Otehotnenie po potrate

esterka13
27. okt 2022

Ahojte , budem písať na rovinu. Som po potrate v 21. Tyzdni , cele tehotenstvo , nás anjelik bol v poriadku no porodila som predčasne kvôli tomu že som mala zápal , oslabil sa krčok a začala sa otvárať. Spustil sa pôrod , porodila som no placenta nevyšla tam mi museli urobiť kyretaz. Som po šestonedelí , po kontrole som v poriadku chvalabohu , na otázku ci sa môžme začať snažiť o druhé babatko mi lekarka povedala ze až o polroka .. neviem ani ja niesom najmladšia , chceli by sme aspoň jed o dieťa. Poznám kopu žien čo otehotneli hneď po šestonedelí a všetko je v poriadku . Chcem sa opytat na Vás názor a vaše skúsenosti
Ďakujem Vám ❤️

lucia7933
27. okt 2022

ahoj, ja som potratila len v 8tt a mne povedali ze cakat min. 3 mesiace...tiez po kyretazi

viky_21
27. okt 2022

Ja som mala MA v 7tt. Tiez som absolvovala kyret. Vsade som citala, ze treba pockat aspon 3m. Po cca mesiaci som bola na kontrolu kde dr zhodnotil, ze vsetko je ok. Pockala som na prvu MS a skusali sme. Zadarilo sa hned a nastastie so stastnym koncom 🙏

lucinka5051
27. okt 2022

@esterka13 ahoj ja som po MA v 19tt ...lekarka mi povedala jasne..odporuca sa pockat 6 mesiacov...ale ze to tak nemusim urobit..staci pockat 2-3 cykly nech sa zregenetuje maternica a telo a mozeme skusat...druha vec je ci sa na to citis..ja mam 2 mesiace po potrate a este sa necitim..lebo nikdy nevies..moze sa to zopakovat..cize dolezite je byt ok fyzicky a psychicky.. tie 2 cykly by skm pockala ;)

konikkon
27. okt 2022

@esterka13 to sú už strašne zastaralé odporúčania. Stačí určite počkať 3 cykly, ak si inak zdravá. My sme sa po 3 cykloch začali snažiť na odporúčanie lekára, otehotnieť sa podarilo na 2. či 3. krát. Tehotenstvo bolo bezproblémové a krásne a mám úžasnu zdravú dcéru.

roztlieskavacka
27. okt 2022

Ja som bola z tých čo nečakali a išli na to po kyrete hneď po prvej MS, dôsledok bol že pri pôrode sa mi prirodzene neodlúčila placenta lebo mi hlboko prirastla do tej vyskrabanej steny maternice čo som mala po kyrete, čiže mi ju museli manualne vytrhnúť z maternice a trasfuziu krvi čo som mala velku stratu krvi. Ale dcéra je ok 🙂

lucia7933
27. okt 2022

@lucinka5051
@konikkon napr. ja som cakala po prvom MA štyri cykly...skôr som sa aj bála...a otehotnela som hned na prvy krat..a zase sa scenar zopakoval...cize niekto moze cakat xy mesiacov a zopakuje sa a niekto mozno iba 1 cyklus a podari sa

denden77
27. okt 2022

mne odporucili cakat 3-6m.. cakala som 3, podarilo sa na 6.. drzim palec 🍀🍀🍀

lucinka5051
28. okt 2022

@lucia7933 vsak ako som pisala vyssie, moze sa stat..ja som sa hned na to necitila a rozhodla som sa pockat tie 2-3 cykly..je to individualne

monika19852
28. okt 2022

@esterka13 Ja som potratila v 9tt v septembri a v októbri som už bola tehotná. A to sme mali sex iba 1 krát. Jediné, čo doktor povedal, že sme ešte mohli chvíľku vydržať 😂😂 Celé tehotenstvo bolo ukážkové a v júli sa nám narodila krásna zdravá dcérka ❤️❤️❤️

darvvana
28. okt 2022

@esterka13 ja som mala porod v 20 tyzdni plus kyretaz. Dr povedala, ze sa odporuca pockat aspon 3 mesiace, cize my sme sa zacali snazit po 3 mesiacoch/dvoch cykloch a podarilo sa az po 6 mesiacoch/5 cykloch. Ja by som urcite neckala, pokial budes psychicky na tom lepsie samozrejme a zdravotne v poriadku. Ja som pila cely cas alchemilku a stale uzivala kyselinu listovu. Drzim palce! Ps.je mi luto co sa ti stalo.

saxano2222
28. okt 2022

@esterka13
mrzi ma tvoja strata 😥
nemusis cakat 6mesiacov, ale nesilila by som to po 600nedelí. Daj vajku sancu nech sa ma kde uhniezdit, do zdravej vysokej sliznice maternice (nakolko si este postupila aj kyret po porode).
Ja som rodila v 20tt a zacali sme sa snazit po 4mesiacoch (my sme mali este vela vysetreni, bohuzial nenasli pricinu lekari :( ).
Nechaj si caj aj na smutenie a z fyziologickeho hladiska si odsleduj aspon 1-2cykly. Budes vediet ci sa telo a hormony dali do poriadku a potom sup na to 🙂

konikkon
28. okt 2022

@lucia7933 to mi je ľúto. Autorkin potrat spôsobil zápal, ten keď sa preliecil, nie je dôvod si mysliet, že sa potrat zopakuje. Mne lekár meral, či mi stena maternice dorastá a či je proste všetko v poriadku. Pri MA je príčina potratu iná, častokrát aj neznáma.

mirush01
6. nov 2022

@esterka13 ja som v uplne rovnakej situacii ako ty...navsteva lekara ma caka o par dni,tiez som zvedava co mi povie...ale neviem ci vydrzim cakat tak dlho...kazdopadne ti drzim palce

sofi0707
13. nov 2022

Ja som minuli rok v auguste porodila v 26tt mrtveho synceka. Povedali ze za dva tri mesiace mozme znovu
Podla toho ako sa budem citit . No a v novembri som zistila ze som tehotna , presne datum porodu som zistila ze cakame babetko. No a teraz 7.7. Som porodila chlapceka zdraveho krasneho 💙💙💙

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre