2x biochemické těhu za sebou. Je ještě šance?

den1002
17. kvě 2022

Ahojky všem!
Prodělala jsem teď 2x za sebou biochemko. Řešila jsem to s Dr. - udělali jsme hormonální profil (vše ok). Já 24let, manžel 28let. S ničím se neléčíme. Nicméně propadám panice, že nejsme v pořádku. Že se to nikdy nepovede, když se mimís neudrží ☹ Brala jsem utrogestan 1-0-1 (špinila jsem od ovu až do MS, lute. fáze je v pořádku, většinou 16dní). Teď mi Dr. doporučila zvýšit ho na 2-0-2, že to možná pomůže.
Prosím, máte někdo podobnou zkušenost + a povedlo se poté následující cyklus? Popřípadě jaké jste měli dávkování utrogestanu? Říkám si, že to přeci nemůže být jen souhra něšťastných náhod ☹ Jsem z toho smutná, moc děkuju za všechny reakce ❤️

ivya
17. kvě 2022

Je to normální a je to s největší pravděpodobností náhoda. Nebýt citlivých testů, ani bys o tom nejspíš nevěděla.

den1002
autor
17. kvě 2022

@ivya děkuju za reakci a hezká slova, snad to byla jen náhoda a zadaří se👼🏼

lachtanice86
17. kvě 2022

@den1002 stalo se mi to několikrát ale já jsem jiné natury i můj lékař, při dalším těhotenství mi žádné léky nepsal a já žádné nechtěla. Brala jsem to tak jak to je, buď to vyjde nebo ne. Vyšlo

jjasmina
17. kvě 2022

ano je to normální, já jich měla hodně, vč SP, revize a nakonec se také zadařilo, příčina se tehdy nenašla a posledni tehotenstvi total bez problému až na to, že mi bylo tak blbě, že jsem myslela, že to nepřežiju

darkwitch
17. kvě 2022

Dvě biochemická za sebou jsou normální. Vůbec nemusíš panikařit, ono to vyjde.

den1002
autor
17. kvě 2022

@jjasmina moc díky za odpověď, za jak dlouho se povedlo od posledního, pokud se mohu zeptat?😊 Tyjo, to sis slušně užila😄🙈 Ale za to štěstí to stojí

jjasmina
17. kvě 2022

hele když zavzpominam tak naposled květen 2019 SP a v červnu opět pozit test a klaplo to

den1002
autor
17. kvě 2022

@lachtanice86 děkuji za odpověď, to je skvělý ❤️ Mohu se zeptat kolik jich bylo a za jak dlouho se zadařilo po posledním?

den1002
autor
17. kvě 2022

@darkwitch moc děkuji za hezká slova ❤️ Snad se zadaří. Zkusíme to znovu, říká se, že je "pohnojeno". Tak po double biochemku bude možná ještě víc😄

katerina202
17. kvě 2022

@den1002 ahoj , sice pořádně nevím co je ta biochemie..ale ... V červenci sem vysadila antikoncepci ,brala sem ji z důvodu nepravidelné menstruace .. pak začalo snažení se o miminko .
Do Prosince jsem měla menstruací pravidelnou než mě psychicky vyřídila moje tchýně ..
V lednu sem šla k Dr že stále nemám menstruaci a že mám spoždeni .. řekla mi že vaječníky mám dobré ale žádnou sliznici .. a že mi nasadí utrogestal 1-0-1.
Říkala sem si no super .. hormony ale snad ví co dělá .. v únoru když sem tak byla na kontrole ..tak mi řekla ať v tom pokračují .. 10 .3.. kontrola znova a já byla už těhotná .. teď začínám 4 mesic těhotenství ❤️
A utrogestan jsem brala do 12 týdnů .. ❤️
Určitě se to povede jen je lepší se na to neupínat 🥰

ivya
17. kvě 2022

@den1002 Jasně, že zadaří. V červenci jsem měla biochemické, v září jsem otěhotněla znovu, v říjnu potratila, v prosinci znovu těhotná a teď jsem v 6. měsíci 🍀 A léky nikdo neřešil...

