Kočárek Monza Vario, máte zkušenost?

luho2012
1. pro 2014

Nemáte někdo zkušenost s kočárkem Monza Vario? Je to novinka, která je podezřele levná, na to jak mi v obchodě vyhovovala. Hledala jsem lehký kočárek se snadným sundáním korbičky, protože ji budu muset každý den sundávat a snášet půl patra k bytu. Byla jsem smířená s kočárkem za 20 tis. a tenhle mne svou cenou šokoval, až jsem se neubránila otázce, proč je tak levný. 😎

eliskaxox
1. pro 2014

@luho2012 Ja na nej taky koukala, koukam kamaradce po levnejsich kocarcich. Me zaujalo ze ma stejny system uchyceni korby a autosedacky jako Concord a Jane. Tak si rikam jestli to neni nejaka dcerina spolecnost. A muzu se zeptat jak ti prisel velky sportak?

luho2012
autor
2. pro 2014

@eliskaxox Přišla mi podobná jako u Jane, ale u Monzy mi vyhovovalo, že měl delší stříšku, než Jane. Pán nám říkal, že je vyráběný pro ně a neplatí se tedy distribuce a reklama, ale to bych řekla, že bude cena tak o 2 tisíce rozdíl a ne o 10. Nerada bych koupila a pak litovala. Manžel prohlásil, že mu to příjde divný a raději koupí za 20 🙂, ale mně je líto peněz, když mi vyhovoval kočárek za 7000 🙂

elizita
3. pro 2014

mne sa tiez pozdava az na tu podozrivu cenu 🙂 povodne som chcela kocik z druhej ruky, teraz vaham.. pre mna nevyhody: viem si predstavit vanicku aj vyssiu (ale to ma maloktory kociar - pokial nechcem robustnu obludu), fukane kolesa su pre mna minus, prijala by som lepsie odpruzenie kontrukcie (ale nemozem chciet odpruzenie ako napr na teutoniu co je celkom ina cen kategoria) a nepaci sa mi vajicko (a sedi tam len jedno) - strieska je odnimatelna, neda sa sklopit a je strasne nizko pri hlavicke (ked dieta podrastie, zda sa mi, ze sa mu bude suchat po cele). ale porovnavam vsetko s Icandy a teutoniou, ktore ma sestra... ale dokonaly kocik neexistuje, to vieme..

eliskaxox
3. pro 2014

Je fakt že já mám Concord wanderer a u něj ta vanička je extra hluboká a to je super ale je malá. Mě to teda nevadí malý šel do sporťáku sice brzo ale já zas nefandím vození sedících dětí v korbičkách. To odpružení dělá fakt hodně, wanderer je tak měkký a odpružený kočárek že z všude vychvalovaného slalomu mě bolely ruce jak je oproti němu tvrdý. Pro mě je nejdůležitější vidět sportovní verzi,ta prostě musí být velká a prostorná. Tu člověk využije i dva roky. Korbičku a autosedačku oproti tomu jen chvíli. Ale rozhodně se přikláním spíš ke kvalitnímu kočárku z druhé ruky než k polským kočárkům. Švagrová má Camarelo Malaga a během 5 měsíců má už druhou nebo 3 závadu-odešli ji ložiska,upadlo kolečko,rozbité polohování v korbičce. Kamarádka má tako a to je zas těžký krám,nehledě na to že po 1 létě je vyšisovaný a po 5 měsících se ji pářou nitky v korbičce

elizita
13. led 2015

no co baby, zistili ste nieco viac o monza vario? Jedna baba ho ma, no vyuziva len sportovu cast a s tou je velmi spokojna.. v lete sa im ma narodit druhe babo, tak to potom bude vyuzivat vajicko a vanicku... inak som viac nezistila..

elizita
4. únor 2015

no a vcera som zistila, ze mozno do mesiaca budu aj dalsie farby...

nina88
12. únor 2015

@elizita kde si to zistila? Naozaj budu nove frby?

luho2012
autor
12. únor 2015

@nina88 Nové barvy budou, ale až v červnu 2015. Takže to je pro mne pasé.

elizita
12. únor 2015

@nina88 hovoril mi to predajca ze asi do konca marca

elizita
30. bře 2015

@lenso a kedy budeme vidiet ako vyzera black melange?

lenso
31. bře 2015

to by som tiez rad vedel 🙂

elizita
2. dub 2015

kedze pre nove farby ide ine vajicko, zrejme tam bude aj ina konstrukcia

lenso
20. dub 2015

konstrukcia je rovnaka, cize vajicko concord ion pasuje aj na nove farby. Na obrazku je ale vajicko concord intense, takze predpokladam, ze ho budu k nemu ponukat.
Nove farby:
http://www.predeti.sk/mainform.aspx?rowfilter=t...

elizita
7. kvě 2015

tak nakoniec mam black melange.. vsade pisu, ze tam ide vajicko Concord Intense no ja som dostala k tomu Concord Ion... vajicko je super.. no kocik neskutocne aj po 3 tyzdnoch smrdi, uz som ho aj cistila, moc nepomohlo.. ideme ho reklamovat, lebo predne kolieska nielen ze hrkocu ale sa kyvu tak, ze sa az krizia a tym kocik brzdia.. inak v interieri a pri pomalej prechadzke je super, perfektne sa ovlada... ale ako nahle pridam do kroku, otras.. mala mi ide odtial vyletiet ako ju nadhadzuje... inak k tymto novym farbam nie je uz drziak na flasu ani prebalovacia taska..

jarabicaa
16. čer 2015

ja ho použivam od marca ale niesom veru najspokojnejšia. predne kolieska hrkocu a na hrbolatom terene je to katastrofa, kočik sa prišerne natriasa, vobec nieje odpružený. pod kolesami citit každú nerovnosť povrchu. inak je pekný, aj neznámi ľudia mi ho už pár krát pochválili...rozmery sú fajn, je skladný do auta. košík super, odnesie aj ťažký nákup. no nič z pozitív nepreváži to natriasanie...

andisko
4. srp 2016

@elizita @jarabicaa ahojte. prosim vas, je to tento kocik? http://www.buggies.sk/petite-mars-kocik-vario-b... a to naozaj az tak natriasa, aj ked ma fukacie kolesa? :/ a teda smrdel? dakujem

elizita
4. srp 2016

@andisko podla obrazku hej, no podla mna je tento link len dopredat povodnej monza vario... lebo nahodou som vcera bola v Predeti a petite&mars vario uz nema nafukovacie kolesa a spravili tam aj nejake upravy a aj vanicka mi prisla dlhsia a uz vyzera inak. Mne sa nepaci ta nova, lebo je uz robustna... A este zacali robit petite&mars spider, veeeelmi podobny, no ma mensi kosik a konstrukcia je tak viac odpruzena.. ja som monzu vario vtedy reklamovlala, vymenili mi uchyt kolies a tazko sa s nim budem lucit, stale ho pouzivam, casom prestal aj smrdiet, no co viem, tak nje vsetky smrdeli... na slnku mierne vybledol, no ale ktory kocik nevybledne.. nemam ani golfac a to stale niekam jazdime... mrkni do skupiny Kocikovo, tam je tiez diskutovany. Ja si ho nechavam aj pre dalsie babo.