Nafukovací kola nebo bezúdržbová. Která jsou lepší a proč?

14. dub 2020

Přemýšlíme o koupi kočárku moon nuova 2020 jaká myslíte, že jsou lepší kola? Nafukovací nebo bezúdržbova, a proč, děkuji

leniczka23
14. dub 2020

Za me nafukovacky ne..mela jsem a pichla jsem minimalne 3x, kamaradka taky nafukovacky a resila to uz 2x..Ted mam gelovky a nemusim.resit nic..

emamaira
14. dub 2020

Měla jsem oboje a je to úplně jedno. Nafukovací jsem nikdy nepichla. Jizdni vlastnosti a pohodli pro miminko mi přijdou srovantelne.

zuzita15
14. dub 2020

Za me jsou pohodlnejsi nafukovaci, vic tlumi otresy, jezdili jsme hodne tereny a nikdy jsme nepichli. To byl kocar s hlubokou korbou. Ted mame sportak s gelovkama a musela jsem si zvykat, jak na hrubsim povrchu kocar brni do rukou, ale neni to zadna drastarna

konidana
14. dub 2020

mela jsem penova bezudrzbova a v pohodě

majdaptak
14. dub 2020

Oboje mají své, pro mě plusy nafukovacich - tlumí otřesy jak dítěte tak do tvých rukou (plus zmiňované brnění), zvládnou lépe terén a nejsou hlučná, což bylo pro mě hodně důležité. Mínusy určitě možnost píchnuti, my pichli asi 7x 😁 měnila jsem i plášť u dvou kol. Třeba kámoška, co měla stejný kočárek nepíchla ani jednou...

popelka1984
14. dub 2020

Za mě nafukovací, líp zvládnou terén a otřesy
Nepíchla jsem nikdy a jezdila jsem jak ve městě tak na vesnici a v lese.

lolam10
14. dub 2020

Za me urcite nafukovaci,kvuli terenu,jezdi fakt krasne.staci kdyz jedu na sterku vedle penovych a vidim obri rozdil.problemy s pichnutim resim nahradnim celym koleckem(z druheho nefukcniho kocarku) a kdyz se to stane dojedu domu a nasadim a muz pak resi opravu pichleho kola...

ninolleta
14. dub 2020

Já měla oboje kola a je pravda, že nafukovačky víc tlumí otřesy, kočárek s nimi bývá ale zase trošku těžší. Jinak nepíchla jsem ani jednou a to jsem jezdila všude možně, tak toho bych se nebála. Ono totiž asi záleží i na kvalitě nafukovaček, u levných polských kočárků to možné asi je.

ivis_b
14. dub 2020

Urcite nafukovaci. Ten rozdil v tlumeni je znat. Za 2,5 roku jezdeni s kocarem (a to i po ruznych sutrovych cestach) jsem nepichla ani jednou.

veruuu_kubesovic
14. dub 2020

Oboje má své pro a proti a hlavně záleží jaký terén s ním budeš jezdit...
Já osobně jsem pro pěnové kolečka (bezúdržbové) jednoduše z toho důvodu, že kočárek s nimi je mnohem lehčí, nemusíš řešit, že se ti povede třeba píchnout kolo...
A to jsem měla kočárek s nafukovacími koly a už bych ho nechtěla, píchla jsem několikrát a dokonce se mi "povedlo" píchnout kolo na cyklostezce a cesta domů byla opravdu dlouhá a náročná....

eviicka
14. dub 2020

Také jsme nafukovací nikdy nepichli. Vyhovovaly mi ty, ale mám šikovnýho manžela a o údržbu se komplet staral on (vím že i promazával a tak). Pokud by to bylo na mě, tak by asi nic nebylo 🙂.

majdaptak
19. dub 2020

@ninolleta Máš pravdu, měla jsem kočár z Polska (Depemo) a po výměně dvou propíchlých plášťů už jsem nepíchla.
A standardně jsem vozila s sebou náhradní duše - větší a menší.

ivis_b
19. dub 2020

@ninolleta Asi budeš mít pravdu. Já měla německý Britax, jezdil všude, po horách, lesích i v Alpách po opravdu šutrových cestách. Denně jsem s ním po městě a okolí nachodila 5 - 10 kilometrů a o víkendu jsme vyjížděli do terénu. Nepíchla jsem fakt nikdy. Tak to možná opravdu bylo kvalitníma pneumatikama. Nafukovačky jsou jen zadní, přední jsou pěnová a upřímně je to jediný mínus na jinak suprovým kočárku - terén ty pěknovky fakt hůř zvládají.