na ušetření nervů a času, zvlášť když studuješ atd.

soconusco
2. lis 2016

@verena Pri noseni je dite v poloze zabicky s nohama od sebe a s kolinkama vys nez zadecek. Je to zdrava poloha pro vyvoj kycli a muze v tom byt dyl. A hlavne ten kontakt s maminkou, ze jo 🙂

soconusco
2. lis 2016

@lluucciinnddaa ja mam nositko Caboo, nosim v tom dceru od jejich tri tydnu, je to celkem jednoduche na pouzivani, neco mezi satkem a tim masivnejsim nositkem typu Manduca. Mam uzky ramena a Manduca nesedi tak dobre. http://www.mamaja.cz/scripts/hledej.php?rz=1&re...

meta123456789
2. lis 2016

My měli houpací a super, akorát ta cena :( . Střídala jsem přes den pobyt v lehátku s hrací dekou a košíkem.

lluucciinnddaa
autor
2. lis 2016

Vsem moc dekuju za prispevky 🙂 asi jsem se rozhodla pro nositko... i z toho duvodu,ze ho muzu vzit v nositku ven 🙂 ale treba Jezisek prinese i houpatko 😀