První těhotenství ve vyšším věku po revizi

edita17
3. led 2015

Ahojda,
jsem poměrně čerstvě po revizi dělohy, bylo to mé první těhotenství - bohužel se nevyvíjelo dobře :(. Jsem už starší - více než 35 - a mám nyní velký strach, abych mohla znovu otěhotnět. Fyzicky to vypadá, že je zatím vše v pořádku, s psychikou je to horší, stále brečím. Mám pocit, že jedinou útěchou by bylo další miminko. Vím, že je to ještě příliš brzy, jsem vlastně týden po zákroku. Zatím žádné komplikace. Chtěli bychom se pokusit hned po skončení šestinedělí a po první MS. Máte některá z vás podobnou zkušenost? Myslíte, že je to příliš brzo? Bojím se čekat déle právě kvůli svému věku. Co je pravdy na tom, že je tělo po potratu jako pohnojené? Nakoupila jsem si už nějaké vitamíny - femibion, piju kontryhelový čaj, a kapky gynex. Máte ještě nějaké další zkušenosti s tím, jak pomoci regeneraci po potratu? Děkuji předem za vaše příspěvky 🙂

itworks
3. led 2015

ahoj, jsem taky po revizi v říjnu, první MS přišla po 4 týdnech, teď přišla už druhá. Začli jsme se snažit znova hned po první MS. Taky jsem byla hned nabuzená informací, že je tělo prý pohnojené, ale bojím se, že já do té skupiny, které se podaří brzo otěhotnět znovu nebudu patřit. Ty 3 měsíce prý dorůstá sliznice do normálu, ale asi jak komu. Oficiálně se máme snažit dle dr od ledna, jen jsme tomu chtěli nechat volný průběh, co kdyby. Sice je mi 27, ale čekali jsem 2,5 roku než se zadařilo. Jinak taky piju kontryhel, gynex a užívám listovku. Myslím si, že víc už to ovlivnit nemůžeme, jen na to při milování tolik nemyslet, že chceme udělat mimi 😉
Přeji hodně štěstíčka v pokračování, tento rok snad bude úspěšnější 🙂

edita17
autor
3. led 2015

@itworks děkuji, také přeji hodně štěstí 🙂

majkylove
3. led 2015

holky ještě doporučuju pořídit inofolic,je to dražší záležitost,ale já otěhotněla hned první měsíc co jsem ho pila.kdyby to nešlo dala bych mu tak 3 měsíce a pak bych se na to vyprdla,aspoň na zkoušku 🙂 a manžel zobal selzink.přeju hodně štěstí 😉

mery41
3. led 2015

@edita17 já jsem taky čerstvě po revizi a to 31.12 ve 13 tt,miminku přestalo být srdíčko,ty jsi byla v kolikátem tt??taky pořád brečím,a nemůžu se s tím srovnat,píšeš že je ti nad 35??mě je 41 a půl ,půjdem si udělat genetiku zda jsme v pořádku a ještě to zkusíme

emisekkk
3. led 2015

@edita17 mě je čerstvě 42 a potratila jsem před 6-ti týdny v 7tt. Nasadila jsem kontryhel a nosifol (obdoba Inofilicu - jak s e píše výše) a uvidím. Na genetiku nejdu - mám 3 zdravé děti. Asi se tam prostě něco zvrtlo...obrečela jsem to hrozně i tak. Blbý je, že to bylo tvé první těhu a taky jsi moc čerstvě po zákroku - tak to bolí moc. Z odstupem času je to lepší. Mimochodem já polední dítě porodila téměř v 39 letech...tak jaké stáří 😀 . Držím palce!

