Školka v Porubě. Poradíte?

bubamara13
23. kvě 2023

Ahoj,máte někdo aktuální zkušenosti s MŠ Boženy Němcové nebo MŠ v Zahradách? Nemohu se rozhodnout,kterou školku zvolit a nikoho tady neznám.

zelenaesmolda
23. kvě 2023

zeptala bych se spis ve skupine Ostrava na FB

barulina
23. kvě 2023

@bubamara13 jakože v Porubě jsem snad nenarazila na špatnou školku. Každá má něco fajn a něco horší. Tak asi tu co máte blíž, protože každá je v jiné části Poruby. Za mě nejhezčí školky Žilinská, tam chodila dcera a teď syn navštěvuje V.Makovskehi

andelka
23. kvě 2023

Já mám dítko na Němcové. První rok. Spokojení celkem jsme, ale dneska jsem teda byla rozčarovaná z besídky, poněkud. Jsem zvyklá na jiný level ( více aktivní učitelky, klidně s nimi všechno říkaly, ukazovaly, program byl více pohybový, názorný..jen básničky a písničky mě nenadchly. Navíc syn se takových věcí neúčastní rád,natož se něco učit, takže jsem byla ráda, že si to aspoň v klidu odstál). Ale jinak akce školky jsou fajn. Letos budou mít celoskolkovy celodenní výlet. Chodí na plavání, a tak.

andelka
25. kvě 2023

@barulina Boženy Němcové a v Zahradách jsou obě kousek od sebe, na "staré Porubě". Taky jsem zvažovala tyto dvě, Exil je beznadějně plný.

bubamara13
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubamara13
autor
25. kvě 2023

@andelka a proč vyhrála ta Němcové? Na Exil jsem taky chtěla,ale tam je to bez šance bez známosti

andelka
25. kvě 2023

@bubamara13 máme ji blíž. Dávala jsem tam přihlášku na poslední chvíli, když jsem zjistila, že na Exil, který máme bezkonkurenčně nejblíž není šance. Známá má dítko V zahradách, jako předškoláka ho ale chtěla přeřadit na Exil. Zatím nevím jestli se povedlo, ale pochybuju. My jsme měli i doporučení SPC do té ne klasické třídy, a taky bez šance.

bubamara13
autor
25. kvě 2023

@andelka díky za odpověď. A nevíte, jak je spokojená v těch Zahradách? Líbí se mi,že je to tam takové malé, ale je to už dál no.... Ten Exil nechápu, proč je tam takový přetlak. Tam se nikdo normální nemá šanci dostat.

andelka
25. kvě 2023

@bubamara13 to je už tradiční záležitost, že na Exil je přetlak.
Já myslím, že spokojená je. Nemít ten Exil poblíž, tak by ji asi nenapadlo dítko odtamtud brát. Na BN je opravdu hodně dětí. Brali i dvouleté.

bubamara13
autor
25. kvě 2023

@andelka já nevěděla, že je ten Exil tak populární. Je to psycho, že se tam nedostane ani ten, kdo bydlí přímo u ní.

andelka
25. kvě 2023

@bubamara13 tak ono jde o to, že tady se na spádovost nehraje. U MŠ je spádová oblast celá Ostrava. A přednost mají jednak sourozenci, jednak předškoláci, děti, které už
k nim chodí na terapie..občas tam dokáže dostat dítě logopedka, pokud s nimi spolupracuje. Nám to nevyšlo ani do klasické třídy, ani do té speciální. Oni tím jak jsou propojení se třídami speciálními, tak mají holt jiné zázemí, personál, pomůcky, program..Dřív se i hodně mluvilo o úplatcích, nebo o jiných finančních požadavcích na rodiče. Ale teď je tam prý jiná ředitelka, tak snad bude změna.

barulina
26. kvě 2023

@andelka aha, tak já si spletla Zahrady na 8 obvode

sherryel
29. kvě 2023

@bubamara13 v zahradách má super recenze

bubamara13
autor
29. kvě 2023

@sherryel jo, něco jsem četla, ale na googlu moc nevěřím,už jsem se takhle párkrát spálila. Ale hezčí to tam je, takové rodinné, akorát pro nás dál.

sherryel
4. čer 2023

@bubamara13 : nam ji doporučovala ředitelka exilu ( tam se člověk téměř nedostane ) . Ale my musíme mít speciální třídu pro autisty a nakonec jsme našli, která přijímala ještě letošní 22/23 rok a malý je nadšený
Jsme z centra a do exilu jsme se nedostali...