Manduca pro 2měsíční miminko - doporučujete ji?

hma
27. srp 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat na rady a tipy ohledně nosítek pro malá miminka. Jaké byste mi doporučily pro cca 2 měsíční miminko? Na šátek si netroufám (jsem asi fakt nemotorná a fakt bych to uvazování nezvládala), ale ráda bych něco na nošení, na doma i na ven. Uvažuju o Manduce. S kamarádkou jsem zkoušela šátek, pomohla mi do něj malou navázat a malá se v něm hezky zklidnila, usnula, pevně v něm držela, já se cítila moc dobře, pohodlně a hlavně jsem měla volné ruce, nemusela pořád jen houpat a chovat a mohla i nějak normálně fungovat po bytě (toaleta, jídlo, drobné práce). Malá je dost neklidná a uplakaná, pomalu jí nemůžu dát z rukou a zdá se, že v poloze u mě na prsou se dokáže trochu zklidnit. A ráda bych i vyrážela na procházky s nosítkem např. do lesa, kam si teď s kočárkem ještě netroufnu, protože to hrozně drncá a malá v kočárku lítá ze strany na stranu. Tak prosím o rady, zkušenosti, tipy, zda nosítko pro takhle malé mimi ano či ne, na co si dát pozor při výběru, zda se bát či nebát pořídit nosítko z druhé ruky nebo raději koupit nové a hlavně jaké nosítko byste mi doporučily? A jak to děláte s nosítky, když je venku zima? Mimi se prostě víc obleče nebo se dá celé nosítko zapnout do bundy nebo existuje něco, co se dá ještě přes nosítko nebo do něj, aby miminku nebyla zima? Mockrát děkuju. Já jsem v tomhle ohledu naprostý neználek :(

konidana
27. srp 2015

@hma Mě se nosítka nelíbí, měla jsem šátek. Podle mne jde lépe dotáhnout, aby v něm miminko drželo a nemusíš se s ním bát různě se nahýbat a k tomu máš zcela volné ruce. No ještě to vyzkoušej, třeba ho nezavrhneš. Jinak já jsem vysoká a hubená, takže jsem děti v šátku měla pod oblečením. Mám volnější rozepínací flízku, volnější bundu... šlo to v pohodě. Akorát se asi lidi občas divili, jak jsem moc tlustá, když děcko v šátku pod zimní bundou nebylo vůbec vidět:D Jinak ale existuje speciální nosící oblečení (mikiny, bundy), které jsou ušité aby jste se tam vešli oba.

hma
autor
27. srp 2015

@konidana mně se šátky taky líbí, hezky se přizpůsobí miminku, jsou v něm pěkběnapevno, jenže mám fakt problém s tím šátek uvázat, utáhnout, dotáhnout, jsem na to nešikovná, nejde mi to, potřebovala bych na to tak deset rukou :( tak proto uvažuju o nosítku

veri0007
27. srp 2015

@hma ten šátek by ses naučila, to chce cvik😉 Nicméně mám šátek a manduku a šátek nepoužívám. Když jsem ho vázala venku, tak mi vadilo, že še ušpiní. Ty konce se pořád válejí po zemi jak je to dlouhé, nicméně pro tak malé dítě jedině asi šátek. A jestli máě strach z dotahování šátku, pořiď si elastický. Je výborný na malé děti, ale ne už na větší😉 elastický zvládne fakt každý😉 Malou jsem zkoušela dávat i do manduky a bylo to na ní prostě velké, i po dotáhnutí v ní lítala což u tak malého dítěte není žádoucí. Podotýkám, že jsem používala novorozeneckou vložku😉 V manduce nosím o čtyř měsíců

veri0007
27. srp 2015

@hma nebo zapřemýšlej nad mei tai. Je to polonosítko a pološátek😉 Zkoušela jsem ho a sedělo mo více než manduka. Ze předu to vypadá jako nosítko, ale na vázání mnohem jednodožší. Utahuje se to uzlana jako šátek

kocour1
27. srp 2015

Ahoj, já mám nosítko beco...nosila jsem v něm syna od narození. Někdy ve třech měsících jsem si pořídila šátek, vázání jsem zvládla během chvilku - dokonce i úvaz na záda (podle internetových videí) a musím říct, že šátek je mnohem pohodlnější, než jakékoli nosítko...ale pokud opravdu stojíš o nosítko, tak sama za sebe jsem s beco velmi spokojená...zvláště je dobré, že se dá sundat spící dítě i s nosítkem🙂

