Mateřství mě vyčerpává

24. únor 2022

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale snad to pochopíte.
Nějak mě vyčerpává mateřství. Těhotenství bylo pro mne docela ubrečené. Vubec jsem se necítila dobře,ale na syna jsem se těšila.
Po neuspěšném vyvolání porodu, samozrejme císař.
Byla jsem nešťastná, že jsem neporodila normálně, že jsem nemela syna na bonding a nedokazala se o nej hned starat. Nemela jsem sílu vůbec na nic. Bolelo mě si sednout, lehnout, ohnout se. A ono mi dali do ruky ten malý uzlíček a já nic necítila. Věděla jsem, že se musím postarat, rozkojit, ale to bylo vše. Do toho opravdu "příjemné" sestřičky na šestinedělí co se nebojí tě sprdnout, když ti neco nejde. Příjezd domů byl pro mne neskutečný. Přečetla jsem si vše, jen ne o detském spánku 😄 Rozkojila jsem se krásně. Začali koliky, buzení po dvou hodinkách. Muj malí miláček do půl roku jen plakal. Možná to bylo mnou. Byla jsem nešťastná. Po pul roce prišel zlom a já se zamilovala do svého ditete. Trochu se to všechno uklidnilo. Od roka začal být parťák. Ted je mu 20 mesíců a už jsme kámoši jak hrom. 😊😊 Moc ho miluju a neumím si bez něj už představit život, ale pořád jsem vyčerpaná. V noci se budí i 5x 6x na napití a pohoupání (jsou to necelé dva měsíce co nekojím a neuspávám tak). Mám pocit, že už si nikdy neodpočinu. Nevím, jestli budu chtít nekdy nejake druhé. Občas nemám sílu si ani učesat vlasy. Moc mne mrzí i skrz malého, že to semnou nemel lehké. Porad vystresovaná mamina co neví co má dělat.. Co vy? Měl někdo něco podobného? Skoro všechny kamaradky už mají druhé nebo ho vesele plánují a mateřství je pro ně brnkačka. Budu ráda za váš názor. 🌺

jjasmina
24. únor 2022

Já to měla podobně, spánek se dost zlepšil pár měsíců po odstavu. Jinak malá od narození spíš nespala a po dobu 1,,5r po čas kojení ani já. Těhotenství bylo tajy strašný teda, druhé ani nápad 😄

luhana
24. únor 2022

Cítím to velice podobně. Těhotentví a hormonální změny nebyly příjemné. Porod mi taky vyvolávali a dlouho jsem se s tím nemohla smířit, že k tomu muselo dojít. Šestinedělí byl úplný masakr. Spánek nulový, tělo rozbité po porodu, migrény a brečíci miminko. Syn bude mít rok. Hodně se ty pocity změnily. Moc ho miluji a strašně se o něj bojím. Jen ta únava je pořád stejná. Kolikrát mi chybí energie i k mluvení, přitom je to na mě ho učit a rozvíjet. To si vyčítám.

gbp
24. únor 2022

zacatky mam podobne, nespala sem uz v tehotenstvi, rodila predcasne, zadny bonding, mala v inkubatoru, prvnich 14 dni v nemocnici byl jak vycvikovy tabor 🤦🏼‍♀️ sestinedeli nejvetsi jizda myho zivota. taky mi trvalo to zpracovat. hlavne ten predcasny porod. tezke zacatky kojeni...
spite spolu? beres vitaminy? jdes se dospat, kdyz spi nebo nekdo hlida? jis dost? castecne jsem si zvykla, ale klidne si jdu po obede lehnout taky, nekdy kolem seste, kdyz manzel hlida 🤷🏼‍♀️ o vikendu s ni nekdy vstane a ja spim jeste klidne 2 hodiny. tolik k unave z nedostatku spanku. na psychickou unavu mi pomaha rozhodne jit kazdy den ven, co to da. navsteva, nebo spolecne aktivity, ktere me bavi. stavet komin porad dokola to neni 😂🙈 a taky mit chvilku pro sebe, kdy se treba projdu nebo si ctu 👍

autor
24. únor 2022

@luhana To chápu, je těžké být nekomu vzorem, když člověk padá na hubu. Držím palce ať je to brzy lepší. 💜

autor
24. únor 2022

@gbp Musím říct, že 14 dní v nemocnici bych nezvládla. Obdivuji, asi bych podepsala reverz. Mě stačila ta chvilka a uz i to bylo na prášky. Vitamíny neberu, malej mi prestal spát doma. Spí jen venku v kočárku, takže spaní doma nehrozí. Snad je to jen prechodné. Jím normálně, ale toho hlídání moc není. A jít spát přes den? Já to asi moc neumím.. Jak slyším maleho jak me volá, tak neusnu. 😒

gbp
24. únor 2022

no ona byla v inkubatoru a pak jeste mela zloutenku, musela na sviceni, takze to fakt neslo 🤷🏼‍♀️ nektere maminky jsou s detmi v nemocnici mnohem dele. ty vitaminy ale zkus 👍 moje taky mela obdobi, kdy doma nespala, tak to se treba jeste zmeni. ja si lehnu vedle do pokoje, abych ji slysela, kdyz se vzbudi 🤷🏼‍♀️

lidija1234
24. únor 2022

Měla jsem to podobně,celkové těžké těhotenství kdy se řešilo zda malý bude zdraví takže jsem si to vůbec neužila a taky byla dost uplakaná. Jinak rodila jsem akutně císařem o měsíc dřív. Toho jsem se nejvíc bála že malého neuvidím jak ho porodim jestli se ve mě vzbudí mateřské pudy. Malého jsem viděla až druhý den protože ležel na jipce. V nemocnici jsem strávila měsíc a nebylo dne kdybych se nebála že mi umře( dlouhodobě bez kyslíku a měl zasažené všechny orgány v těle). V tu chvíli mě bylo vše jedno nejdůležitější bylo pro mě aby byl zdraví a nenapadlo by mě jo tam ani na den nachází samotného. Teď když jsem z něho vyčerpaná si vždy vzpomenu jaký je to bojovník a snažím se být v klidu. Chodím každé odpoledne na 3 hodinovou procházku to mě dost pomáhá protože jinak přes den doma moc nespí. Hodně mi teda pomáhá parametr a já se mohu víc vyspat. Hlavu vzhůru vše bude lepší 🍀

zelenaesmolda
24. únor 2022

Uvazovalas o odstavu?

petka0027
24. únor 2022

Ahojky,bud v klidu a vůbec se tím nestresuj.Moc se o tom nemluví,ale mateřství je sakra těžké.Já jsem jsem teda byla taky psychicky dost vyštavená a myslím,že většina znás to chápe.Jinak co mi pomáhá opravdu procházka každý den,vyčistit si hlavu,začala jsem používat olejíček od Cbd nenutím jen píši jak to mám já a v neposlední řadě podpora nejbližších.Klidně písni.Jinak taky vím co z člověkem udělájí věčně pozitivní maminy a věř mi ,že taky zažívají náročné chvíle❤.Drž se a nezapomen,že si skvělá maminka.

autor
24. únor 2022

@lidija1234 To me moc mrzí, že nekdo musí zažívat i takové věci s miminkem. Trochu si teď připadám hloupě, že si stezuji a přitom mám zdravého chlapečka.

autor
24. únor 2022

@zelenaesmolda Psala jsem v příspěvku, že už tak dva mesíce nekojím. 🙂

autor
24. únor 2022

@petka0027 To je moc milé. 🙂 Moc děkuji. 💜 Mám pocit, že se to některé maminky jen bojí přiznat. Ráda napíši. Jen nevím kam?

autor
24. únor 2022

Strašně moc děkuji všem za reakce. 🌺 Možná se to nezdá, ale dost to pomohlo. Dekuji.

