Nosič manduca

sandyka90
10. máj 2020

Ahojte maminky, mám nosič manduca ale zatiaľ skúšame bez úspechu 😔 Malá má 10 týždňov, 60cm 6300g... keď som skúšala zapnúť do novorodeneckej vložky tak len revala a celkom mi prišlo, že je to nepohodlné pre ňu.. na druhej strane nožičky ešte roztiahnuť tak nevie(bez tej vložky)...Pritom by mi nosenie uľahčilo deň... takže je možné že na manducu bez novorodeneckej vložky je priskoro a neskôr sa nám podarí nosiť?!🤔Alebo som mala siahnuť po niečom inom na začiatok..

erikad82
10. máj 2020

@sandyka90 Ahoj! Aj moja vždy plače,keď ju dám do nosiča,no po chvíľke,keď sa začnem pohupovať sa upokojí a nakoniec nechce ísť von z nosiča,možno to chce čas... ktohovie... 🙂

ckatka
10. máj 2020

Možno elasticku šatku pre takú malú ešte...nie?

brrrrrciatko
10. máj 2020

@sandyka90 mne v tej novorodeneckej vlozke ani jeden nechcel byt. Ale potom uz v pohode. Teraz si idem kupit elasticku satku na zaciatok.

xjakubikovak
10. máj 2020

@sandyka90 staci kupit iny nosic, manduca je este pre nu velka a ta novovlozka sa ani neodporúča. Treba pozriet rastuci nosic, taky ktory vies nastaviť na konkrétnu velkost dietata. Pozri albumy na fb strankach nosime nase deti/ nosenie deti s laskou ak by si nechcela nový, daju sa tam zohnat za dobrú cenu.

lulu0123
10. máj 2020

Mne starsia nechcela byt v ziadnom nosici,mladsia v pohode aj v manduce.

dominci
10. máj 2020

@sandyka90 odporúčam skúsiť radšej šatku...my máme aj šatku aj manducu...šatka je prispôsobivejšia pre také malé bábo...ja malú nosím od tretieho týždňa a šatka je pohodlnejšia a to už máme 14 týždňov a nosime sa podľa potreby

heidy222
10. máj 2020

Moje babatka tiez do cca 4 mesiacov nechceli byt v Manduce, potom bez problemov do 2,5 roka

dominci
10. máj 2020

@sandyka90 ako píšu baby v inej diskusií https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/ako-dlho-sa-ma-pouzivat-novorodenecka-vlozka-v-manduce/ je možné že akurát ste v čase kedy s vložkou už nie a bez ešte nie...treba možno počkať chvíľku

schoki
10. máj 2020

Ahoj.Este je moznost stiahnut snurkou chrbtovu opierku v casti hned nad bedrakom na potrebnu sirku.Manduca ma aj original stahovaci pas,ale na tu chvilu mozno postaci aj obycajna snurka,maslicka,tenka satka na krk a podobne. Mne to moc nevyhovovalo,ale na tie 3 tyzne co sme tak nosili nez dorastol to stacilo a dalo sa vydrzat.
Este otazka ci nemoze byt aj ina pricina preco tam nechce byt? Dupacky,gombiky co mozu tlacit a podobne?

saluda
10. máj 2020

@sandyka90 jasné, že nevie ešte tak natiahnuť nôžky, aby jej z manducy trčali von, to až neskôr. Zatiaľ jej ich nechaj v prirodzenej M polohe, inak ju to boli a jasné,,že plače. Nôžky postupne samé povolia. Ja som v manduce nosila mojich 2 mladších cca od 4 týždňov a hneď na prvý šup sa im páčilo, aj tam hneď zaspali, aj keď to nebol môj úmysel. Proste napapani, spokojni si tam zaspali do 2 minút. Z nosiča im trčali akurát tak špičky palcov. S najstarším som mala prvé razy problém, tiež plakal a to mal už 3 mesiace, ale potom som sa dozvedela o tom správnom uložením nožiciek na začiatku a od tej chvíle bol spokojný. Ja som mu ich predtým chudakovi skúšala vystrčiť von.....🙉. Nevzdávaj to, manduca je super, vyskúšaj M polohu nožičiek 😉

nikimeli
11. máj 2020

Ahojky my mame tiež manducu a bez problémov fungujeme. Maly má 6 týždňov 😊

sandyka90
autor
11. máj 2020

Ďakujem za odpovede ☺️ budem čakať kým dorastieme a pokukam sa aj po inom...

ivangeline
11. máj 2020

Dieťa si musí zvyknúť na nosič,no určité sú lepšie nosiče pre malé deti. Manducu mám pre ročného,lebo je ťažký a ona pevná. Inak sme mali mei tai a teraz pri druhom pd narodenia Rischino Flexible.Milujem ten nosič.

sandyka90
autor
11. máj 2020

@ivangeline mei tai od ktorého mesiaca?to je tiež ergonomický?lebo keď do googla hodim, nájde mi aj mei tai nosiče okolo 50eur....

ivangeline
11. máj 2020

@sandyka90 ...lennylamb od 3m...ale sú aj od narodenia.. mne sa páčila diva..a ešte fydella fly tai či tak nejak.

sandyka90
autor
11. máj 2020

@ivangeline Ďakujem, pokukam ☺️

k_m_t
26. máj 2020

@brrrrrciatko mám na predaj elasticku šatku Manduca, 2x použitá