pomnena
27. srp 2015

ja mam manducu koupenou, ale budu pouzivat pozdeji. Vertikalni poloha jeste muze byt prilisnou zatezi na pater miminka. Satek mam, ale neumim to uvazat, v bocni kolebce mi prijde strasne narvanej a stazenej,ani se mu to nelibi...jinak vazat ani zatim nechci (vertikal), takze vyckavam a zatim chovam. Nastesti to ani prilis nevyzaduje, nejradeji ma svou postylku 😉

lucizal
27. srp 2015

Dobrý večer, já malého nosila v manduce od 1 měsíce, je tam novorozenecká vložka. Nikdy se mi nestalo, že by se tam kýval nebo něco jiného, byl tam pěkně napevno a jen díky tomu jsme přežili období novorozeneckých kolik. Nemyslím si, že by poloha v manduce příliš zatěžovala jeho páteř, když je tam dán správně. Navíc je to super i na kyčle. Ale musí se dbát na to, aby tam mimčo bylo správně dané.

wenduliks
27. srp 2015

My jsme meli Manducu,z 2.ruky. Naprosta spokojenost ve vsem. Syn to miloval,pouzivali jsme od 3.mesice. Za nas jednoznačně nejlepsi investice. V zime jsme ho jen vic prioblekli,jako dospeleho a davali pozor,at mu moc nemrznou nohy. Jinak kazdy ti bude doporučovat to "svoje", ktere ma vyzkousene. Ja bych do satku taky nesla a manzel by si ho nikdy neuvazal,v Manduce to zvladal v pohode. 🙂

konidana
27. srp 2015

@wenduliks Můj manžel, mi šátek dokonce i zakazoval:D Po roce pořídil krosnu, zjistil, že je na nic, zkusil šátek a od té doby na něj nedá dopustit, i když to vázal všelijak :D

evulina77
27. srp 2015

manducu jsem pořizovala u první dcery v jejích asi 5 měsicích, protože nechtěla být v kočárku a já se bála, že když jí nosím delší dobu na rukách, že mi spadne. Druhou a třetí dceru jsem nosila téměř hned po narození, kdy jsem vodila starší do školky. Rychlejší varianta než pro kočárek do sklepa. Třetí dcera nechtěla být v hlubokém kočárku vůbec, jen tam spala, když jsem jí tam přendala z manduky. Jinak u más je mandu jedna z nejpoužívanějších věcí a teď u třetí dcery je už hodně jetá, ale stále slouží 😀 😀

hma
autor
28. srp 2015

díky moc za názory, rady a zkušenosti. pojedeme se příští týden podívat do obchodu s nosítky, šátky a jinými potřebami na nošení, tak uvidím, co mi tam k tomu řeknou, snad si budu moct vyzkoušet různá nosítka a pak se uvidí.

ladie
28. srp 2015

@hma to je nejlepší řešení - vyzkoušet si, jaké nosítko ti sedne. Já třeba manducu ze srdce nesnáším a nesnášely ji obě mé děti. Syna jsem nakonec nosila v Patapum (to už se dneska u nás moc neprodává) a dceru nosim v Tule. Ta je dokonalá!

Upřímně - na tak malé mimčo buď šátek nebo bych šla do ErgoBaby nebo Tula, kam se dá dokoupit novorozenecká vložka. Ale je měkká a fakt zmenší prostor v nosítku. "Vložka" v manduce mi pro mimčo nepřijde moc vhodná.

Jinak bych se rozhodně nebála nosítka z barazu (i když na druhou stranu - nové nosítko pak krásně prodáš, takže nakonec do něj neinvestuješ tolik) a zmenšovací vložky bych koupila jedině na bazaru nebo je šijou ženské na fler.cz Třeba http://www.fler.cz/zbozi?ucat=266730

hma
autor
28. srp 2015

@ladie děkuju za praktické rady!!! já se v tomhle fakt nevyznám, tak jsem vděčná za každou drobnost ;)

hma
autor
28. srp 2015

@pomnena takt o "závidím" 🙂 naše malá naopak ve své postýlce ani v košíku moc být nechce a vyžaduje chování (jenže sama pořádně neví, v jaké poloze se jí líbí, já asi chovat nemumím a dělám to blbě, a tak pořád kňourá). takže když pláče nebo je neklidná (před jídlem, po jídle, mezi jídly, po koupání, to je prostě jedno kdy, dokáže plakat pořád), maminka si ani nedojde na záchod, natož aby se najedla, nebo dokonce uvařila nebo snad i udělala něco v domácnosti. proto jsem rozhodnutá, že nějaké nosítko nebo něco jiného na nošení MUSÍME pořídit, jinak mám fakt většinu dne svázané ruce tím, že malou nemůžu položit.

wenduliks
28. srp 2015

@hma. Syn Manducu miloval,ale jen venku. Doma jsme 5mesicu nosili na rukou,jinak byl rev... 🙂

bonulinka
28. srp 2015

Před 11 lety jsem si na dceru pořídila BABYVAC od Pechů. Starší dceři byly v té době 2 roky a potřebovala jsem něco, co nebudu muset vázat, mimčo v tom bude moci být od narození a já budu mít volné ruce.
Doporučovali nám to v porodnici. Prvních 14 dní jsem zvládala bez vaku a pak jsem vyrazila do porodnice si vak koupit ( prodávali ho u nás přímo na novorozeneckém ).
Je to jedna z mála věcí, které jsem nechala pro holky až budou mít svoje děti 🙂 . Dcera vak milovala, usínala v něm skoro okamžitě a když jsem cítila, že spí tvrdě, opatrně jsem vak sundala a dala i s ní do postýlky. Mě to hrozně pomohlo, od té doby jsem neznala, co je to pláč. Konečně jsem mohla v klidu vařit, hrát si se starší dcerou apod.
Koukala jsem, že ho stále ještě prodávají i tady na bazaru. Na starší děti mi moc vhodný ale nepřišel. Jakmile začala holka sedět, tak už jsem ho nepoužívala. Pro malé miminko mi ale vyhovoval.

ladie
28. srp 2015

@hma já mám malou v nosítku skoro pořád 😝

Jo a ad zima a nošení. Existujou přímo nosící mikiny nebo bundy. Ale není to moc levná záležitost a většinou jsou dělané jen na nošení na břiše. Takže pokud budeš chtít později nosit na zádech nebo bude nosit třeba i manžel/babička, tak mají s oblečením smůlu. Jinak jsou zateplovací kapsy, vsadky do klasických bund/mikin, ponča, zateplovací tunely.
Já to vyřešila zateplovací kapsou. Dělá je x firem, ale pokud jsi aspoň minimálně zručná a máš šicí sroj, tak ji spíchneš sama. Může ji nosit kdokoli, použití na břiše i na zádech a ještě jde použít jako deka/nánožník do kočárku 😀
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10788

Vsadka do mikiny
http://jituli.blogspot.cz/2012/11/nosici-vsadka...

Pončo
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=27

Nebo taky kouknout na bazary. Mikiny a zateplovací kapsy se objevují dost často.

hma
autor
29. srp 2015

@ladie děkujuuuuu!!!! až bude chvilka klidu (tzn. delší chvilka klidu), tak na to kouknu.

pavcza
29. srp 2015

Já používala manducu u dcerky snad od 2 týdnů, ale jen na krátké venčení se psem, protože pes, kočár, les, starší syn to bylo hodně, takže malou jsem měla v manduce, také jsem si nedokázala představit vázat šátek. Měla jsem i takovou flísovou kapsu, kterou jsem zapla přes tu manducu a na záda.

hany_bany
30. srp 2015

U nas nosim ja v satku a tatinek v manduce. Je.pravda, ze mala v satku vydrzi dyl a je tam o poznani spokojenejsi. Nevyhodou je delsi proces vyndani a opetovneho uvazani, v trch vedrech se to nedalo-uvazala jseem a hned se mi norovala do vystrihu a chtela se kojit. A v prirode je neprakticka ta delka. Jinak bych se satku nebala, taky jsem dost neobratna, ale vazat jsem se naucila dle youtubu 😉
Na chladnejsi pocasi jsme poridili kapsu MaM, jeste teda nebyla moznost vyzkouset… aa pak navleky na nozky a capacky. V zime se to dite nezahreje chuzi jako my.
Taky se da nechat usit vsuvka do bundy, na netu existuji navody 🙂
Doporucuji se pridat do skupinky Noseni deti, tam najdes sppustu rad 😉

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz