Je možné mít v jednom cyklu dvakrát ovulaci?

makula18
17. říj 2014

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda je možné mít v jednom cyklu dvakrát ovulaci. Já si myslím, že asi ne, ale nějak mi blbnou testy. ☹ První fotka je z 21DC řekla bych, že pozitivní, druhá fotka je z 24DC a myslím, že asi taky pozitivní. Když jsem si zkoušela testy 22DC druhá čárka tam byla jen velice slabá, skoro neviditelná, takže jsem si myslela, že ovulace byla ten 21DC, ale teď už fakt nevím co si o tom myslet. 😒 Děkuji za odpovědi.

nonacek
17. říj 2014

vis ze ovu testy fungují i na hcg bacha na to aby ta druha ovu nebyla mimi 😉

nonacek
17. říj 2014

ale musím se přiznat ze ovu testem nerozumím nemam moc s nima zkušenosti

kacikaci
17. říj 2014

já jsem měla dvě ovu v jednom cyklu(pravděpodobně), říkala to lékařka, jinak jsem si nikdy test na ovu nedělala, a máme dvojvaječná dvojčátka 😉

nonacek
17. říj 2014

@kacikaci je tak to je hezký gratuluji k dvojcatkum 😉

brouzdalka
17. říj 2014

Teoreticky ovulaci můžeš mít dvakrát, je to ale hodně výjimečné a k druhé ovulaci prý dochází do 2 dnů od té první (pak už progesteron uvolněný po první ovulaci další ovulaci brání). Ale asi takhle. Ovulační test je jen orientační, stejně jako těhotenský. Ovulační test nevypovídá taky nic o tom, jestli ovulace proběhla nebo proběhne, ale pouze reaguje na zvýšení LH. Tento hormon se může zvýšit i několikrát během cyklu a přesto k ovulaci nedojde, nebo k ní dojde až při tom posledním zvýšení. Určení ovulace pouze pomocí ovulačního testu je proto nespolehlivé.
A k tomu, co psala @nonacek - za 3 dny po ovulaci bys na žádném testu nepoznala, že jsi těhotná, ani na těhotenském, ani na ovulačním 🙂

nonacek
17. říj 2014

ja vím, skoda 🙂

makula18
autor
17. říj 2014

Děkuji za odpovědi. Nechám tomu čas a uvidíme, co se z toho vyklube. 🙂

alcar
17. říj 2014

Presne tak, jak pise @brouzdalka, ovulacni testy nejsou spolehlive. Mne kazdy mesic ukazovaly ovu, presto k ni nikdy nedoslo. Pouze se mi zvysil LH, ale zadny folikul nikdy nedorostl a zadny nebyl nikdy dominantni. Jedinou jistotu ti da pouze folikulometrie. 😉