Potrat-nechat proběhnout samovolně nebo jít na kyretáž?

pavlina276
29. led 2015

Potřebovala bych radu, jsme teď 7tt, včera jsem začala špinit. Jela jsem na ambulanci, na utz tam nic nevidí, hcg z krve je mírně zvýšené. Dnes jsem začala krvácet víc - vím co to znamená, mám za sebou už dva samovolné potraty. Jediné na co se chci zeptat, jely by jste na vyčištění, nebo by jste to nechaly přírodě? Byla jsem 2x na čištění a přijde mi, že vše ze mně odešlo dřív než jsem se na sál dostala :(
Díky za rady.

tarra27
29. led 2015

@pavlina276 pokud je hCG zvýšené mírně a na ultrazvuku nic nevidí.....nechala bych to na přírodě.....nechala si nabrat hCG za dva dny abych mela jistotu ze klesá....drž se!

pavlina276
autor
29. led 2015

@tarra27 díky za odpověď, já už to po zkušenostech beru tak, že to prostě nebylo životaschopné a tělo to vyřešilo:( Sice to zamrzí, ale život jde dál....jenom se bojím,že když bych nešla nakonec na čištění, že budu krvácet dlouho (třeba 14dní)

ladie
29. led 2015

@pavlina276 kontrolovala bych, jestli klesá hcg a nechala tělo, ať si s tím poradí samo.

pavlina276
autor
29. led 2015

@ladie díky za odpověď, jenže já se bojím, že když půjdu na hcg, tak mně rovnou pošlou na čištění....už se m to 2x stalo.....

tarra27
29. led 2015

@pavlina276 bez jako samoplatce rovnou do laborky,ne pres doktora....výsledek dají jen tobě.

ladie
29. led 2015

@pavlina276 já jsem měla ZT. Revizi jsem odmítla a po dohodě se svou gynekoložkou docházela 2-3x týdně na odběry krve kvůli HCG a jednou týdně na utz, aby viděla, jak to vypadá. A v pohodě. Asi záleží, jakou máš doktorku.

Když tak na krev si můžeš zajít sama (stojí to asi 2 stovky).

veruska007
29. led 2015

V 7.tt jsem na revizi nemusela. Pak jsem měla dva spontánní potraty později, miminka přišla na svět, ale neodloučila se mi placenta a v obou případech jsem málem vykrvácela... 😔

melis7
29. led 2015

@pavlina276 Taky bych to nechala na prirode.Jen kdyby bylo krvaceni velke,jela bych do nemocnice.Jinak bych se domluvila s obvodnim gynekologem na kontrole.

finist
29. led 2015

Zkusila bych to nechat samovolně,riskujes maximálně další revizi,samozřejmě kdyby byly velké bolesti,krvácení či známky infekci(teplota),tak bych šla na revizi hned,ale pokud už krvacis,třeba je to na dobre cestě odejit samo 😎

pavlina276
autor
30. led 2015

@melis7 já měla jít 8.2. na potvrzení, tak tam zajdu na kontrou, doufám, že mně nesprdne, že jsem zůstala doma...
@finist už odchází i sliznice, bolí mně břicho jako při MS, tak snad to bude ok. Chci si dneska sjet pro kontryhelový čaj, prý pomáhá
díky za odpovědi

teenyel
31. led 2015

Ja revizi odmitla, nechala si pichnout nejakou injekci na vyvolani kontrakci (2 dny po sobe) a pila jsem salvej. Krvaceni bylo tedy hodne silne a ty 2 dny po injekcich jsem se valela v bolesti, ale krvacela jsem jen 5 dni. Pak jsem presedlala na malinik a kontryhel a za 14 dni uz jsem mela i potvrzenou ovu 🙂

jitkica
7. bře 2015

Já potratila samovolně v 8tt, mimi bylo živé ještě pár hodin před potratem. Odešlo pouze mimi s plnou vanou sraženin, plodové obaly i placenta zůstaly v děloze a já přestala krvácet. Za dva dny začalo krvácení nanovo, a pak jsem asi týden krvácela večer a šly ze mě kusy. Na kontrole za 10 Dní od začátku potratu mi podle UZ dr. Řekl, že je děloha čistá, ale že se bude ještě 3 cykly dočišťovat. Vzhledem k tomu, že jsem byla pod kontrolou u 4 doktorů, všichni mě podpořili ve vyčkávání a byla jsem pouze 8tt, můžu potrat bez revize jen doporučit. Psychicky mi určitě pomohlo to, že jsem měla na vše čas a byla jsem doma, že to probíhalo postupně, a že jsem se mohla s miminkem rozloučit. Necítila jsem žádný pocit prázdnoty, pravda ale je, že ještě kojím svoji dcerku, takže nával mléka po "porodu" byl využit a hormony byly spokojené. Ještě jsem asi 2 týdny špinila, pak jsem dostala menstruaci asi měsíc od potratu.

jitkica
7. bře 2015

Co je ale divné... 39 dní po té první menstruaci od potratu, není ani vidu ani slechu o další MS. To se mi stalo v životě pouze 3x, jednou v těhu s dcerkou, podruhé při problémech se žlučníkem a potřetí při druhém nevydařeném těhu! HCG jsem si po potratu neměřila, tak nevím, zda nemůže být zbytkové (to by bylo dost blbé!) ale vím, že předešlý cyklus po potratu byl nízká bazální teplota, ovulace a pak vysoká BT. UU tohoto cyklu jsem začala měřit až když byla vysoká BT, dítě zašantročilo teploměr. Jsem z toho jelen! Nejkrutější na tom je, že jak při nevydařeném těhu, tak teď, by to znamenalo otěhotnění přes kondom! A to se chráním stejně víc jak 10 let, takže vím, co dělám! Máte s tím někdo zkušenost - první MS po potratu přišla a pak se opozdila?

bajana
7. bře 2015

@jitkica skôr takú, že neprisla vôbec 😉 bola som po spontánnom potrate a tehotenstva som sa teda nebála, bolo úspešné

barbaramadd
7. bře 2015

@jitkica Já mám tohle právě ten taky zasebou. První MS přišla přesně po šestinedělí...druhou jsem čekala cca za dalších 30 dní a "přišla" až 45 DC - to jsem pak týden jen špinila. 😨 Doktor mi říkal,že se to muže stát,než se dá tělo po revizi dohromady a cykly se zase srovnají.

jitkica
8. bře 2015

Já si teda dělala test a je negativní, takže těhotná nejsem, menstruace už se blíží, protože špiním. To se mi před MS stává...

pajullllle
26. dub 2015

Ahojky holky chci se zepptat, v utery ráno jsem byla na kyretazi kvůli cyste v děloze, všechno bylo v pohodě a pustili me domu, v patek jsem byla na hCG a bohužel neklesla a podle Sona mi dr našel krevní srazeninu a nějaké zbytky ještě z toho uterka, tak me vzali znova na kyretaz. A čekám právě do zítřka pokud hCG klesne jdu domu pokud ne boji se ze je to mimoděložní těhotenství a budu muset pud kudlu :(. Mate některá takovou zkušenost? 😖 :(