malinkata
17. kvě 2022

@ivya přesně takto mi to kdysi řekla sestřička na gynde, že dnes jsou testy tak citlivé, že akorát dělají ženám starosti

malinkata
17. kvě 2022

Mám za sebou dvě v rozmezí rok a půl a pokaždé jiný partner. Přitom doma 2 zdravé děti.
Už jsem to vzhledem k mému věku vzdavala a ejhle už jsem v 28 týdnu.
Jste mladí, to vyjde

europa00
17. kvě 2022

@den1002 ahoj dle meho 2 biochemické za sebou normální nejsou ještě ve tvém mladém věku u starších se počítá ze už nejsou kvalitní vajíčka. Za mě bych před tehotenstvim zjistila reprodukční imunologii můžeš mít protilátky proti sperniim nebo vajičkum nebo obojí… nejčastějším Důvodem bývá vada embrya jeho chromozomu nebo pravé zmíněna imunologie. Vyšetří ti trombofilni stavy atd. Ať máš klid ze je vše v pořádku.

vh1610
17. kvě 2022

@den1002 muze to byt nahoda a muze to mit pricinu - napr poruchu srazlivosti krve (zjistili by na genetice) a dalsi moznosti. Zkusila bych to probrat jeste s doktorem, jake by vam mohl udelat testy

den1002
autor
17. kvě 2022

@europa00 Dekuju moc za reakci. Trombofilni mutaci mam negativni. Byla jsem na ni pred 2 lety na genetice (meli jsme ji v rodine). Jinak pokud to bude jeste jednou, urcite bych to resila skrz imuno + genetiku😊 Moc dekuju za nazor

den1002
autor
17. kvě 2022

@vh1610 dekuju moc, jak uz jsem psala, srazlivot mam negativni, ostatni tezko rict. Dam tomu jeden cyklus a pokud nic, pokusim se to resit. Nicmene to je taky tezke - doktorka mi rekla, ze neni co resit. Ze kdybych netestovala brzo, ani o tom nevim. Pritom si myslim, ze prave diky brzkemu testovani se muze prijit na problem a podchyti se vcas. Uvidime co s tim, rekla mi, ze mi s timto nepomuze, at se oblecu a jdu domu🙈

l01991
18. kvě 2022

Je šance💗 neboj,ja měla 12/20 a 04/21 biochemicke a teď jsem v 6m.Jak pišou holky,je to celkem obvykle,ja loni v dubnu začla brat femibion (stači i kys.listova) a věřim že mi to pomohlo.Držim palce💗

holkaokomodra
18. kvě 2022

@den1002 ja myslím, že budeš mít ještě dětí, že se ani nedopocitas 😉 já mám dvě, těhotenství bylo 6 a přesně... nebýt testů ani nevim, že se něco dělo 🤷‍♀️

1janinka1
18. kvě 2022

Vím, těžko se to říká, ale hoďte to za hlavu, nic si neměřte, nepočítejte, nehlídejte! A naopak to uchopte jako velkou výhodu, že nemusíte řešit antikoncepci a testujte se, až když byste měla pocit, že MS už dlouho nepřišla. Obraťte se na přírodu a vařte si bylinky od Jukla https://www.jukl.cz/searchphrase=K+oplodnění,
https://www.jukl.cz/search?phrase=Vaječníky to kvůli cystě a pila jsem ještě čaj podle Mojžíšové https://www.jukl.cz/search?phrase=Mojžíšové
Už po prvním měsíci užívání se urovnal cyklus a zmizely bolesti s ním spojené. A do toho https://www.chytre-miminko.cz/
Já jsem si ve 27 své dítě přesně naplánovala 😁, že to bude květnový kluk a ono to nevyšlo. Celý půlrok! A že jsem byla z toho na prášky, i když rozum mi říkal, nic se neděje, to půjde, ale ono se lehce řekne, ale hůře provede. Takže ten pátý měsíc jsem rezignovala a měsíc na to dvě čárky. A že jsem jim nevěřila. 😁 A byly až někdy týden po vynechání MS, páč jsem ji přestala hlídat. No a měsíc po porodu to zkouším zase a zatím se nehroutím, ale to zase přijde, pokud to brzy nevyjde. 🤣
Takže hlavně na to nemyslet a netestovat se!!! 😉 Držím palce!

veronikav31
18. kvě 2022

@den1002 mě doktor v caru (centrum asistované reprodukce) řekl,že dva sam.potraty nebo biochem těhotenství můžou být náhoda,nad dvě jiz ne. Spermiogram má přítel v pořádku?nemyslím ten klasický,ale vyšetření Dna spermií. Můj partner měl klasický spermiogram v pořádku, vyšetření Dna odhalilo problém. Já otěhotněla poprvé po 5 letech, dcera se narodila o 2,5 roku později, již jsem byla starší matka

den1002
autor
18. kvě 2022

@l01991 mockrat dekuju za hezka slova a gratuluji ke stesti 👼🏼 At je vse v naprostem poradku!

