Je bezpečné počas tehotenstva pracovať s deťmi, ktoré majú Downov syndróm?

18. okt 2021

Ahojte.
Chcela by som sa opýtať možno zvláštnu otázku. Pracujem s deťmi s downovym syndrómom. Momentálne som otehotnela a počula som názor že by som v tomto období nemala s nimi pracovať. Neviem kvôli čomu. Neviete náhodou, prečo by sa nemalo? Alebo je to výmysel.
Ďakujem.

jana005
18. okt 2021

Je to blbosť, čo si myslíš, že preto, že s nimi pracuješ, tak aj tvoje bábätko bude mať downov syndróm?

autor
18. okt 2021

@jana005 no ved ja viem ze je to blbosť. Ale normálne som zneistela, keď o tom teraz rozmýšľam. Normálne by som to hodila za hlavu, ale teraz som citlivá na všetko 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
18. okt 2021

Preboha, kto ti takú hlúposť povedal? Je 21. storočie. Takúto poveru som ešte nikdy nepočula. Downom syndróm je geneticka porucha chromozómu, nedá sa to chytiť kontaktom s inou osobou.

squ1rrel
18. okt 2021

Toto je určite výmysel 😀 ja som ako tehotná robila dobrovoľníčku v DSA a bol tam jeden mladý ktorému sa moje brucho páčilo a hrozne ma chcel chytať. Ale to je asi tak všetko.

mimi15
18. okt 2021

Je to taká blbosť ako keď napr ja som študovala špeciálnu pedagogiku a profesorka nám povedala že všetky budeme mat postihnuté deti lebo to študujeme 😀

kiki68
18. okt 2021

Neviem ako je to na sk, v Rakusku je to osekane prave v tehu. Ale tyka sa to deti do 3 rokov skrz infekt cytomegalovirusom. Alebo rubeoly. Ale konkretne down urcite nie je prekazka. Jedna baba ziadala teda uvolnit cez inspekciu, ale mala deticky postihnute s prejavmi agresie v skupinach. Aby ju nekopli atd. Preradili ju do kanclu.

petamich
18. okt 2021

podla mna dana osoba narazala na to, ze niektore deti by mohli byt agresivne (co pokial neviem zrovna neplati na deticky s DS) a nechtiac ti ublizit ale to len tipujem 🤷‍♀️

autor
18. okt 2021

@petamich
@kiki68
@mimi15
@squ1rrel
@stanulienkat
@viestta ďakujem všetkým. Keby som nebola tehotná tak sa na tom zasmejem a neriešim. Ale to asi pre tie hormóny riešim. Chcela by som túto diskusiu vymazať, aby som nevystrasila zbytočne iné maminy takými hlupostami.

elizabet173
18. okt 2021

@mimi15 profesorka bola tiež postihnutá, keď také niečo povedala?

c_est_la_vie
18. okt 2021

@elizabet173 podľa mňa si poplietla príčinu a dôsledok. Veľa žien s postihnutými deťmi študuje špeciálnu pedagogiku, aby vedelo správne pristupovať.

mpg
18. okt 2021

Záleží aj od toho či sú to malé alebo staršie deti, či sú medzi nimi aj ťažko zvládnuteľné, napr. také čo robia nepredvídateľné veci ako strkanie, kopanie a pod. Ak sú zvládnuteľné, tak by sa dalo s nimi robiť, ale treba si aj dávať pozor.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre