Dorjan Prestige Basic Comfort 2016 - máte zkušenosti?

ajax78
29. pro 2016

Ahojte,
čekáme 1.dítě a asi jako všechny holky mám zavařený mozek z výběru kočárků. Chci velký kočár, který snese jak terén, tak i město..možná naivní očekávání 🙂...
Zatím mě oslovil asi jediný - Dorjan Prestige Basic Comfort 2016 http://www.dorjan.cz/produkty/basic-comfort-201...
Zkoušela jsem najít nějaké recenze na webu, ale bez úspěchu ☹. Pouze u ostatních modelů (např. Danny sport) se hodně kritizují kola (defekty), vrzání a špatné připoutání u sporťáku.
Prosíííím o zkušenosti a rady 🙂

blauen
29. pro 2016

ahoj my čekáme miminko každým dnem a zrovna nám stojí v pokojíčku Dorjan Prestige Basic Comfort 2016. Taky jsme hledali kočárek do terénu, a dala jsem na doporučení kamarádek, které na vesnici hodně mají Dorjany. Měla jsem tu čest si ho i vyzkoušet. My jsme z hor a nevěřila jsem jak kamarádka s ním jezdí po lese, po polích a zvládá veškerý terén. Je to velký prostorný kočárek, snad největší co je na trhu, nevýhoda je sice že je trošku těžší, ale ta nová verze basic comfort je zrovna o cca 2 kg myslím odlehčený. Je fakt, že se občas stane, že dojde k defektu, ale když člověk jezdí po lesních cestách ne-li lesem jak jsme jednou šli s kamarádkou tak se není čemu divit, že se stane ten defekt.

ajax78
autor
29. pro 2016

@blauen Díky moc! Já si právě všimla, že ty kočárky Dorjan jsou jakoby identické, akorát tenhle se liší například odlehčením, což jsem chtěla. Smart Ecco linen lepším odpružením a u zbytku nevím 😀

blauen
29. pro 2016

@ajax78 Nevím odkud jsi ale ve Valašském Meziříčí mají speciální prodejnu Dorjanu. Harmony Prestige co má kamarádka mají 15 kg a ty Basicy Comforty mají 13 kg. Mají tam od každého kočárku dorjanu jeden vystavený. My jsme si sice brali jenom dvoujkombinaci nechtěli jsme k tomu vajíčko, ale další výhoda je že lze na kočárek koupit adaptér a nasadit na kočárek autosedačku Maxi cosi.

ajax78
autor
29. pro 2016

@blauen JJ, presne, jak rikas. Ty adaptery na kvalitni sedacku byly pro mne dulezite. Bala bych se používat polskou autosedacku :-\. Jinak diky za tip na prodejnu! My jsme z Olomouce a casto jezdime smer Slezsko, tak uvidime, jestli to nevezmem jinou trasou 🙂

blauen
29. pro 2016

@ajax78 z Olomouce je to kousek na Valašské Meziřící taky jsme si zajeli okouknout a mají tam všechno na prodejně od autosedaček po oblečení, postýlky vše na miminka, je to pěkný obchod. A co mě ještě překvapilo výbava k tomu kočárku. Známí kupovali Nuovu a neměli tam vůbec nic krom samotného kočárku (taška, sítka, pláštěnka) což je taky velké plus. A co je suprovní na dom Basic mi přijde ta stříška na škrk, že čekáme miminko ted v zimě a dá se tá stříška proudloužit, že tam nebude tomu miminku tak foukat do boudičky.

ajax78
autor
29. pro 2016

@blauen JJ, to bude mimco zachumlane, jak je treba 🙂.
K te vybave - ja to beru, ze to je soucasti volby drahy+snad kvalitni kocar, kde clovek plati i za pozdrav v prodejne. U levnejsich byva za malo penez vice muziky, ale s rizikem, ze se neco po.. Nicmene to pro mne neni duvod narvat do kocarku 25000 🙂

blauen
29. pro 2016

@ajax78 my jsme taky takoví s manželem přesně jak píšeš, mohli bychom si klidně dovolit drahý kočárek buga boo, Joolz, ale proč bychom to dělali a zvlášť když žijeme na horách a často cestujeme i do Vysokých Tater a tam taky určitě budeme testovat kočárek :O) Co vím, tak v mém okolí co kamarádky mají dorjany (3 holky) tak ani jedna nereklamovala, tedy až na pár defektů, ale jak říkám, na betonové cestě defekt jen tak člověk nedostane to v tom lese kde člověk najede na jehličí, klacky, ostrý kámen....koupili jsme levnější variantu s tím, že se prostě něco může pos......, ale to může i u drahého.....