edita17
autor
3. led 2015

@mery41 já jsem byla v 8 tt, je mi 38

cigika
3. led 2015

@edita17 je moc tezke, co musite zvladnout, my jsme se snazili 7let, nez povedlo otehotnet a vsechno dobre dopadlo. Po cetnych ivf jsem otehotnela spontalne. Posledni 2 az 3m pred tim jsem zacala pit cistici caje, kontr yhel a mesicek, ale hlavne jsem zacala uzivat zeleny jecmen a chlorelu. Pro me maly zazrak a dodnes me drzi ve forme. Je mi 39, mam 4mes.dite a nemela jsem zadne potize s krvinkami, zelezem, cukrovkou a pod., v sestinedeli minimalni horm.vykyvy, kojeni v pohode. Mam poruchu jater a ani tam se mi nic nezhorsilo. Verim, ze mi vyznemne pomohly zelene potraviny v regeneraci, ociste a harmonizaci tela. Zkuste to, rozhodne to neublizi. A v regeneraci po revizi bych jim taky verila. Pak me k tomu jeste kamaradka harmonizovala pomoci Bowenovy masaze, coz mi delalo moc dobre a z hlediska fyzioterapie je hodne dulezite i srovnat svaly a klouby.
Drzim palce a kvuli veku neveste hlavu.

78marcela
4. led 2015

@edita17 ahoj. Já jsem po umělém, v srpnu jsem po pátém pokusu otěhotněla, ale v 9.týdnu přestalo bit srdíčko, takže v říjnu revize. Brečela jsem pořád, i při příjmu. Na pokoji se mnou byla paní, co byla v 18.týdnu a šla rodit dítě s vývojovými vadami. Tak to jsem si řekla, že jsem na tom ještě celkem dobre, že ona je na tom mnohem hůř. To mi pomohlo.
Jinak já hodně pila vitatonic. Koupila jsem to přes kamarádku, nevím kde se to dá ještě koupit. Bylo to taky na doporučení od moji gyndarky a je fakt že první čtyři IVF pokusy se nikdy nepovedly. Pak jsem to začala na jaře pít a povedlo se. 18.12 jsem byla na šestém transferu a jsem opět těhotná. Takže doufám že to bude teď už ok a do konce.

helcenka
4. led 2015

@edita17 - otěhotněla jsem hned po první MS po revizi, miminko se narodilo naprosto v pořádku bez komplikací.

mery41
4. led 2015

@78marcela držím moc pěsti at je vše pořád ok,pročítala jsem si to včera na IVF jak ti hodnota hezky stoupla, 🙂

78marcela
4. led 2015

@mery41 potkaly jsme se někde na diskuzi? Už si to nepamatuji, ale moc moc děkuji. Moc si přeji aby to bylo teď už v pořádku a bez problémů

78marcela
4. led 2015

@mery41 teď čtu že jsi teď potratila. Je to těžký, je mi to líto. Byla jsi na IVF, máte mražené ? Pokud ano, jdi co nejdříve. Mě říkali tři měsíce. Já chtěla do dvou měsíců. A tak jsem taky šla. Chtěla jsem využít toho že je deloha pohnojena🙂 a ted se zdá že se to vyvíjí dobre. Takže jdi také co nejdřív.

mery41
4. led 2015

jsem po IVF ,které vyšlo na poprvé,měla jsem jen minimální stimulaci,mám nízké AMH,bylo oplodněno 5vajíček,3 vydrželi,1-výborné kvality,2-trošinku horší- ty 2 mi zavedly a 3 bylo horší kvality,tak to jsme nechtěli ani zamražovat.V nemocnici se divili,že nám před IVF nedělali genetické testy,tak ty si necháme udělat,jen nevím zda se na ně objednat do caru kde jsme chodily,nebo říct gyn. at nás někam jinam na ně pošle,

78marcela
4. led 2015

@mery41 asi bych šla v tom caru. Mě genetiku dělali až teď před šestým transferem.

lucinek80
9. led 2015

@edita17 já jsem na tom podobně, 1. vymodlené těhu, 8tt zamlklý potrat, revize, 34 let. Nějak se s tím nedokážu smířit a nevím, jak to zvládnu dál. Přestala jsem komunikovat s okolím a tak píšu alespoň sem. Přítel o mém těhotenství nevěděl, protože jsem mu to chtěla oznámit na jeho narozeniny příští týden, a teď už to říct nedokážu. Moc se bojím, že to nepřebolí.

