Odkdy nosíte mimi v nosítcích?

jitulka87
7. bře 2019

Ahoj. Jen takový průzkum. Prtž chodíme hodně na procházky do přírody, uvažuju do budoucna o nosítku. Ale vůbec se v tom nevyznám, od kolika měsíců se můžou mimi nosit, jaká nosítka jsou dobrá, aby nestala majlant...?

olga_
7. bře 2019

@jitulka87 Obecně je nejpřízpůsobivější šátek. Existují pak šátková nosítka vhodná od narození (Storchenwiege, Caboo), pak nosítka rostoucí, ale ta jsou většinou tak od 4 měsíců.
Je tu odborná poradna o nošení, je tu i skupinka Nošení dětí.

ange_de_la_morte
7. bře 2019

většina ergonosítek je od cca 4 měsíců, pokud chceš nosit dříve je vhodný šátek, šátkové nosítko, nebo některá nosítka jsou od narození ( ale počítej s tím, že později budeš muset kupovat větší) .... syna jsem začla nosit ve 2 měsících ( v šátku) - měla jsem strach ho vázat, později jsme nosili i v nosítku i v šátku ( nosítko preferuje manžel) , dceru jsem poprvé uvázala druhý den po příjezdu z porodnice ( měla 4 dny), teď je ji 5 týdnů a denně chodíme na procházky na aspoň 2 hodinky - starší syn je akční a objevitel - v lese bychom byli s kočárem v pasti 🙂

jade85
7. bře 2019

V nosítku od 5 měsíců, před tím elastický šátek, teď kombinujeme nosítko a pevný šátek. Doporučuju přidat se do regionální nosící skupiny na Facebooku, těch šátků a nosítek je na výběr strašně moc, chce to vyzkoušet naživo 🙂

konidana
8. bře 2019

Měla jsem jeden tkaný šátek a děti v něm nosila od 5.dne do tří let 🙂