den1002
autor
18. kvě 2022

@1janinka1 tak mockrat dekuju! Ja vim, ale ten "stav" po dvou nepovedenych pokusech je jedno velky psycho, vykoupim lekarnu a uz 9dpo testuju, jestli se konecne zadarilo. Tak moc si to preju 🙈 Zkusim se na to tolik neupinat, ale je to tezke. Dnesni doba - tak co, kdy uz budete mit miminko, tomu moc nepomaha😄 Trapi me ta pricina, ktera muze byt - kdyby to nebyla jen souhra nahod. Dekuju moc za odpoved.

l01991
18. kvě 2022

@den1002 Děkuji 💗 u vás se jistě taky brzo zadaří😘 a věř mi,tělo ví co robi (např.špatny vyvoj,usazeni,malo vitaminu) a lepši teď jako "zpožděni ms" než později. Jinak s Dr jsem to tehdy nijak neprobirala,žadnou lečbu mi nedala,buď a nebo.Tohle se stava opravdu často a žena o tom ani neví .

den1002
autor
18. kvě 2022

@veronikav31 dekuju za odpoved👼🏼 Nechavame probehnout jeste tento cyklus - budeme se snazit kazdy den v plodnych dnech - to jsem pokazde otehotnela a kdyby to zase nevyslo, mame zadanku na genetiku a imunologii. Spermiogram se bude resit tam, zatim na nem nebyl. Porad verim, ze to byla opravdu jen nahoda a do tretice se povede 🦋

den1002
autor
18. kvě 2022

@l01991 dekuju, femibion uz beru cca 2 tydny taky (ted mam asi za 5Dni ovu), tak treba to pomuze. Jeste mam utrogestan na pripadne uhnizdeni 2-0-2🌷 Tak uvidime, jestli se do tretice zadari🙏🏼 Moc bych si to prala. Prej byva "pohnojeno", tak u me ted dokonce x 2😄

l01991
18. kvě 2022

@den1002 ten femibion je fajn,všeobecně se řika,brat vitaminy aspoň 3m,u nas se zadařilo po dubnu až v prosinci ale taky nebyl na sex moc čas (hodně prace) takže věřim že u vas se zadaři dříve

1janinka1
18. kvě 2022

@den1002 no a zase počítáte a hlídáte... Tuhle blbost jsem dělala jen první dva měsíce, a to jen kvůli ovlivnění pohlaví dítěte, pak mě to naštěstí přešlo. Podceňujete psychiku. A po vztahové stránce to taky není dobré, aby byl chlap připouštěn pouze určité dny v měsíci jak plemenný hřebec ke kobyle. Styk má přece být z radosti, vášně, lásky ne účelně a později z povinnosti k vytvoření dítěte. A na nějaké vyšetření je moc brzo. Můj doktor měl tenkrát víc rozumu jak já, když různá vyšetření a nebo dokonce CAR nechal až pokud by se po roce nezadařilo. A utrogestan bych vůbec nebrala. Pokud by to měl být vadný plod, nechť odejde přirozeně na začátku, než ho uměle podporovat. Příroda ví co dělá, jen my se jí do toho pleteme.

evca_w
18. kvě 2022

@den1002
Mam zkusenost takovou, ze jsem 2x po sobe potratila pri pokusu "poridit" synovi sourozence.Nejdriv biochemicke tehu, nasledne zamlkle tehotenstvi v 11.tt.To uz mne semlelo uplne, rekli jsme si s manzelem, ze tomu dame volny prubeh a nebudeme na nic tlacit.Doktorka mi napsala Utrogestan taky.No ve zkratce, pri dalsim pokusu po par mesicich se zadarilo-a jsou z toho dvojcata😁Ted uz skoro 2 leta.Tak bacha a hodne stesti🍀😅
P.S.Kolecko vysetreni mi gynekolozka predslibila az po pripadnem 3.potratu, ke kteremu dikybohu uz nedoslo, 3 potraty se pry berou stale jako normalni.Je to silene, ale je to bohuzel tak.Driv by to biochemicke tehotenstvi ani zenska pomalu nezjistila, nema smysl si delat test zbytecne brzo, priroda vi, co dela..

den1002
autor
18. kvě 2022

@evca_w moc dekuju! Tak treba se zadari a konecne se na nas usmeje stesti ❤️