jarkusa007
9. led 2015

Holky hlavu vzhůru, vše příště dobře dopadne, jen to musí přebolet a to chce čas. Vím o čem mluvím, sama jsem prožila několik samovolných potratů než se přišlo na to, že příčinou je myom. Měla jsem hrozné stavy, pořád jsem brečela, nemohla jsem vidět kočárek, k tomu panika, že už jsem starší. Po vyjmutí myomu jsem užívala kyselinu listovou a pila bylinkový čaj pro snadnější otěhotnění. Otěhotněla jsem hned první měsíc po povolení od doktora a měla krásné těhotenství bez nějakých komplikací. Rodila jsem první dítě týden po mých 39 narozeninách. Po roce jsem znovu otěhotněla, ale bohužel těhotenství nedopadlo dobře 13tt zamlklé těhotenství, to mě znovu zlomilo a nad vodou mě drží má dcerka. Teď je mi čerstvých 42 let a přiznám se, že už jsem to vzdala. Přeji všem hodně štěstí !!! 🙂

edita17
autor
10. led 2015

@lucinek80 Mě to taky pořád bolí, přesně jak píšeš, přestala jsem komunikovat s okolím, vzpomínky se mi pořád vrací. Ale je to pořád dost čerstvé u mě - teď 2 týdny od zákroku - tak si říkám, že po uplynutí šestinedělí snad bude líp i psychicky. Fyzicky jsem ok. Neustále pročítám diskuze, kdy se ostatní začaly znovu snažit, nedokážu myslet na nic jiného a do toho panika ohledně vyššího věku... Ty jsi ještě mladší než já, tak bych se nebála 🙂

petule12
10. led 2015

@lucinek80
@edita17 holky, je mi to líto, je to těžké, vím o čem mluvím. Ještě teď a je to již docela dlouho si někdy pomyslím, jaké by to mimi asi bylo 😒
Ale pro povzbuzení v mém případě, koncem srpna jsem byla na revizi a v půlce řijna už jsem byla těhu a nyní mám dvě zdravé holčičky 😉
Držte se a přeji vám, abyste brzy zase prožívaly krásné chvíle a těšily se na vysněné miminko...

linee
10. led 2015

@edita17 ahoj,je mi to lito,vim jak se citis.Ty 3 mesice dorasta sliznice do normalu a je to k kvuli psychicd zeny,pokud by se opet neco prihodilo,at to zvlada.Nedocetla jsem se,ve kterem tt to u tebe bylo.
Jinak ja brecela hned po operaci.Kolem mne vsichni spali po narkoze a ja jen co otevrela oci jsem zacala bulet.Ted je to lepsi a po 1.ms to bude jeste lepsi,protoze budes vedet,ze je to novy zacatek.Ale stejne mi obcas ukapne slza.Jinak se rika,ze cekat bys mela tak dlouho,kolik si byla tehotna.Mne take neni 25;),ale tim,ze mi 1.ms prisla brzy,tak pickame jeste jednu a pak se necham zkontrolovat Dr.a pujdeme na to.At je ti brzy lepe a brzy se vydari!!!

edita17
autor
10. led 2015

@linee Taky mi je líto, že tě to potkalo. U mě to bylo asi v 8.tt. Taky se těším na 1.ms jako na nový začátek a pak uvidím, jak se budu cítit a co řekne doktor na kontrole. Taky ti přeju, ať se brzy zase zadaří!

linee
10. led 2015

@edita17 dekuji. Ja byla pred Vanoci v 7tt. Rekli mi take 3m, pak ale Dr. rikal, ze konce unora bychom mohli zacit (to vychazi po 2.MS). At to brzy vyjde!

terik77
8. únor 2020

@emisekkk ahoj, našla jsem tvoji odpověď. Jsme teď čerstvě ve stejné situaci, druhá revize o sobě, ve 42 letech. Jsem v háji, vlastně teď vůbec nevím,, co dál - v nemocnici se tvářili, že jsem blázen, když jsem doufala v jiný výsledek než potrat, ve svém věku:(

pet76
15. únor 2020

@terik77 ahoj, je mi 43 let a jsem 14 dní po revizi. Chceme zkoušet dál ale strach přetrvává. ☹️

lachtanice86
15. únor 2020

Já když byla na revizi pro zt nebo pp potratu a chtěla jsem to zkoušet rychle, vždy to dopadlo špatně. A za když jsem dala tělu čas, 4 cykly, dopadlo to dobře. Rodila jsem ale "jen" v 33