Adamex Barletta nebo Tako Acoustic? Máte zkušenosti?

konik_mischel
2. srp 2016

Ahoj, čekáme první miminko a vybíráme kočárek - je to horší, než výběr bytu 😀 Nakonec jsme výběr zúžili na Adamex Barletta x Tako Acoustic. V podstatě jediný rozdíl, který mezi nimi spatřujeme je, že Barletta má otáčecí kolečka, Acoustic pevná. Bylo nám též řečeno, že zatímco Acoustic má délku sportovní verze cca 95 cm, Barletta jen cca 75 - docela rozdíl . Prosím, pokud máte nějakou zkušenost s některým z uvedených kočárků, napište mi ji, budu moc ráda. Děkuji všem!

berblin
2. srp 2016

@konik_mischel já mám tako acoustic. A jsme s ním nad míru spokojeni. Malé je 13 měsíců a stále využíváme i korbičku. I když už teď začíná preferovat sporťák kvůli výhledu. Dá se velmi dobře složit do auta, zvládá terén (bydlím na vesnici a asfaltku známe jen z obrázků) - kvůli tomu jsem chtěla i pevná kolečka. Kočárek je tzv. houpací - perfektní na uspání nespavého mimča. Jediná nevýhoda je váha. Ale manžel si nestěžuje.

chilliillich
2. srp 2016

Tiez mame Tako Acoustic. Nemenila by som. Cakame druhe babo a kociar je stale v super stave. Lakavo sice vyzeraju vsetky tie nove modely kociarov, ale tato tzv.klasika ma svoje caro. Sportova cast vydrzi ozaj velmi dlho...mame takeho maleho dlhana. Kovovy nakupny kosik nenahradi ziadny iny, odpruzenie a kolesa do rozneho terenu ako stvorene. A v zime s tym das aj neodhrnuty sneh. Za nas len pozitivne.

konik_mischel
autor
2. srp 2016

@berblin
@chilliillich moc děkuji za názory. A ještě se zeptám, nemáte problém s tím, že nemá otáčecí kolečka?

chilliillich
2. srp 2016

@konik_mischel ja osobne nie...chce to len trosku sikovnosti a cviku ...aspon mi kociar neuteka kam sa mu "zachce" a trosku poposilujem ruky 😀 ...samozrejme zalezi na Vas a na podmienkam, ake mate napr. pri vychadzani z bytu alebo domu...

chilliillich
2. srp 2016

@konik_mischel este taka vec, ze s tymto kociarom sa pravda nedostanem vsade...obchody atd. ...ale na taketo rychlovyjazdy, cestovanie a nakupy v nak.centrach som si neskor zabezpecila malu sikovnu Nuna Pepp

konik_mischel
autor
2. srp 2016

@chilliillich uskladnění je v pohodě - máme sklep přístupný bezbariérově přímo zvenku, takže nikde se nemusím točit po schodech atd.. Jo, otáčecí kolečka jsou asi daleko lepší v obchodech, ale zase ta pevná mi bylo řečeno, že do terénu a tak.. Jen mě trochu děsí - četla jsem , že na rozdíl od Barletty ) cca 11 kg) má tako cca 17 kg- docela rozdíl, přijde vám těžký? Já už jsem s ním jela několikrát, ale to bylo 2 roky zpět kamarádce se synem, ale tenkrát jsem to tak nezkoumala, jak se s ním jede, zatáčí, jestli je těžký ... to jsem byla pyšná teta, co vezla chvilku kočárek, ale když je to denodenně několik hodin na procházkách, na nákupy... je to jiné.

chilliillich
2. srp 2016

@konik_mischel ano vaha je ako pisete...ale nevzpierala som s kociarom ☺...podotykam, ze som 7mes po porode mala vazne problemy s chrbticou a kociar mi bol len oporou nie na zataz. Ano zatacanie je trosku obtiaznejsie, ako pri otacacich, na ktory vam staci aj ovladanie jednou rukou...mne vyhovuje aj nadvihovanie aj otacanie cez predne alebo zadne kolesa...da sa na to zvyknut...je to klasika nie jednoduche "soferovanie"...zase zavisi po akych trasach chcete chodit...bud zvolite lahke ovladanie alebo trosku narocnejsie...je to uz len na vas...my mame akurat jediny problem, ze raz za tri mesiace treba dofukat kolesa...ale neviem, ci sme len nevychytali blbsi kus...ale ani to nam nerobi problem

berblin
2. srp 2016

@konik_mischel naopak, jsem ráda, že nezahne, kam třeba nechci. Na rovném terénu je to stejně jedno a u nás na vesnici, kde je fakt samý makadam je to 1000x lepší. Sousedka si pořídila kočárek s otáčecími kolečky. Vydržela s ním drncat 4 měsíce, pak si též pořídila kočárek s pevnými koly. A jak píše @chilliillich, občas bývá problém se s větším kočárkem dostat do obchodů s užšími dveřmi. Resp. pro mě je horor jet meziměstským autobusem. Každý kočárek má něco. Záleží, kde bydlíte a jakou máte potřebu.
Pochybuji, že kočárek váží 17kg, to bych opravdu nezvedla. Je těžší, ale není to zase taková hrůza. Navíc lze perfektně rozložit.

konik_mischel
autor
2. srp 2016

@chilliillich moc děkuji, máte pravdu, pevná kolečka měly maminky dlouuuhá desetiletí a jezdily taky v pohodě, oboje má něco do sebe, bydlíme sice ve městě, ale v malém, takže MHD atd.. mě fakt nepotká, do obchodů typu kaufland atd.. se vejdu i s takem a ani si nepamatuju, kdy jsem naposledy jela tady do nějakého mini krámku. Máme tu asfaltky, ale i park atd,... takže různý terén, no ještě se s oběma projedeme v obchodě a uvidíme .-)

konik_mischel
autor
2. srp 2016

@berblin díky, mě se moc líbí - oba vybrané mají něco do sebe, no asi se s nimi projedeme, v obchodě nabízeli zkušební jízdu - mají kolem kostky a do kopce, tak vyzkoušíme nerovný terén a rozhodněme dle pocitu. Budu jezdit hlavně ve městě, ale i v parku, kolem řeky ... prostě různý terén, už se docela těším, že objevím spoustu míst, kde jsme zatím v okolí nebyla 😉

berblin
2. srp 2016

@konik_mischel pokud očekáváš smíšený terén, tak doporučuji pevná kolečka. Dokud mimčo jen leží, tak je to v pohodě, ale představ si, že jednou rukou budeš řídit kočárek, kolečka občas zahnou, tam kam většinou nechceš a druhou rukou se budeš snažit udržet dítě, které se ti bude snažit vyprostit z kšírů, vyhazovat všechno možné z kočárku, jak botičky, a další kousky oblečení... Pokud máte tu možnost vyzkoušení, tak to určitě udělejte 🙂

chilliillich
2. srp 2016

@berblin oficialne paramatre ozaj uvadzaju 17kg ☺ http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/kombinovane/... ...tiez som vyvalila oci 😁, ale pri manevrovani s kociarom je to myslim jedno ☺

berblin
2. srp 2016

@chilliillich tak teď čučím i já :D

konik_mischel
autor
3. srp 2016

@chilliillich , @berblin jojo, taky jsem koukala, hlavně že adamex je o pomalu 7
kg lehčí - v tom obchodě mi to vůbec nepřišlo. musíme vyzkoušet "delší" trasu kolem obchodu