Plačící miminko při koupání. Co pomohlo?

nika110818
20. čer 2021

Ahoj, chtela bych poprosit o radu a pripadne vasi zkusenost. Mame 3-tydenni miminko a pri koupani strasne breci, dokonce se nam z toho place uz dvakrat pri koupani pokakala. Prosim, mate nekdo podobnou zkusenost? Co pomohlo? Nechci miminko zbytecne stresovat. Dekuji.

kafr
20. čer 2021

Zkoušela jsi vkládat do vaničky zavinuté v bavlněné plence?
Normálně mimi lehce zavineš a i s plenkou pomalu od nožiček dáváš do vody. Když je to ok, pomalu rozbalit.

nika110818
autor
20. čer 2021

@kafr ano, zkusila. Porad si rikam, ze je jeste malicka a casem se to zlepsi. Ale trosku mne strasi to, ze se pokadi, jako kdyby ze stresu. ☹

malinkaelinka
20. čer 2021

Třeba se pokaka protože se v teple vodě uvolní? Jinak dcera ze začátku taky při koupání plakala, tak jsme koupali obden nebo jednou za tři dny ( prdelku jsem omyvala vodou po každém prebaleni) a jen tehdy, když jsme byli doma oba s manželem, aby to šlo fik fik.

hezz17
20. čer 2021

Davala jsem na brisko teplou zinku.

codal
20. čer 2021

@nika110818 možná by se jí víc líbil kyblík na koupání???

lentilkah
20. čer 2021

Syn rval pri koupani cely prvni mesic, pak si to teprve zacal uzivat.

merope
20. čer 2021

U nás identické - pak mi přišla instruktorka plavání pro kojence, nechala si ukázat manipulaci s malým, ukázala mi, kde dělám chyby, že se malý bál - a musím říct, že jsem se z toho rozbrečela dojetím, když najednou absolutně vysmáté dítě. V Praze můžu dát kontakt. Není to nejlevnější (soukromá lekce), ale prostě bez ní bychom se jenom trápili.

Jo - pokud je to ve velké vaně, tak hlavní doporučení bylo koupat se s ním, že vana je na něj moc veliká. Ale teda on ječel i při koupání v umyvadle (nedonošenec - vešel se nám normálně do umyvadla). Byly to opravdu drobnosti při držení.

palja
20. čer 2021

@nika110818 a jak máte teplou vodu? Některá miminka mají ráda teplejší, jiná ne. Já jsem musela mít vodu vždy 36,8 jinak mi malá hodně plakala.

baraskaska
20. čer 2021

U nas zabral jen kyblik. Jak mavnutim proutku ze zmenila z urvanyho miminka na spokojene. Myslim ze se ji libilo ze je cela ponorena. 🙂

netopejr
20. čer 2021

Jinak velmi otuzile mimino plakalo, protože voda tech ca 37 stupnu, dle.teplomeru ap.mu byla studena. Potrebovalo teplejší vodu, asi 41.... To pomohlo. Studena voda mu byla.
Muze plakat kvuli tomu, ze se ji chce, a nechce to udělat do te vody. Muzes zkusit dat nad nocnik/curaci misku/umyvadlo, vit google "bezplenkova komunikacni metoda". I kdybys davala jen po spani a.před koupáním, tak se Ti.to oplati.
Taktéž nekdy placou, kdyz jsou uz moc unavene - takze plus minus cas uzpůsobit rozpoložení, a rozhodne placou,.kdyz maji hlad - pred koupáním doporucuju dat napít. (Po koupani normalne zase....)

ajush_ka
20. čer 2021

Nám pomohlo obyčejné látkové lehátko za 150 korun. Neměl rád, když mu v té vodě plavaly nohy a tělo. Teď leží na pevné podložce a je spokojený 🙂

lenickakl
21. čer 2021

U nas teplejsi voda.

konidana
21. čer 2021

Mladsi rval ve vane furt dokud tam musel lezet na zadech. Do kybliku se nedal dat, jak se mrskal a vzpiral. Rev pri koupani prestal cca v jeho pul roce, kdy uz mohl byt ve vane ve vzporu na brise nebo na 4. Koupala jsem 1x tydne a jinak jen omyvala zadek.

pexi
21. čer 2021

Taky jsme měli a nepomohlo nic. Jednou to prostě přestalo, ač jsme nic nového právě nezkoušeli. A snad tě uklidní, že to bylo ještě ve šestinedělí. 🙂

janikas85
21. čer 2021

Dcera nemá ráda teplou vodu,když měla voda 37,tak vždy řvala

marti89
21. čer 2021

@nika110818 Oba kluci měli radši nižší teplotu vody než doporučovanou. Zkoušeli jste různé teploty? V čem koupete (dáváte něco do vody, kosmetika, chlorovaná městská, tvrdá studniční)?