ee.liska
24. únor 2022

Můj dvouletý syn doteď pije až desetkrát za noc 😁 Ale o víkendu mne manžel nechá spát celé dopoledne. Ty jsi sama? Hlídání nemáš?
Malého si klidně nauč na postel, prostě jdi spát s ním 😍
Hlavně vydrž, bude zase lépe!

autor
25. únor 2022

@ee.liska Sama nejsem. Mám přítele, ale vetsinou čas chceme travit spolu. Mám toto nejak spatne nastavené. Mám pocit, že bych mu ho davala na hlídání a nejak si neuvedomuji, ze je to i jeho syn. Je to pak pro me těžké. 🤔🤨 Jednu babičku máme 400 km daleko a ta druha je na tom zdravotně trochu špatně, takže je mi blbé jí ho dávat nejak často. Takže hlídá tak jednou za měsíc a to jen, když potrebuji neco vyřídit. Společné spaní máme už od jeho dvou měsíců 🙂 Mám to ráda, ale má slabé spaní a já vím, že ho často vzbudím. 🤷‍♀️

autor
25. únor 2022

@ee.liska Jo a moc děkuji. 💜 Já jsem kvůli buzení přestala kojit. Zlepšilo se to hodně, ale určitě se budit nepřestal. 😄

anakolut
26. únor 2022

Upřímně ani jedna z opravdu dobrých kamarádek nevnímá mateřství jako brnkacku. Všechny padáme na ústa, ale hodně žen to nepřizná.
Myslím si, že máš úplně běžné pocity. Prostě jsi vyčerpaná a myslíš, že nedáváš malému vše, co máš. To je blbost. Špatnou mámu by vůbec nenapadlo nad něčím takovým přemýšlet. Nedělej si starosti.

veronikav31
27. únor 2022

Já si našla v okolí kamarádky se stejně nebo podobné starými dětmi,chodily jsme na procházky,na kafe,do hernicek,pokecaly jsme,od jara do podzimu hřiště,když nepršelo.bylo to super.u dcerky jsem takto začala chodit po šestinedělí,u syna 14 dní po narození.s ním těhotenství bylo rizikové,porod hodně těžký,dost mě potrhal, sešívali mě hodinu,dlouho jsem se zotavovala,ale měli jsme dvě děti,musela jsem, starší dcerka byla malá,ta šla akutním císařem,po něm jsem fungovala hned.nekojila jsem ani jednoho dlouho.

maxulekapcule
27. únor 2022

Mam to taky tak s druhým dítětem, teď jsou mu tři měsíce, a kdyby ten první, byl jako ten druhej, tak druhy nikdy. První byl milionový zlatíčko. On dvou měsíců spal 12 hodin v kuse, nerval, nevěděli jsme o ničem, žádný zuby, žádný prdíky, teploty, prostě nic. Uzasnak, za to si tou vybírá teďka (porod vexem)🤣 druhej cely dny prorve, krmí se kolikrát i po půl hodině, šílenost. Nepomáhá chování, kočárek, prostě nic. Aspoň v noci relativně spi a vzbudí se tak 3x na papání (porod císařem) Takže já zas říkám, třetí nikdy 🤣

babetak
27. únor 2022

Mám 5 dětí, z toho poslední tři se narodily během 4let. Ač děti neskutečně miluju, velkou rodinu jsem chtěla už od malička, každé ráno vstávám s tím, ať už je večer a děti spinkají 🙏🙈😂 Únava šílená, v noci buzení na kojení, na čůrání, nebo jen prostě proto, že někdo z nich chce maminku... Asi jsem blázen, ale i tak se někdy přistihnu při myšlence, že bych chtěla ještě jedno miminko... Naštěstí stojím nohami na zemi a taky manžel by už asi utekl 🙈😂, tak si raději počkám na nějaké to vnoučátko a budu doufat, že do té doby mě nechá nejmladší trojka pořádně vyspat a nabrat síly ❤️☘️