ajax78
autor
29. pro 2016

@blauen presne tak...😉

brokovich
29. pro 2016

Mame jsme dorjan prestige 2, kupovaný vloni a za mě super. Jediný defekt, že jsem pichla gumu o hrebik, ale za rok používání je to nic. 1. výhoda - korba je velka, takže nebudeš muset v půl roce ditete hledat, kam ho dát. 2. Můžeš vozit sporťák čelem k sobe i od sebe. Super, když chceš miminko vidět nebo ono tebe. 3. Dostaneš se s nim přes všechny překážky. Teď jezdíme jen s valco, takový lepší golfky, a někdy to je boj se dostat přes obrubník apod. 4. Stříška u korby se dá skvěle zvětšit, že je miminko úplne zakryto, takže nepotřebuješ různý nevzhledny pleny pres. Má tam hezky stin a klid na spaní. 5. Ma polohovací madlo, což fakt ocení s, když jsi větší či menší než průměr. 6. Má velkej košík dole, kam se ti vejde i doga. ☺ Chtěli jsme ho prodat, ale porad vahame, protože nás nikdy nevypekl a nechce se nám dělat na další mimi experimenty s jinými 😁

ajax78
autor
29. pro 2016

@blauen prosim Te, ten obchod ve Valmezu je darababy? At vime, kam presne pripadne jet 🙂 Diky predem 🙂

ajax78
autor
29. pro 2016

@brokovich Dekuju moc za dalsi zkusenost!! Koukala jsem, ze ten Tvuj typ ma jiny kosik. Je to docela vychytavka takovy uzaviratelny kryty kos 🙂

blauen
29. pro 2016

@ajax78 ano, je to darababy. https://www.darababy.cz/

ajax78
autor
29. pro 2016

@blauen dekuju moc!

blauen
29. pro 2016

@ajax78 nemáš zač! Hlavně dobrou pořízenou! Na prodejně mají vystavený nebo měli jak jsme tam byli na podzim z toho Basic Comfort v té šedé barvě, my jsme to riskli a objednali ten černý s těmi kytičky a srdíčky jen nám ukázali vzorník, ale je nádherný, tedy nám se aspon líbí :o)

ajax78
autor
29. pro 2016

@blauen Super, už se těším, až to vyzkouším (e) a pak tady někam napíšu epickou recenzi 😀
Ať se daří...

blauen
29. pro 2016

@ajax78 jasně napiš, já až se prcek narodí každým dnem tak tady taky snad do měsíce pak hodím recenzi přímo z praxe vesnického užívání :o)

ajja87
29. pro 2016

Ahoj,mame tento kocarek taky,mimco mame od listopadu,takze jsme zatim moc nenajezdili,ale zatim jsem nad miru spokojena.Hlavne jeho velikosti,vybavenim,...v jezdim s nim i ted ve snehu a parada.je sice pravda,zd je tezsi,ale je to o zvyku.😉🙂

brokovich
29. pro 2016

@ajax78 košík má normální, uzavřít se nedá. Ale je super velkej.

giorgia_
29. pro 2016

Máme taky tento,stejný,jak brokovich, hluboký na mimi byl super,i když jsme taky párkrát pichli a museli jsme nekolikrat dofukovat kola. Se sportakem už jsem spokojena nebyla, hrozne těžký, těžiště jinde,doporučuji vyzkouset obě verze. Ted ho prodavame.

giorgia_
29. pro 2016

Jo a korbicku jsme měli az do 8 mesicu.

ajax78
autor
30. pro 2016

@giorgia_ Diky zaz zkusenkstost. Mit korbicku do 8 mesicu je dost uspech, takze super. Jinak toho sportaku se taky trosku bojim, snad nebudu zklamana. Na druhou stranu znam dost maminek, co odjezdily vse s velkym, tezkym sportakem z Polska a byly spokojene, tak snad 🙂

giorgia_
30. pro 2016

Ji,vsak vyzkousite a uvidíte, ten sportak byl horší,když jsem mela mimi celem k sobe, to se nedalo ani pořádně dostat dolu do košíku. Obracene to bylo lepší.