Šátek Manduca, máte zkušenosti?

kikuusik
20. čer 2017

Ahojte ,
rozhodujem sa, akú značku šátku si vybrať. Máte niektorá skúsenosti so šatkou od Manduca? Klady a zápory ?
Ďakujem 🙂 🙂

bielanevesta
20. čer 2017

Manduca je nosítko a nie šatka.😉
Inak my toto nosítko máme a som veľmi spokojná

kikuusik
autor
20. čer 2017
bielanevesta
20. čer 2017

Tak sa ospravedlňujem, samozrejme, že má Manduca aj nosítka aj šatky, len som o tom nevedela, moja chyba.😶

kikuusik
autor
20. čer 2017

@bielanevesta Nič sa nedeje 🙂 tých značiek je už veľmi veľa, že je tažké vybrať.

bielanevesta
20. čer 2017

Držím päste v nájdení tej ideálnej😉

beduna1
20. čer 2017

Skupinka na facebooku, nosíme děti, ti ráda poradí 🙂 zeptej se tam 😉

janina_8
20. čer 2017

mám manducu nosítko a lépe se mi s ním manipuluje než když jsem měla šátek.

jitavrtule
21. čer 2017

Manduca satky jsou elastiky, to jsou satky na mala miminka, z materiálu s elastanem, ktery hodne pruzi. Vyhodou je ze ze zacatku vic odpusti chyby pri dotahovani nez pevne satky (ktere nepruzi), ale zas to je na chvili, protoze jak dite tezkne, elasticky satek se provesuje a reze do ramen. Jako první satek cca do pul roka, proč ne. Jinak bych ale jako mnohem univerzalnejsi variantu volila pevny satek, nakou 100% bavlnu v ne moc silne gramazi, aby vydrzel aspon do roka, roka a pul.

kikuusik
autor
23. čer 2017

@jitavrtule dakujem za odpoved.. no ja som citala zlozenie tej manduca satky a pisalo tam, ze je to 100% biobavlna, preto ma to zaujalo... ci to moze byt tym, ze je tam nizsia gramaz? 🙂

jitavrtule
23. čer 2017

@kikuusik ne, to neni gramazi to je proste jinym zpusobem "utkani" toho vychoziho materialu - je to uplet. nektere elastiky maji myslim i pridany elastan, manduca koukam ze ne (a omlouvam se za mystifikaci), ale porad je to material jako na tricko - i ty ze 100% bavlneneho upletu bez elastanu hodne pruzi a vytahuji se.
Pevne satky jsou tkane jinak, ony taky pruzi (neni to platno), ale mene a nevytahuji se, i proto jsou pak nosnejsi a vydrzi dele aniz by rezaly do ramen.
Osobne bych univerzalni satek do rekneme roka veku hledala (podle ceny kterou chces investovat) napr mezi Little Frog, Yaro, Fidela, Lenny Lamb, Didymos, z ceskych napr Sanami ., Moisha, Loktushe nebo Vatanai - to jsou pomerne levne znacky, ale s dobrou kvalitou.