Děti a vši. Jak vysvětlit dceři, že si nemá hrát s dotyčnou?

15. říj 2021

Ahojky mám dotaz ohledně vší? Dcera chodí do 2 třídy do té doby vsi neměla ve školce kam chodila vši už byli( dcera je naštěstí neměla),ale chodila tam s dcerou jedna holčička dcery kamarádka a teď k problému.holky spolu nechodí do třídy,ale ta holčička se nastěhovala začátkem září k nám do ulice ,takže s dcerou tráví venku spolu čas.no a včera jsem dceři našla vši....neříkám,že jsou od té holčičky,ale přijde mi to zvláštní do té doby nic stýkají se tu všechny děti s ulice.no a chlap je nasranej,že určitě ty vši chytla od té holčičky,že se s ní dcera nemá kamarádit a vůbec si s ní hrát,ale ona si hraje právě jen s ní nejvíce,že prý nebude doma pořád řešit vsi že na to není zvedavej apod.Ale jak ji mám vysvětlit,že si s ní nemá hrát atak.kdyz spolu chodí tady ty děti na sídlišti všechny ven? To už mi neřekne .holky jak by jste řešili?

karol1996
15. říj 2021

Ja bych ji nezakazovala chodit s holcickou ven, spis bych si popovidala s maminkou holcicky. Nerekla ji "Nase mlada od ty vasi chytla vsi, koukejte ji myt". Ale spis, at malou prohlidne, ze vase mala ma vsi a ze si spolu hraji nejvic, tak jestli je ta jejich nema tez. Oni vsi odstraní, vy tez a holky si muzou vesele hrat.
Jsou to jen vsi, ne mor 🙂

betelgeuzz
15. říj 2021

Vši jsou běžný dětský parazit, který se rychle šíří. I kdyby je chytla od té holčičky (což se těžko zjišťuje), tak tak holčička je mohla přinýst ze školky a než si toho doma všimli, už je roznášela. Rozhodně to nevidím jako důvod, abych zakazovala kamarádství. POkud tam není další důvod, že třeba víš, že je to nějaká špinavá rodina, že vši jsou tam opakovaně apod.
Jinak bych taky upozornila maminku, že vaše dcera má vši, ať ji doma zkontrolují a oznámit i ve škole. Nejhorší je, že spousta rodičů to bere jako hanbu, tají to a pak se to samozřejmě šíří, když další rodiče neví, že mají dítě zkontrolovat.

andelka
15. říj 2021

Nedělejte z toho kovbojku. ŘEkněte mamince druhé holčičky, ať ji taky zkontrolují, případně přijdejte tip na odvšivovač. U holek je to opruz, když mají dlouhé vlasy, ale zbavit se jich je třeba. V kolektivech se to šíří. Kluci měli vši několikrát, jednou od nich i já, přitom o hygienu dbáme, vlasy myjeme, kluci jsou ostříhaní..JE to hned a mnohdy se nedá určit od koho to kdo přinesl. I teď přinesli sdělení, že ve škole jsou vši, ať prohlížíme hlavy. Hodně se to šíří ve školkách a v družinách, při skupinových pracech, kdy jsou děti blízko sebe.

irmamala
15. říj 2021

Cože? Jak můžete vědět, že to chytla zrovna od ní? Píšeš, že chodí do školy, u nás ve třídě to jede pořád celoročně a nikdo neví, kdo to od koho chytá. Taky mám podezření na jednu kamarádku, která má mega dlouhé, husté a vždy rozpuštěné vlasy, ale v životě by mě nenapadlo jí osočit nebo dokonce zakázat se stýkat. Navíc jestli se vídají venku, tak tam ta šance to chytit je rozhodně menší, než ve školním kolektivu.

marimanta
15. říj 2021

Vši se řeší tak, že se informuje třídní učitel(ka), pokud máš podezření, že je to od té holčičky, zavolej to její mamince. Pak dítě odvšiv. Ovšem zakazaovat kamarádit kvůli podezření, že jí předala vši...to je za mě dost úlet. Další kámošku jí zakážete kvůli rýmě? Představ si, že by vaše malá přišla domů s tím, že tamta a tamta si s ní nesmí hrát, protože má vši... 😉

autor
15. říj 2021

Holky díky za názory dám to přečíst chlapovi ať vidí ,že já jsem normální😊já mu vysvětlovala,že dceři opravdu zakazovat kamarádku nebudu a on se urazil.me to přijde opravdu pitomost.vim ,ze vsi jsou mezi dětmi normální a prenaseji se rychle,ale vysvětlete to chlapovi co to nechápe😏holky maminku kontaktují.tridni učitelka už to ví a děkuji.ja z toho vědu nedělám 😊

pampeliska1313
15. říj 2021

Nezakazovat, nemusí to nutně znamenat, že je kamarádka nějak zanedbaná a “horší” jen kvůli vším. Opravdu se to šíři rychle, stačí, aby si nějaký rodič nevšimnul, nebo to nenahlásil ve škole/školce, což by měl, a už to jede.🙂

dixi86
15. říj 2021

Neporadím, každopádně já vši v dospělosti chytla v kině. Takže můžete je chytit naprosto kdekoliv a kdykoliv.

holkaokomodra
17. říj 2021

taťka je dost necitlivej, pracuji v družině a zazila jsem nekolikrat nešťastné plačící dítě, které bylo zavrhované podobně instruovanym kamaradem... fakt ti je přístup z doby za krale klacka 🤷‍♀️

camelinka
17. říj 2021

My si predloni dovezli vsi vsichni, z dovci v Bulharsku, mistni animator mel moc krasny kloboucek, ktery pujcoval detickam...🙈😅🙄