Noční hysterický řev - dítě 2 a čtvrt roku. Co ještě dělat?

klarak12
4. srp 2023

Dobrý den maminky , ani nevím , kde začít , jak jsem už psychiky vyřízená.Mám syna 27 měsíců, který do roka hezky spával. Od roka to bylo jako na houpačce ,kdy měl období, kdy spal hezky a kdy zase prořval půl noci. Teď poslední dobou jsou u něj , jak odbyde 3 hodina šílené hysterické záchvaty, často při tom křičí au a kope.Většinou nám to trvá hodinu než se uklidní a zase usne.Když ho chci pochovat řve , když se ho dotknu nebo cokoliv udělám je to šílený řev. Kolikrát to má viz. Dnes i teď po ránu , že se probudí a hystericky řve mami , pak se uklidní a ještě nachvíli zabere . Už nevím, jak mu pomoct. Vždy toto období trvá nějakou dobu , pak je noc klid a pak zase nanovo . Je teda vzteklý i hodně přes den, jak není po jeho následuje hysterický řev a člověk je už z toho otrávený, jak to má celé dny .Děkuji

veronicka89
4. srp 2023

U nás občas podobné a znamenalo to málo spánku přes den nebo noc podnětů ( tv, rodinná oslava apod...

te_reza
4. srp 2023

To může být cokoliv,moc vjemů přes den, noční děsy. Jsou děti, co jsou citlivé na úplněk. Ten teď byl. Elena byla citlivá na ten úplněk a od novoluní do úplňku řvala. Pomohla ji sedalie. Můžeš taky zkusit meruňkový čaj.

te_reza
4. srp 2023

@te_reza meduňkový🤦 opravy 😁

klarak12
autor
4. srp 2023

@te_reza děkuji vyzkouším, člověk asi ze zoufalství musí zkusit vše.Dnes je vzteklý i přes den, tak nevím , co s ním lomcuje.

klarak12
autor
4. srp 2023

@te_reza ta sedalie cca za jak dlouho pomohla ?

te_reza
4. srp 2023

@klarak12 no pár dní tomu dej. Myslím že se dává ráno a večer 5ml, já dávala jen na noc 5ml od novoluní do úplňku

miryp
4. srp 2023

Důvody, proč se to obvykle stává, už padly. Ještě lze zkusit třeba Bachovky na míru a k tomu bych určitě zkusila pořešit spánkovou hygienu - tj. večerní režim každý den stejný, kdy pár hodin před spaním už by se dítko mělo věnovat jen klidovým aktivitám, žádná telka, telefon, atd. za účelem sledování pohádek, zkrátka připravovat to tělo na to, že už se blíží doba odpočinku. U nás to výrazně ovlivnilo tyto stavy.

lenka27
4. srp 2023

@klarak12 to se nazývá noční děs https://happybaby.cz/miminko/prakticke-rady-mim... syn je míval, samo to pak přestalo kolem 4 roku

xxx3d
4. srp 2023

@klarak12 vývoj centrální nervové soustavy někdy bývá doprovázen nočními děsy, běsy
v tu chvíli pro něj uděláš jen to, aby se zabránilo nějakému úrazu
ale přes den můžeš třeba upravit skladbu jídla, doporučuje se míň cukru, a upravit denní náplň, aby těch podnětů bylo rovnoměrně, například
a jinak počkat, přejde to, jak dozraje CNS

ferda90
5. srp 2023

@te_reza ahooj, řešíme doma něco podobného usyna který má 2 roky a 6 měsíců. Psala si něco o sedalii. Je tohle co myslíš? Děkuji

te_reza
5. srp 2023

@ferda90 ano, Elen ho začala brát už těsně po jednom roce a vždycky jsem začala dávat s novoluním až do toho úplňku na noc,

ferda90
5. srp 2023

@te_reza děkuji, vyzkoušíme