2,5měsíční dítě přes den téměř nespí. Co s tím?

19. pro 2022

Dobrý den,
Syn do konce 1. Měsíce dokázal spát i 2 hodiny v kuse bez problémů. Jenže poslední cca měsíc se budí přes den klidně i co 5 minut a brečí a musím uspavat dalších 15 minut na to, aby spal dalších 10-15 minut. Nechce být v nositku ani na rukou…nejsem schopna nic udělat ani se věnovat starší dceři. Musím furt houpat hojdavak a uspavat. Venku pod hrazdou vydrží max 15 minut potom dam na břicho tam vydrží 10-15 minut a cca po hodině co je vzhůru i s jídlem (je na UM) jdu znovu uspat, protože začne plakat, ale je to pořad dokola. Břicho to nebude, nekroutí se, prdí i kaká. Křičí protože chce spát ale přitom se neustále budí. V noci spí zhruba od těch 22-23h do 8-9 s tím, že se jednou budí na mléko a hned spí.

Už jsem na nervy ráda bych se alespoň chvíli věnovala dceři. Přítel pracuje do večera takže nemám možnost ze by přes den s malým byl a žádnou babičku ani jiného příbuzného k dispozici nemám, protože nejeví zájem i když tchán s tchýni bydlí ve vedlejším domě.
Mate někdo zkušenost ?
Děkuji

rotkapchen
19. pro 2022

Nam se tohle stalo také, ve 3 měsících po očkování.
Radu nemám, trvalo to asi do roka 🥴
Nema růstový spurt a tedy větší hlad?

autor
19. pro 2022

@rotkapchen no vypije 110-120 co ty 3 hodiny a v noci 120 ml také jednou. Trpěl dost na reflux ještě tak 2 týdny zpátky tak zahustujeme mléko nutritonem, protože má malý podezření na ABKM tak má nutrilon allergy care a to je dosti tekuté. Doktorka říkala ze už těch 120ml je moc když je to mléko zahuštěné, tudíž hutnější 🤦🏻‍♀️.

jjasmina
19. pro 2022

Já jsem tedy kojila, ale busila se taky no, co říct, nějak jsem to spíš přežila než, že bych si to miminko užila no 😒

prejeta_zaba
19. pro 2022

V kočárku taky nevydrží? Že byste se s dcerou prošly a on pak spal dál na chodbě? Jinak, vím, že to nechceš slyšet, ale buď ráda, že spí aspoň v noci - já mám třetí dítě to samé a do toho v noci co hodinu kňourání. 🙈

moonulka
19. pro 2022

Mám stejně starého syna a dělá to taky. Ale u něj to je břicho... Uspím ho kojením, jenže to mu začnou pracovat střeva a za 5 minut je vzhůru. Ale třeba ani nepláče. Takže ho nosím na tygříka, v klubíčku, cvičím nožičkami, masíruju bříško. Přebalím, chvíli si hraje a až je nevrlý, jdu zase uspat. Případně ho nosím v šátku, ale když ho bolí břicho, tak ani tam nevydrží dýl jak 15 minut. 🤷‍♀️ O víkendu mi usnul na delší spánek (spí i 3 hodiny) poprvé až před čtvrtou odpoledne... Taky mám starší dceru, které bych se chtěla věnovat a mrzí mě, že to moc nejde 🙄

hani_na
19. pro 2022

Koliky, ABKM, postupně se to lepší. Měli to tak oba synové. Přeji hodně sil✊

barulina
19. pro 2022

Zkus osteodynamiku, třeba ho něco boli

bublina03
19. pro 2022

Jestli je tam podezření na ABKM a je i reflux, tak ho asi trápí bříško a bolavy jicen. Dcera abkm má, má dokonce i reflux a až s mlikem neocete a zahustovanim Nutritonem se na krásně zklidnila a začala spát přes den i v noci. Budi se na jedno krmení v noci. Ale nebylo to hnedka, trvalo než si vše sedlo