Psychicky nezvládám své dítě s ADHD. Jak se zrelaxovat?

6. led 2023

Mám syna s ADHD a po 8 letech už to nedávám. Zase se to zlepší na jaře, ale teď jsme víc doma, tak to na mě doléhá.
Sama jsem klidný a tichý člověk a on je hlasitý, hlučný a pořád se pohybuje.
O prázdninách měl jet s prarodiči na hory, ale nakonec nechce, protože nejedu já.
Koníčka mám. On má několik kroužků. Ale já už melu z posledního. Bohužel jsem na něj často už nepříjemná.
Takže jak to řešíte vy? Jak se hazite do klidu?
Prosím, chování dítěte neřešte, není předmětem diskuze.

autor
7. led 2023

Dneska jsme vstali v šest. Od šesti ho mám neustále kolem sebe a vydává zvuky. Prostě mi to už vadí. I jen obyčejná chůze je doprovázena zvukovým doprovodem. Do toho stihl 4x mít výstup. Naposledy kvůli jídlu, protože jsem mu dala jídlo dřív, než chtěl on.
Já už nereaguju většinou nijak. Prostě to předělám. Jsem jak robot. Kolikrát se před ním zamknu a nechám ho svému osudu.

pajusz
7. led 2023

Jaký jsi mu dala činnosti od těch 6ti hodin? Měl nějaké povinnosti? Pomáhal ti s něčím? Nebo ho od pomocí tobě odrazujes že to uděláš sama, ptz není tak šikovný, neudělá to dobře, nebo mu to trvá dlouho? Tyhle děti potřebují fakt zaměstnat. Jak funguje ve škole? Taky si učitelka neví rady a má stejné postřehy jako ty? Ve škole obědva vždy ve stejný čas? Liší se ten čas nějak zásadně od času oběda doma? Víš co pro nás to jsou prkotiny ale pro tyhle děti je to to fakt zásadní. Ten hluk chápu že je nesnesitelný, já si tu každý večer sedím v naprostém tichu třeba 2 hodiny, chlap mi říká proč nejdeš spát, nejdu, potrebuju svou dávku ticha a zkoncentrovat se na další den 🤷‍♀️ jinak bych se zbláznila, čekám třetí dítě a představa že bude živé jako ty dve😄😄 klidně mi napiš soukromě, třeba ti pokec s někým kdo to taky zije pomuze. Věř mi že i já byla nešťastná, protivná a frustrovaná a výsledek, nespokojená já, ne spokojeně dítě a nasranej chlap.. To přece nikdo nechce ❤️

autor
7. led 2023

@pajusz snídaně, cesta na nákup, společná cesta ke kontejnerům s tříděnym odpadem, to jsme vzali na kole a trochu jsme to prodloužili na 4 km, ale on jede 3 minuty, pak sleze, něco mi řekne, zase kus ujedeme a jde něco zkoumat...
Pak jsem chtěla, aby vysál, stejně jako každou sobotu. Takže výstup, že ho bolí ruce a nohy a nechce to dělat... Nakonec to udělal. Já jsem pak vařila a on tu bezcílně lital - tatínek se ho snažil zaměstnat, starší navrhoval hry a to jak deskové tak pohybové. Ale vše jen se mnou.
Ve škole je oběd problém. Litá po celé jídelně a nejí. S obědy je problém právě od doby, co chodí do školy. Doma i ve škole jí ve 12. Ale on u jídla nechce sedět. V MŠ je dozorovala učitelka, ale ve škole už to nikdo neřeší.

pajusz
7. led 2023

Program dobrej, nabitej, takze v tom problém nebude že by se Joo nudil, chtěla jsem ti napsat že třeba ty věci chce dělat sám, ale to se asi vylučuje když píšeš že chce naopak tebe u her atd🤔 Má ve škole nějakou medikaci? Na podporu soustředění aby mu to v hlavně tak nelitalo? Jasně no nechce sedět, má pocit že mu něco uteče že o něco zásadního prijde 😄 pamatuju naší první třídu, učitelka na mrtvici "maminko Maty chce na záchod a než dotancuje (doslova) ke dveřím neví co chtěl" to není že nevěděl, cestou ho zaujalo dalších 5 věci 🤦‍♀️ kdo vám diagnostikoval adhd, předpokládám že na psychiatrii chodíte aspoň jednou za 4 měsíce jako my si popovídat atd. Co říká doktorce když mají samostatnou debatu?

pajusz
7. led 2023

Na tu medikaci se ptám i proto, že ty léky způsobují nechutenství, tak pokud je medikivan může i tam být zakopaný pes proč nechce obedvat.

veruuu_kubesovic
7. led 2023

@marketa11112 fuha to vůbec nevím...
A to jsem si myslela jak slušně mám naloženo, starší dcera VD a diabetes a mladší syn naštěstí "jen" OVŘ a teď zjistím, že tvé dítě má toho víc....
Posílám spoustu sil 🍀🍀🍀🍀, já vždycky když je nejhůř tak si řeknu, že to tak hold mělo "být" a kvůli dětem mi ty nervy za to stojí, ale mnohdy si říkám jaké by to bylo se zdravými dětmi? Aktuálně mě tíží, že si se starší dcerou moc "do hloubky" nepokecám a k tomu se nachomyta i další věci kolem cukrovky....