amazonkajanik
21. čer 2021

Podobně jako @ajush_ka . Lehátko pomohlo, vadilo mu, že je na tvrdém. Jakmile se položil na lehátko, byl ve svém živlu !

felixfelicis
21. čer 2021

Nepomohlo nic, tak jsem koupala, jen pokud už to bylo opravdu nutné. Netrapila bych ho na sílu každý den, jakože rituály a tak, jestli mu to vadí. Zlom nastal, když mohl být ve vaně na čtyřech a pak vsedě, od te doby je vodník🙂 - nelíbilo se mu být položeny na zádech.

janule0123
21. čer 2021

@nika110818 nic nepomahalo, manžel mě vždycky přesvědčoval ze se koupala včera, takže koupat nebudem 🤣až jsem měla někdy koncem 3-4mesic odvahu vyzkoušet shnuggle kyblik koupací a najednou se smála a spoko a to už ji zůstalo 🤩

nika110818
autor
21. čer 2021

Vsem vam moc dekuji. 😊

aneta_v
21. čer 2021

@nika110818 já první dva měsíce koupala v umyvadle na doporučení laktační poradkyně a instruktorky vaničkování v jednom. Dcera byla malinká a máme velké umyvadlo, takže nebyl problém, na dno jsem dala jednu plenu a na ní druhou. Ve vaničce řvala jak tur

blondynka400
21. čer 2021

@nika110818 miminko potřebuje mít jistotu. Ideálně, když se může zapřít pevně nožičkama a mít pod sebou něco příjemného. Určitě ne velká vana, i dětská vanička je veliká. Jak už tu bylo zmíněno, tak kyblík (za mne tam není ideální úchop a poloha, takže spíš ne, ale jdou děti, kterým to vyhovuje). Já třeba koupala obě prvních cca6 týdnů ve dřezu vystlaném plenkou a hezky položit na ruku. Zapřely si nožičky a bylo to na pohodu. Přišlo mi to podobné jako v porodnici. Taky jsem první asi 3x dala do dětské vaničky a řev jako kráva. Přišlo mi to divné, když v porodnici byla spokojená a bylo to fakt tímto. Umyvadlo nebylo ideální, to není tak hluboké, blbě se držela a na zapření to nebylo kolmé. Takže za mne jedině dřez na nádobí a pak postupně přejít, jak si zvyknou...

vitezove
22. čer 2021

Chce to zkoušet. Někdy pomůže jiná teplota vody - většinou prostě teplejší než ukazuje teploměr. Synovec nesnášel tu tvrdou podložku na koupání a od chvíle, kdy ho ve vaničce jen drželi rukama, tak byl úplně v pohodě a začal si to užívat.
Známý zase koupali tak, že měli ve vaničce takovou pěnovou podložku, jako molitan, takže na něm dítě leželo.

mafulin
22. čer 2021

Starší syn hrozně řval, takže teď s mladším jsem byla již poučena a vaničku jsme ani nevytáhli. Koupe se jen se mnou. Neřval nikdy.

veru181
22. čer 2021

Koupeš před jídlem nebo po jídle? U nás byl problém v tom, že jsme koupali před jídlem a malý už měl hlad. Pomohlo koupat o něco dřív, aby jedl po kratší době od předešlého jídla 🙂 (už nevím přesně, ale normálně mu stačil 3hodinový interval a při koupání to bylo nějaké 2-2,5 hodiny).

nika110818
autor
22. čer 2021

@merope ahoj, mohla bych poprosit o kontakt na instruktorku? Dnes bylo koupani zase horor, zkusim zavolat. Dekuji.

merope
22. čer 2021

@nika110818 Tady máš její webovky - https://www.plavemedoma.cz/Baby_studio/kontakt.... - případně řekni, že máš kontakt od Jany, Viléma a Vítečka z Holešovic (třeba si ještě pamatuje, už je to asi rok a půl co tu byla naposledy - ještě před covidem - jak dítě chodí, tak už pak je lepší velký bazén... a přišel covid).

Moc držím pěsti, ať poradí.

nika110818
autor
22. čer 2021

@merope moc moc moc dekuji. 😊

merope
22. čer 2021

@nika110818 A ještě mrkni, zda ti to nezaplatí zdravotní pojišťovna - normálně dá účtenku na "plavání kojenců" - mně to třeba pojišťovna proplatila z bonusů.