marketa11112
7. led 2023

@veruuu_kubesovic 🙂). cukrovku zase nezavidim ja. My nastesti mame tohle ok, hlavne ani zadne alergie a tak. To uz by me mrsklo. Ale zase se u nas stale horsi eeg. Aktualne ma syn 5 diagnóz a resime jeste jednu. Do jara bude rozhreseno. Každopádně se u nas uz asi moc veci dalsi diagnózou nezmeni. Na to, co vse synovi je, to je jeste dobre. Chodi, ji, kocirujeme emoce i agresy, chodi na beznou zakladku, mame po odpolednich terapie ( misto krouzku), sem tam zvladneme vylet.....zatim zvladam pracovat na pul uvazku a odjet obcas do skoly. Ale nevime, jak dlouhe to bude mit trvani. Prubezne se neco lepsi a neco horsi.

Jj, take bych si chtela uzivat zdrave deti,mit zdrave deti a resit bezne problemy. My resime ty bezne + neco navic,no.

luciksima
7. led 2023

@bomo1 první podezření na Adhd u psycholožky v 18 m.dcera už od miminka řvala,špatně usínala splala...měla noční můry,špatně jedla o vztekani a balení se všude ani nemluvím...prostě masakr vše bylo špatně.uz od miminka jsem věděla že je jiná od 3 let má DG.na papíru Adhd,vývojovou dysfazii..

luciksima
7. led 2023

Soucítím ❤️ vím jak je to těžké ...ony ty naše dětičky nás tak vyčerpávají jak jsou divoký...já jsem taky úplný opak dcery klidná mám ráda svůj klid a ticho...strašně se držím každý den být v klidu i když už toho mám plný kecky. Pokud to jde trávit čas sama bez dětí aspoň na chvíli to člověka nabije,ale těžký je to pořád.sama řadu nemám,ale chápu úplně přesně 🍀

martt
7. led 2023

Promiň , že se ptám, ale oni v jídelně při obědě nemají dozor?

lenice31
7. led 2023

A nemůže manžel vzít syna s sebou a dát mu nějakou lehčí práci? Náš je nediagnostikovaný, ale taky občas padám na hubu. Třeba když jsme dělali nové podlahy, tak normálně makal s námi. Nebavilo ho uklízet malé kousky, tak dostal do ruky kladivo a rozbíjel s chlapem podlahu. Bavilo ho to celou dobu až jsme se divili, že u něčeho vydržel celý den.

sarkasv80
7. led 2023

Neporadím,ale kámoška na syna byla extrémně už alergická nakonec kluk bere troje léky,2x ročně je v psychiatrické léčebně..bohužel chyba je na její straně,neřešila sebe,pak se z toho zhroutila.
Zkus psychologa,pak nějaké i preparáty na nervy volně dostupné je jich hodně,bylinky, čaje, spokojená máma, spokojené dítě.
Pro syna bych zkusila CBD ale opatrně,mohou mít i opačný účinek ♥️

autor
7. led 2023

@pajusz medikovaný není. Jak píšu, teď je větší problém už se mnou, než s ním.

@martt u nás dozor nebyl ani za mě. Učitelka stála vždy před jídelnou. Hlídá si je jejich učitelka, ale chápu, že nemá čas a energii, aby u něj stála a opakovala mu, že nemá nikam utíkat a má jíst.

@lenice31 já tam nejezdím a on nechce jet, když nejedu taky. Já nejezdím tak často, protože pak nestíhám práci doma.

ladyhacek
7. led 2023

Mám skoro 8 letého s mírnou adhd, takhle to má napsané. On u filmu, když ho baví vydrží. Ale cuca plyšáka, triko ...
Doma má matrací a dělá kotouly.
Nám pomohla kynezilogie.
Co se týká tvé relaxace. No co si budeme. Jedině sluchátka a hudba do uší.
Já když už byla zoufalá, nevyspala, částo se budil tak mu ráno dala plechový bubínek a nechala ho se vyplatit. Šlo to jako zkrze mě a vypla se
Také mám ráda občas klid a ticho a to mu prostě zapnu nevychovne pc, mám pár pořadu na YouTube u čeho vydrží, naopak je šílená scéna když to nedovolím nebo řeknu, že koukal dlouho ať to vypne
Hodně pomáhá ho zabavit a dělám věci s ním, potřebuje se cítit potřebný. Vyloží myčku, pračku, připraví stůl. Pořád aby byl zabavený a nestihl se nudit a vymýšlet hovadiny

peprik1
8. led 2023

Pojd se mnou na víno 🙂 (Třeba online) ... myslím to vážně ...

autor
9. led 2023

@peprik1 to budu brzy alkoholik. 😁
Dneska dostal zodpovědný úkol. Máme nemocnou babičku a měl ji odnést nákup. Točil taškou, rozkydl jogurt, utrhl uši a vše rozházel po silnici. Jogurty, rohlíky, rajčata... Měl to vzít cca 200 metrů.

peprik1
11. led 2023

Musí to být mazec, ale zdá se mi, že i přes ty těžkosti, Ti trochu humoru a nadhledu ještě zůstalo 🙂